فهرست
خانزاده: با کی‌روش فوتبال ما به خیلی چیزها رسید/ به تیمی می روم که به سبک بازی‌ام احترام بگذارد
خانزاده: با کی‌روش فوتبال ما به خیلی چیزها رسید/ به تیمی می روم که به سبک بازی‌ام احترام بگذارد

خانزاده: با کی‌روش فوتبال ما به خیلی چیزها رسید/ به تیمی می روم که به سبک بازی‌ام احترام بگذارد

آی اسپورت-  هرچند که محمدرضا خانزاده شانس حضور در لیست نهایی تیم ملی را پیدا نکرد ولی مصدومیت ناگهانی هاشم بیک زاده پیش از آغاز مسابقات باعث شد تا او هم به همراه بقیه بازیکنان راهی برزیل شود و حضور در این تورنمنت معتبر را تجربه کند. خانزاده که یکی از بازیکنان محبوب کارلوس کی‌روش هم به حساب می‌آید به نوعی نماینده باشگاه ذوب آهن در جام جهانی هم بود تا به همراه قاسم حدادی‌فر نامشان در تالار افتخارات باشگاه ذوب آهن ثبت شود. اما با این وجود وضعیت خانزاده برای فصل بعد همچنان نامشخص است و می‌گوید که دوست دارد در تیمی بازی کند که برایش ارزش قائل شوند.
محمدرضا خانزاده در جام جهانی نماینده پرسپولیس بود یا ذوب آهن؟ 
فرقی نمی‌کند هدف من حضور در جام جهانی و کسب تجربه در این مسابقات بود که به آن رسیدم ولی باید بگویم که هر دو باشگاه پرسپولیس و ذوب آهن در این اتفاق نقش داشتند و البته هرچند که در پرسپولیس بازی زیادی انجام ندادم اما علی دایی همیشه به من روحیه می‌داد و بعد هم که به ذوب آهن آمدم این تیم به نوعی سکوی پرتاب من شد.
ولی حتماً قبول داری که ماندنت در پرسپولیس مساوی بود با حذف از لیست تیم ملی؟
قبل از هر چیزی بگویم که مشکل من در پرسپولیس علی دایی نبود چون فوتبالم را به او مدیونم ولی مسئله مربوط به مدیران قبلی بود که فقط وعده دادند و در نهایت هم هیچکدامشان عملی نشد. منکر این مسئله نیستم چون بازی‌هایم در ذوب آهن به چشم آمد و از کی‌روش هم ممنونم که این فرصت را در اختیار من قرار داد.

حتما دوست داشتی که در جام جهانی بازی کنی؟ 
خب اینکه آرزوی خیلی از فوتبالیست‌هاست ولی وقتی می‌بینم بعضی از بازیکنان بزرگ فوتبال دنیا نتوانستند به جام جهانی برسند و من در آنجا حاضر بودم به خودم افتخار می‌کنم. همین حضور در بین تیم‌های بزرگ دنیا و دیدن بازی‌ها از نزدیک خودش یک تجربه بسیار خوب برای بازکنی مثل من بود که هنوز فرصت زیادی برای بازی در تیم ملی دارد.
تو از آن دست بازیکنانی هستی که به شدت از کارلوس کی‌روش حمایت می‌کنی؟
چرا این کار را نکنم؟ با کی‌روش فوتبال ما به خیلی چیزها رسید و بعد از سال‌ها بدون دردسر به جام جهانی رفتیم. بازی‌های ما در مقابل نیجریه و آرژانتین را هم که تمام دنیا دیدند و تحسین کردند. کارلوس کی‌روش آنقدر مربی بزرگی است که وقتی رفتار بقیه مربیان با او را دیدم تازه فهمیدم که ایران چه سرمربی بزرگی دارد.

ولی قبول داری که در مقابل بوسنی خوب نبودیم؟ 
تیم ملی برای نیمه دوم بازی برنامه‌های زیادی داشت ولی گل ژکو کار را خراب کرد و باعث شد بازیکنان تیم ملی مجبور به اجرای دستور دیگری شوند. شما شک نکنید که توانایی های فنی ما به اندازه ای خوب بود که بتوانیم حریف بوسنی شویم ولی به هر حال این هم جزئی از فوتبال است
عکسی که با مسی گرفتی هم که حسابی خبرساز شد؟
 من از بچگی تیم ملی ارژانتین را دوست داشتم و حتی تصور اینکه روزی بتوانم در کنار مسی قرار بگیرم برایم مشکل بود ولی خوشحالم که توانستم در کنار بهترین بازیکن فوتبال جهان عکسی به یادگاری بگیرم

و البته پیراهنت را هم که به او دادی؟
(با خنده) در این یک مورد دیگر شانس نداشتم و نمی دانم که کدام یک از بازیکنان ایرانی از من زرنگ تر بود که پیراهنش را به مسی داد. من فقط دیدم که او لباس ایران را در دست دارداز بحث تیم ملی جدا شویم. شرایطتت برای فصل بعد چطور است، باز هم در ذوب آهن بازی می‌کنی؟ 
فعلاً می‌خواهم چند روزی استراحت کنم و به همین خاطر دیروز بر سر تمرین پرسپولیس رفتم تا از علی آقا مرخصی بگیرم. هنوز فرصت هست و طی چند روز آینده تصمیم نهایی را خواهم گرفت.

ولی اگر سید جلال در پرسپولیس بماند باز هم نیمکت نشین خواهی بود؟
هنوز که صحبت خاصی مطرح نشده ولی من هنوز با پرسپولیس قرارداد دارم و نمی‌توانم شخصاً تصمیم بگیرم ولی مطمئناً در تیمی بازی می‌کنم که فرصت بازی کردن به من را بدهد و به سبک بازی‌هام احترام بگذارد چون این‌بار دوست دارم تا در جام ملت‌های آسیا برای تیم ملی ایران بازی کنم. 

     
آی اسپورت
2014-06-30 13:30:45
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر