فهرست
توضیح مسئول رسانه ای کانون مربیان درباره بیانیه: جلالی آدم سالمی است
توضیح مسئول رسانه ای کانون مربیان درباره بیانیه: جلالی آدم سالمی است

توضیح مسئول رسانه ای کانون مربیان درباره بیانیه: جلالی آدم سالمی است

توضیح مسئول رسانه ای کانون مربیان درباره بیانیه: جلالی آدم سالمی است
آی‌اسپورت‌ ـ بهنام مددی مسئول رسانه ای کانون مربیان ایران امروز با انتشار یادداشتی در صفحه شخصی اش در فیسبوک درباره بیانیه کانون مربیان ایران علیه کارلوس کی‌روش توضیحاتی را منتشر کرد. مددی در این بیانیه ضمن دفاع از مجید جلالی توضیحاتی داده که ممکن است جو عصبانی پس از انتشار این بیانیه را تعدیل کند. البته او خوب به بیانیه هم حمله کرده و آن را بی منطق خوانده است ! 
این یادداشت را بخوانید، با این توضیح که به هر حال مجید جلالی با وجود همه نقدهایی که بر روش های وی وارد است از مربیان قابل دفاع فوتبال ایران است.
بیانیه‌ای که از طرف کانون مربیان فوتبال ایران علیه کارلوس کی‌روش منتشر شد را من در اختیار خبرگزاری‌ها قرار دادم؛ فقط چند روز پس از جمع‌آوری 300 امضا در حمایت از سرمربی تیم ملی! 

در کانون مربیان معمولا رسم بر این است که تمام امور رسانه‌ای را با من به عنوان مسئول روابط عمومی هماهنگ می‌کنند. در مورد این بیانیه هم همین اتفاق افتاد. رئیس کانون مربیان با من تماس گرفت، برخلاف دفعات گذشته که خودم مسئول نوشتن بیانیه‌ها بودم، این‌بار متن را برایم فرستاد و گفت نظر بده. خیلی سریع آن را خواندم و با انتشارش مخالفت کردم؛ به هزار و یک دلیل؛ اما ایشان گفت مربیان ایرانی بارها تماس گرفته‌اند و از کانون درخواست اعلام موضع داشته‌اند. گفتم انتشار این بیانیه در این برهه زمانی برای کانون تبعات دارد؛ اما خواستند منتشرش کنم؛ من هم براساس وظیفه سازمانی‌ام این کار را کردم؛ اما هرگز تاییدش نکردم.
با این حال قصد دارم درباره این بیانیه توضیحاتی بدهم:
1. مجید جلالی را سال‌هاست می‌شناسم. نزدیک به 10 سال؛ دوستش دارم و از نزدیک می‌شناسمش. این را همه دوستان رسانه‌ای هم می‌دانند. در مورد او از یک چیز مطمئنم؛ اینکه او عاشق فوتبال است و انسان به شدت سالمی است. چشمش هیچ‌وقت به هیچ‌ نیمکتی نبوده و نیست. او پول خوبی می‌گیرد و اصلا مربی ارزانی نیست. قطعا در مواجهه با اطرافیانش ایراداتی دارد؛ همه این‌ها را به خودش هم گفته‌ام اما شک نکنید انسان سالمی است و دغدغه اصلی‌اش فوتبال است. گاهی اوقات حتی بالاتر از خانواده‌اش. در تایید این موضوع چیزهای زیادی دیده‌ام که می‌گویم.
2. مربیانی که در کانون رفت و آمد دارند را هم خوب می‌شناسم. عده‌ای از آنها دلسوز فوتبال‌ هستند و افرادی هم به دنبال شغل. در این خیال که حق‌شان در فوتبال خورده شده که البته با درست و غلط بودن خیال‌شان کاری ندارم. حرف آنها در تمام این سال‌هایی که کی‌روش در ایران است این بوده: از مربی و نام به این بزرگی، استفاده درستی نشده است.
منظورشان از استفاده درست چیست؟
مثلا تغییر نسل؛ مثلا برگزاری کلاس‌های مداوم برای مربیان ایرانی؛ مثلا توجه بیشتر به لیگ؛ روی این موضوع بیشتر از همه‌چیز تاکید دارند: برقراری رابطه بسیار بسیار مطلوب‌تر با هم‌صنف‌های ایرانی‌اش. 
اگر این را در اشل رسانه‌ای خودمان قرار بدهیم، درخواست‌شان غیرمنطقی نیست. مثلا اگر جاناتان ویلسون، گوین همیلتون، سید لو و گابریله مارکوتی برای مدتی طولانی به ایران بیایند، همه ما روزنامه‌نگارها و فوتبال نویس‌ها دوست داریم از آنها چیزی یاد بگیریم. اینکه وزارت ارشاد آنها را در آکواریوم خودش نگه دارد و با رفتارهایش کاری کند که هیچ‌کدامشان چشم دیدن روزنامه‌نگاران ایرانی را نداشته باشند، برایمان آزاردهنده است. 
این را با اطمینان می‌گویم که مشکل مربیان ایرانی هرگز با شخص کی‌روش نیست. مقصر اصلی را فدراسیونی می‌دانم که نتوانسته در تمام این مدت احترامی دوطرفه میان آنها حاکم کند. 
رونمای این بیانیه را هم از این جهت ضد کی‌روش می‌بینم که توسط یک عده مربی فوتبال نوشته شده، نه یک ژورنالیست حرفه‌ای. 
فرق گذاشتن پدر و مادرها بین بچه‌هایشان، همیشه عصبانیت بچه‌ای که کمتر به او توجه شده را به همراه دارد. تردید نکنید که تک‌تک همین مربیان از خدایشان است کنار کی‌روش بنشینند و از او یاد بگیرند، نه اینکه مقابلش بایستند.
وگرنه به خودشان هم گفتم هرکدام‌تان به جام‌جهانی می‌رفتید، قطعا اگر می‌توانستید با همین سیستم به مصاف حریفان می‌رفتید که می‌دانم و می‌دانید نمی‌توانستید. آنها در حالی از سیستم دفاع، ضدحمله انتقاد می‌کنند که 80 درصد تیم‌های خودشان با این سیستم در لیگ به میدان می‌آیند. از یکی از بدترین و بی‌استعدادترین نسل‌های تاریخ فوتبال ایران توقع حمله همه‌جانبه به سه تیمی را داشته‌اند که هرکدامشان چند لول بالاتر از تمام تیم‌های آسیایی هستند. ته عصبانیت، همیشه بی‌منطقی است. مثل همین بیانیه بی‌منطق!

  ۴  
آی اسپورت
2014-06-30 16:01:11
نظر دهید
۴ نظر
-
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۵۰
خود این آقایون قبل از جام جهانی امدن تو برنامه ورزش از نگاه 2 و میگفتن که ما چاره ای جز دفاع و ضد حمله نداریم! ولی الان دفاع کردن بد شد! شاید دوست داشتن همون بلایی که پرتقال سر کره شمالی آورد و 7 تا گل زد سر ما هم بیاد! بعد بگن که دیدید کی روش آبرومونو برد! دیدی مسی آقای گل شد!دیدی دیدی؟
کاوه
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۶:۵۸
آخه کجای دنیا جزء شرط وظایف مربی تیم ملی کلاس آموزشی گذاشتن برای مربیان اون کشور هست. خوب میخوان برن کلاس؟ فدراسیون یک مربی دیگه برای کلاس دعوت کنه. بعدش هم ، تیم کیروش دفاعی بازی کرد ، اما زیر توپ نزد. یه دفاع بسته خیلی منظم بازی کرد . بازیکنها الکی تو زمین نمیدویدند. وقتی توپ داشتن ، خوب هم حمله میکردن. کجای این شبیه بازی تیم های علی پروین و قلعه نوعی هست؟؟؟ بعدش هم به این نکته توجه کنین: کدوم مربی ایرانی امیرحسین صادقی رو فیکس تیم ملی میکرد ، اون هم تو دفاع وسط ، به قیمت به کنار بردن پژمان؟؟؟ انتخاب بازیکن کیروش برای نوع بازیش فوق العاده بود.
محمد
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۲۴
بابا هر کی عینکی شد پروفوسور نمیشه ، جلالی با کدوم تیم نتیجه گرفته این چند سال،باید مربی پلی استیشن بشه
-
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۳۸
یک واقعیت تکان دهنده : حسود تر ، وقیح تر ، بی سواد تر ، پر ادعا تر و البته ریاکار تر از مربیان ایرانی را خداوند قادر متعال خلق نکرده است.....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر