فهرست
سوژه روز: عمر عبدالرحمن؛ یکی شبیه ما
سوژه روز: عمر عبدالرحمن؛ یکی شبیه ما

سوژه روز: عمر عبدالرحمن؛ یکی شبیه ما

آی‌اسپورت - اگر نزار قبانی شعر نمی‌گفت و به جايش يك فوتباليست در سال 2017 بود، حتما شبيه عمر عبدالرحمن می‌شد. با همين موهای پريشان و همين ظرافت عجيب در زمين. عمر يك نابغه است. يك فوتباليست بزرگ. يك مهره آس. يك جادوگر اماراتی. می‎گويند قرار است به الهلال عربستان برود. به بزرگ‌ترين نام باشگاهی در غرب آسيا. نامی كه هر چقدر بزرگ باشد، در مقابل منچسترسيتی كاملا كوچك به نظر می‎رسد. من‌سيتی، قرار بود دروازه ورود عبدالرحمن به اروپا باشد اما اين اتفاق هرگز رخ نداد. چرا كه او به سختكوشی، به دستمزدهای محقرانه و نگاه‌های ذره‌بينی عادت نداشت. عموری، به ستايش خو گرفته بود و به دهان از تعجب باز مانده هموطن‌ها، وقتی كه شعر گفتن با توپ را آغاز می‎كرد. انتقال ستاره العین به الهلال عربستان، برای قاره آسیا هیجان‌انگیز به نظر می‌رسد اما ثابت می‌کند که درهای اروپا روی عمر بسته شده‌اند. او در بهترين حالت، يكی شبيه ماست. شبيه همه آن‌ها تسليم جبر جغرافيايی و اسير خاورميانه شدند و هرگز به طرف افق‌های روشن كوچ نكردند. شبيه همه فوتباليست‌های وطنی كه هرگز نتوانستند خودشان را از باتلاق پولساز ليگ‌های عربی جدا كنند. مثل جواد كاظميان. مثل مهرزاد معدنچی. حتي مثل سروش رفيعی. عمر را خوب می‎شناسيم. چرا كه در همه اين سال‌ها، شبيه‌اش را زياد ديده‌ايم. همين‌جا. كنار خودمان. لا به لای پسران بااستعدادی كه آرزوهای بزرگی داشتند اما قدم‌های بلندی برنداشتند.

۱۸ ۷  
آی اسپورت
2017-12-13 16:20:00
نظر دهید

۷ نظر
قباد
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۵
علت عدم انتقالش به منچسترسیتی رنکینگ پایین تیم ملی امارات تو رده بندی فیفا بود نه پول و چیزای دیگه، سطح بازی ش کامل مشخصه که راحت می تونه تو اروپا بازی کنه، واقع بین باشیم مهرزاد معدنچى و سروش رفیعی سطح بازی شون پایینتره و البته لیاقت خودشون رو با انتخاب هاشون نشون دادن
ویلی
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۵۹
اطلاعاتتونو پخته کنید قبل چنین تحلیلی، عاموری به شیخ محمد (ولیعهد ابوظبی) مدیونه و طبق وعده تا آخر عمرش در باشگاه خواهد موند (میدونیم وفای به عهد میون اعراب چقدر مهمه) همین سن اسطوره و کاپیتان العینه و هفته ای 80 هزار دلار دستمزدشه همونجا میمونه که برای اردوهای تیم ملی در خدمت باشه و برای فوتبال آسیا و afc تبدیل بشه به برند و آیکون تبلیغاتی الهلالم قرضی و موقتی میره و برمیگرده، وگرنه از شش سال پیش منچستر سیتی (که صاحب اماراتی داره) میخواستش و قطعن انتقالش با اون لابی پرفدرت و رسانه ها و اسپانسرای عرب کاری نداره.....اینم در نظر بگیرید فوتبال در درجه اول برای کشور پر از رفاه و ثروتمندی مثل امارات یا قطر یه بیزینسه برنامه هاشون رو حسابه و بلند مدته و دیدگاه عمر در قبال فوتبال خیلی فرق میکنه با آنچه مثلن در سر معدنچی میگذشته!!
شاهین آناوارزا
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، ۲۱:۲۳
کلا عربها فوتبال را خیلی دوست دارن .مخصوصا اگه یه طرف قضیه ایران باشه.میخوان هر جوری شده با برد بیا بیرون.کلا خیلی جریانات گذشته تاریخ رو به بازیکنانشان القا میکنن.اینها همیشه نون به هم قرض میدن.سنوات قبل هم بازیکنای کویتی مثل بشار عبدالله و جاسم هویدی را به الهلال میبردن.البته اونها هم خیلی مشتاقن که تو عربستان بازی کنن .به اصطلاح فوتبال عربستان را بزرگتر خودشون میدونن.
۲
00
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۰
کیسه ها میدونن عبدالرحمن کیه
۸ ۱
عمر خربین
پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶، ۰۰:۵۸
عه !! شما پیزوریها اینجا هستید ؟! دلم براتون تنگ شده خخخخخ
Hasan
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۷:۱۰
خدایی تیمی از لیگ یک انگلیس هم به هر کدوم از بازیکنا ایرانی که نام بردی پیشنهاد میداد با سر میرفتن
۶
جيم
چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶، ۱۸:۵۴
اسم ش رو نياريد .... كيسه اينجا رفت و اومد داره خوبيت نداره ضعف مي كنن يهو
۵
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر