فهرست
کاش همه با هم زودتر می‌رفتید
کاش همه با هم زودتر می‌رفتید

کاش همه با هم زودتر می‌رفتید

آی اسپورت – وقتی می گوییم در حوزه مدیریت فوتبال، افراد  تصمیم گیرنده و تاثیر گذار حداقل باید بویی از این رشته و مناسبات و قوانین نوشته شده و نشده فوتبال برده باشند، دلیل ما همین عزل و نصب های بد موقع دوستان هست. نمونه بارز این مسئله وضعیت این روزهای استقلال هست که دقیقا نشانگر وضعیت هولناک تصمیمات خلق الساعه یا حداقل زمان بندی اجرای بد تصمیمات می باشد. برکناری محمود فکری فقط با یک بازی در نیم فصل دوم و بعد از دریافت حکم ابقا از طرف همین هیات مدیره عجیب و سوال برانگیز هست.

 

نیم فصل اول

پانزده بازی زمان کمی نبود برای حداقل رسیدن کادرفنی به یک ترکیب ثابت، برای ایجاد رابطه دوستانه تر و بدست آوردن دل هواداران، برای اثبات داشته های فنی و مدیریتی، کاری که کادرفنی استقلال می توانست با ثابت کردن خود به افکار عمومی در این مدت به ثبات برای ادامه راه دست یابد و نیافت. اگرچه از لحاظ جدول و جایگاه آنها شاید جایگاه بدی را در پایان نیم فصل اول کسب نکردند اما به هیچ وجه بخصوص از اواسط نیم فصل اول محمود فکری توانایی اقناع افکار عمومی را از خود نشان نداد نه از بعد فنی و نه در بعد مدیریتی.

 

برکناری

استعفا یا اخراج، چه فرقی دارد؟ نکته اصلی برکناری فکری هست. در چه زمانی؟ دقیقا اگر قرار بودصرفا بعد از آن همه جنجال و هیاهوی هواداران و خوراک های درست و غلط رسانه ای حکم بر ابقای این کادر فنی بدهید چرا صرفا با یک بازی آن هم با تساوی در زمین و حریف، چمن مصنوعی در ارتفاع بالای رفسنجان و جلوی تیمی فوتبال بلد اینکار را انجام دادید؟ این دقیقا یعنی هدر دادن قریب به بیست روز از طول عمر فوتبالی یک باشگاه درگیر مسابقات. تیم که در کوران مسابقات حالا باید از روی تفکرات یک مربی روی شکل کار مربی دیگری سوییچ کند و هیچ تضمینی برای موفقیت مربی بعدی هم نیست.

 

علامت سوال

اگر واقعا رفتن فکری به صلاح این تیم بودبهتر نبود همان ابتدای تعطیلات بین دو نیم فصل اینکار انجام می شد؟ تا شاید به این سادگی اختلاف امتیاز استقلال به شش امتیاز با حریف سنتی صدر نشین جدول نمی رسید؟ اگر این اتفاق می افتاد حدودا دو هفته بین نیم فصل سرمربی جدید این تیم را تمرین می داد؟ داشته های خود را خرج می کرد و اندیشه هایش سریعتر در کالبد این تیم بی روح برای ادامه راه دمیده می شد. کشتن این زمان یعنی از دست دادن خیلی از معیارها برای موفقیت نسبی تیم در ادامه راه.

 

ای کاش

ای کاش زودتر و خیلی زودتر اگر قرار بود اینکار را انجام می دادید حکم به برکناری فکری می دادید. قریب به بیست روز و اندی دیگر بازی های آسیایی در راه هست، بازی با فولاد در پیش هست و در کل نیم فصل دوم، جام حذفی هم از راه خواهد رسید واینها همه مشکلات کادر فنی جدید خواهد بود، حداقل لطف برکناری زودتر این بود که سرمربی جدید خریدهای جدید بین دو نیم فصل را با میل خود انجام می داد تا شاید راهگشای تیم باشد، و حتی شاید شخصیت بازیکنان و باشگاه خدشه دار نمی شد. و در آخر اصلا ای کاش شما هم با فکری می رفتید تا شاید حتی به غلط یا درست گروهی دیگر آزمون خطا می کردند بلکه سبب خیری نه صرفا برای استقلال بلکه برای فوتبال این مملکت شوند.

 

 

۸    
آی اسپورت
2021-03-02 23:30:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر