فهرست
لوکاکو، خرید طلایی منچستر و مورینیو
لوکاکو، خرید طلایی منچستر و مورینیو

لوکاکو، خرید طلایی منچستر و مورینیو

آی اسپورت- منچستریونایتد بعد از 21 ماه به مسابقات لیگ قهرمانان اروپا بازگشت، اما این طور به نظر می‌رسید که این تیم اصلا از این مسابقات دور نبوده است. این تیم در اولین دیدار در مرحله گروهی بازل را 3 بر صفر شکست داد و ستاره این تیم در بازی یکی از مهاجمانش بود.

روملو لوکاکو البته راهی طولانی در پیش دارد تا نامش در کنار بهترین بازیکنان و بزرگان منچستریونایتد در لیگ قهرمانان قرار گیرد، اما ستاره بلژیکی در اولین دیدار در لیگ قهرمانان با لباس منچستریونایتد گلی زیبا زد و عملکردی ویژه داشت.

تنها چند روز بعد از این که ژوزه مورینیو درباره او گفته بود بعد از انتقال نیمار اگر قرار بود منچستر برای خرید لوکاکو اقدام کند باید دوبرابر می‌پرداخت، 6 گل لوکاکو در 6 بازی برای یونایتدی‌ها این موضوع را به بهترین شکل ثابت کرد.

قبل از بازی سه‌شنبه شب لوکاکو کارهای زیادی در لیگ برتر کرده بود که ثابت کند منچستریونایتد که برای خرید او 75 میلیون پوند پول داده، خریدی منطقی و عالی داشته است. اما خیلی‌ها منتظر بودند که بعد از تماشای عملکرد او در بازی‌های اروپایی درباره‌اش قضاوت کنند. او هم در دیدار مقابل بازل عالی بود تا ثابت کند می‌تواند در رقابت‌ بین تیم‌های قاره سبز هم به همان خوبی است. اوثابت کرد لازمه‌های مهاجم یونایتد بودن را دارد و کاری کرد که مدافعان بازل واقعا به خاطر حضورش در زمین اذیت شوند.

در این بازی یونایتد باید با مصدومیت زودهنگام پل پوگبا کنار می‌آمد، او تنها 19 دقیقه بازی کرد و بعد از آن به خاطر مصدومیت همسترینگ از زمین بازی بیرون رفت. اما مروان فلینی جای او وارد زمین شد و با ضربه سر دروازه حریف را باز کرد. ارسال توپ هم توسط اشلی یانگ بود.

در یک بازی مدرن که وینگرها می‌توانند در یک سوم حریف بسیار تاثیرگزار باشند، اتفاق عجیب و نادری است که یک وینگر راست با پای راست توپی را ارسال کند و هم‌تیمی‌اش هم با ضربه سر آن را وارد دروازه کند. مدتی بعد هم لوکاکو روی ارسال دلی بلیند از سمت چپ دروازه را باز کرد.

دو ضربه سر کار یونایتد را در لیگ قهرمانان آسان کرد و گل سومی که مارکوس راشفورد در دقایق پایانی زد تنها خامه روی کیک بود که باعث شد خنده هواداران یونایتد که در حال بازگشت به خانه هستند با شادی بیشتر باشد.

حالا تنها نکته این است که با بازگشت زلاتان به بازی‌ها مورینیو چه فکری می‌خواهد برای او کند؟ نیمکت‌نشینی زلاتان یا لوکاکو نمی‌تواند یکی از گزینه‌ها باشد، اما چطور می‌توان از هر دوی این‌ها در تیم استفاده کرد؟ به هر حال چیزی که واضح است این است که مورینیو درست می‌گفت، لوکاکو را در ازای رقمی کمتر از ارزش واقعی‌اش خریده‌اند.

 

 

۹    
آی اسپورت
2017-09-13 17:36:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر