فهرست
حاج صفی : نکونام از من خواست درکارهای دفاعی شرکت کنم / دادزدن او مشکل خاصی نیست
حاج صفی : نکونام از من خواست درکارهای دفاعی شرکت کنم / دادزدن او مشکل خاصی نیست

حاج صفی : نکونام از من خواست درکارهای دفاعی شرکت کنم / دادزدن او مشکل خاصی نیست

آی اسپورت- جام جهانی فوتبال ۲۰۱۴ در کشور برزیل یک خاطره ویژه را برای اصفهانی ها ثبت کرد و احسان حاج صفی بازیکن تیم سپاهان با حضور در هر سه بازی تیم ملی، تبدیل به اولین بازیکن اصفهانی شد که فرصت حضور در میدان بزرگی مثل جام جهانی را پیدا کرده است. حاج صفی که این روزها مشغول استراحت است در مورد کیفیت حضور ایران در برزیل و آینده خودش در باشگاه سپاهان صحبت می کند. 
سرانجام به عنوان یک اصفهانی شانس بازی در جام جهانی را پیدا کردی، از عملکرد خودت راضی بودی؟ 
قبل از اینکه به جام جهانی برویم خیلی ها فکر می کردند که ایران در مقابل نیجریه و آرژانتین حرفی برای گفتن ندارد ولی فکر می کنم که در این دو بازی نشان دادیم که فوتبال ایران در جایگاه بسیار خوبی قرار گرفته است. من هم به عنوان یکی از بازیکنان تیم ملی تمام تلاشم را انجام دادم تا به تیمم کمک کنم و فکر می کنم که این جام جهانی برایم ماندگار شد.
اگر در مقابل ارژانتین تعویض نشده بودی شاید مسی هم از سمت چپ ایران گل نمی زد؟ 
نمی شود اینطور گفت به هر حال فوتبال است و هزار اتفاق پیش بینی نشده، ولی ای کاش آن گل را نخورده بودیم تا با خیالی راحت تر به بازی سوم می رسیدیم. 
در بازی با آرژانتین پیراهنت را با زابالتا تعویض کردی؟ 
خب او یار مستقیم من بود و بارها در جریان بازی مقابل یکدیگر قرار گرفتیم و تعویض پیراهن ها هم برای این بود که خاطره ای از جام جهانی برایم بماند. 
آن دو بازی خوب به یکباره در مقابل بوسنی فراموش شد؟ 
هوای برزیل خیلی گرم بود و فشار دو مسابقه اول به خصوص بازی در مقابل آرژانتین باعث شد تا بازیکنان از لحاظ بدنی افت کنند وگرنه بوسنی تیمی نبود که اینطور راحت سه گل به ایران بزند. آنها در بازی آخر شانسی هم برای صعود نداشتند و همین مسئله هم باعث شد تا با خیالی راحت بازی کنند در شرایطی که بازیکنان ایران همگی استرس پیروزی و صعود به مرحله بعد را داشتند.
و آن فریادی که نکونام بر سر احسان حاج صفی در بازی مقابل بوسنی زد؟
در فوتبال این اتفاقات طبیعی است. خود من هم بارها پبش آمده که در جریان بازی عصبی شده باشم ولی نکونام در آن صحنه چیز خاصی نگفت و خواست تا در کار دفاعی بیشتر شرکت کنم و هیچ مشکل دیگری هم نبود. نمی دانم چرا این مسئله کوچک اینطور حاشیه ساز شد.
بعضی ها عقیده دارند که مصدومیت هاشم بیک زاده راه را برای فیکس بازی کردن حاج صفی باز کرد؟ 
در تمام طول فصل تلاش کردم تا بهترین بازی ها را برای سپاهان انجام دهم و خوشحالم که در نهایت نظر مثبت کی روش را جلب کردم. هاشم هم دوست من است و فرقی نمیکند که چه بازیکنی به میدان برود ولی شرایط من در تمرینات هم به صورتی بود که قبل از مصدومیت بیک زاده هم برای خودم شانس جداگانه ای داشتم. من اگر در جام جهانی روی نیمکت تیم ملی هم می نشستم برایم یک افتخار بزرگ بود.
فکر می کنی کی روش در فوتبال ایران بماند؟ 
ما چند ماه دیگر جام ملت های آسیا را در پیش رو داریم و فکر نمی کنم که در این فرصت کم بتوان تغییر آنچنانی در تیم ملی ایجاد کرد ولی کی روش مربی بسیار خوبی است و امیدوارم برای حضور دوباره در تیم ملی با مسئولان فدراسیون به توافق دست پیدا کند.
وضعیت سپاهان در لیگ چهاردهم چگونه است. شانسی برای قهرمانی دارید؟ 
هنوز که فرصت حضور در تمرینات را پیدا نکرده ام ولی با ماندن کرانچار روند یارگیری در تیم هم خوب بوده و اگر یکی دو بازیکن خوب دیگر بگیریم برای فصل آینده مشکل آنچنانی نخواهیم داشت.
شنیده می شود که قرار است لژیونر جدید فوتبال اصفهان باشی؟ 
فعلاً می خواهم چند روزی استراحت کنم و بعد به فوتبال فکر کنم ولی حضور در جام جهانی آرزوی هر بازیکنی است و من هم اگر پیشنهاد رسمی و خوبی برایم برسد حتما به آن فکر خواهم کرد.
سپاهان که مشکلی با جدایی ات ندارد؟ 
هنوز که خبر آنچنان خاصی نیست چون جام جهانی هنوز ادامه دارد ولی وضعیت قراردادم به گونه ای هست که بتوانم با یک پیشنهاد خارجی از سپاهان جدا شوم و اگر هم این اتفاق نیفتاد باز هم برای کمک به سپاهان آماده هستم.
  ۱  
آی اسپورت
2014-06-30 16:56:37
نظر دهید

۱ نظر
اسمان
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۱۴
بازیکن سالاری همینه نکونام باعث خط خوردن خیلی هاشده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر