فهرست
در همان رختکن تمام شدی!
در همان رختکن تمام شدی!

در همان رختکن تمام شدی!

آی اسپورت - فوتبال بالا و پایین دارد. همه مربیان روز بد دارند و گاهی طوری می‌بازند که هیچ‌کس باورش نمی‌شود. یورگن کلوپ هم که باشی، یک روز  7گل از آستون ویلا می‌خوری و تیتر اول مطبوعات دنیا می‌شوی. پس سوژه این مطلب صرفا مربوط به شکست 5‌گله امیر قلعه‌نویی و گل‌گهر مقابل پرسپولیس نیست؛ مخصوصاً که آنها نیمه اول خوبی داشتند و اگر یکی از توپ‌هایشان گل می‌شد، شاید جریان مسابقه تغییر می‌کرد.

صحبت از یک بازی نیست، از یک «روند» است؛ سیری که نشان می‌دهد امیر قلعه‌نویی عملا در مرز بازنشستگی به‌سر می‌برد. حالا دیگر نگاهش نافذ نیست، ترفندهایش برندگی ندارد و حرف‌های تکراری‌اش، جایی روی جلد مطبوعات پیدا نمی‌کند. 8سال از آخرین قهرمانی او در لیگ برتر گذشته و مردی که روزی افتخارش نباختن به پرسپولیس بود، در سال‌های اخیر 3گل و 4گل و 5گل از حریف سنتی دریافت کرده است. یک جای کار می‌لنگد و این ربطی به وزیر و وکیل و مهندسی نتایج و هزار قصه شبیه این ندارد. امروز انگار پشمی به کلاه قلعه‌نویی نمانده وگرنه مهاجمش جرأت نمی‌کرد بعد از نیمکت‌نشینی آن کار شرم‌آور را انجام بدهد و از مهم‌ترین بازی فصل محروم شود.

این امیر، امیر 10سال پیش نیست. زمانی حتی تندروترین مخالفان قلعه‌نویی هم به هوش غریزی و بالای او معترف بودند. این ذکاوت خیلی جاها به داد آقای مربی رسید، اما حالا انگار اثر چندانی از آن باقی نمانده است. در غیراین صورت، امیر حتما می‌فهمید راه دادن فلان «لات» به محل تمرین کار اشتباهی است و وقتی استقلالی‌ها سر این ماجرا به حاشیه رانده شدند، همین بلا سر گل‌گهر هم خواهد آمد. قلعه‌نویی اگر هنوز همان هوش سال‌های جوانی‌اش را داشت، می‌دانست که نباید 2هفته بعد از بهانه بیماری قلبی در سپاهان، با آن شتاب عجیب پیشنهاد گل‌گهر را قبول کند. بالاتر از همه اینها، شاید امیر روزی در فوتبال ایران رسما بازنشسته شد که تیمش را در رختکن پنهان کرد و برای بازی با پرسپولیس بالا نیامد. هنوز نمی‌شود این جنگ‌گریزی بی‌سابقه در تاریخ فوتبال ایران را باور کرد؛ آن هم از سوی مردی که از جانب هوادارانش «ژنرال» خوانده می‌شد. سال‌ها ژست قلعه‌نویی این بود که جام‌ها را فتح می‌کند و کنارشان عکس یادگاری نمی‌اندازد، اما حالا در غیاب همه آن موفقیت‌ها، آنچه می‌شنویم تنها غرولند یک مربی خسته و بازنده است؛ مردی که انگار به پایان راه رسیده و این چند سال آخر هم اسمش برای او تیم گرفته؛ نه توانایی‌هایش.

 

 

همشهری 

۶۹ ۹  
آی اسپورت
2021-02-21 23:30:00
نظر دهید

۹ نظر
سیاوشان
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۰۱:۱۵
واقعا من موندم داستان بهروش با قلعه چیه که هربار امیر میبازه میزنه امیر دیگه تموم شده خوب بالاخره کی تموم میشه آخه کی؟؟؟؟اصلا بهروش لعنتی تو خودت کی تموم میشی ؟؟چرا وجود داری واسه نوشتن همین چرندیات؟؟کی دیگه دورا نحس شما اراذل بی ریسه تموم میشه کیییییی؟
۶ ۱
اقلیت تاس
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۶:۵۲
خوب نوشتی علی جون..به همون شماره کارت قدیمی واریز میکنم.عزت و ذلت هم دست خداست
اقلیت تاس
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۰۶:۴۲
کثیفترین شخصیت فوتبالی بیست سال اخیر ایران... عزت و ذلت هم دست خداست
اقلیت ساندویچی
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۳:۵۹
آخه بهروش لنگی احمق ، ابله ، نادون میشه بهم بگی چطوری دورش تموم شده!!!

سال 94 که از استقلال جدا شد
لیگ شانزدهم تراکتوری که از نقل و انتقالات محروم شد و سروش رفیعی رو هم نیم فصل دوم به تیم نجس لنگ رفت این تیم رو سوم لیگ و نایب قهرمان حذفی کرد و سهمیه آسیا رو براش گرفت.

لیگ هفدهم تیم بحران زده ذوب آهن رو نایب قهرمان لیگ کرد و سهمیه آسیا رو گرفت.

لیگ هجدهم سپاهانی که سال قبلش چهاردهم شده بود رو نایب قهرمان لیگ کرد و سهمیه آسیا رو گرفت.

لیگ نوزدهم هم تا قبل از کرونا سپاهان صدرنشین لیگ بود که تعطیلی چند ماهه لیگ روی روند روبه رشد تیم سپاهان تاثیر داشت دوهفته آخر لیگ اگر استعفا نمی داد سپاهان سهمیه رو گرفت.

لیگ بیستم هم امسال تیم ضعیف و کم مهره گل گهر رو تحویل گرفت که فعلا تیمش ششم جدول هستش ، لابد اگه آخر فصل سهمیه آسیا رو برای تیم کم مهره گل گهر بگیره نتیجه بدی گرفته و حتما باید این تیم رو قهرمان کنه.
۴ ۲
اقلیت تاس
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹، ۱۶:۵۱
احمق جان این دور باطل بالاخره نوبت امیر مافیا هم میشه برگرده سر تاج و تختش تو کیسه...اونوقت منتظر نق و نوقتون میمونم که ای وای!!! وزیر مربی از رده خارج را به ما انداخت...
تیم ضعیف و کم مهره گل گهر؟؟؟!!!!
استعفا نمیداد سپاهان سهمیه میگرفت!!! سپاهان! سهمیه! استعفا!
سپاهانی که سال قبلش ۱۴ شده بود نایب قهرمان کرد..سپاهان ویسی و امیرمافیا را به لحاظ بودجه و جذب بازیکن مقایسه کنید...البته که تیمهای گروهبان قندلی از لحاظ هزینه بین ۴تاتیم پنجم هستن
اقلیت ساندویچی
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹، ۰۲:۵۳
محسن هوادار فوتبال ، خاطره العین و حالا اقلیت تاس

احمق فکر کردی نمی شناسمت تابلویی با این سبک نوشتنت

ابله کسی موافق مربی داخلی نیست
فکر کردی بابا مسعود تابستان 97 تیم بی نظیر شفر رو متلاشی نمی کرد برانگوه قهرمانی سوم لیگ و فینال آسیا رو می دید؟!
فکر کردی بابامسعودتون استرا رو فراری نمی داد چهارمین قهرمانی لیگ رو یحیی گل محمدی دلال می گرفت؟!

اگه قراره مربی داخلی باشه بهترین گزینه قلعه نویی هستش

بله گل گهر تیم کم مهره ای هستش
لابد دیپورتی های استقلال و لنگ مثل منشا ، برزای ، زکی پور ، سهرابیان ، حقیقی ستاره های لیگ هستند؟!
۴
.
سه شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۹، ۰۲:۴۴
.
اقلیت تاس
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹، ۰۶:۲۲
پویان،زرمفت و اقلیت ساندویچی...هر بار با افتخار از سایت خداحافظی میکنه و بعد مثل احمقها با یک اسم جدید برمیگرده..حداقل شرف و جرات داشته باش و روی حرفت بمون..سابقه من در این سایت معلومه..تو هم فعلا از مال امیرمافیا بالا برو تا اموراتت بگذره.بدبخت کیسه کش
مکتب فحش و ناسزا و دروغ و تزویر و هوچیگری
پنجشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۱:۱۸
کیسه بودن جرم نیست، بیماری ست
با بیماران عقده ای مهربان تر باشیم
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر