فهرست
فرکی و تیم ملی : هنوز نه به دار است، نه به بار!
فرکی و تیم ملی : هنوز نه به دار است، نه به بار!

فرکی و تیم ملی : هنوز نه به دار است، نه به بار!

آی اسپورت- سوال روز فوتبال ما شده این‌که: با کی‌روش تمدید کنیم یا تیم را به مربی داخلی بسپاریم؟ در این زمینه هر جناحی یک دیدگاهی دارد اما وقتی صحبت مربی ایرانی می‌شود همه به حسین فرکی فکر می‌کنند. بنابراین خود فرکی یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌توان در این مورد از او پرس‌وجو کرد. مردی که به قول خودش «هنوز نه به دار است و نه به بار» اما همه می‌دانند که او کاندیدای اول فوتبال ما برای جانشینی کی‌روش است. گفتگو با حسین فرکی را به نقل از ایران ورزشی بخوانید.

 

این روزها دوران نقاهت و درمان پس از عمل را پشت سر می‌گذارید. وضعیت پایتان چگونه است؟

حدود یک ماه از عمل روی پایم گذشته و خدا را شکر شرایطم بهتر شده است. هر روز فیزیوتراپی و آب درمانی می‌کنم که تقریبا 6 ،7 ساعت زمان می‌برد.

بعد از عمل اول، دکترتان گفته بود که 6 هفته بعد عمل دوم را باید انجام دهید. یعنی تقریبا دو سه هفته بعد.

 بله، به امید خدا، هر چه قسمت باشد.

بازی‌های تیم ملی را در جام جهانی چطور ارزیابی می‌کنید؟

 بچه‌ها خیلی زحمت کشیدند و تمام تلاششان را به خصوص در دو بازی اول مقابل نیجریه و آرژانتین انجام دادند اما در بازی سوم که تاثیرگذار بود و می‌توانست اتفاق خوبی بیفتد ما نتیجه را واگذار کردیم.

دلیلش چه بود؟

 به نظرم مثل دوره‌های قبل نتوانستیم آمادگی ذهنی و شرایط بدنی‌مان را حفظ کنیم و بوسنی بازی را برد. البته بوسنی تیم بسیار خوبی بود و از ابتدا هم به این موضوع اشاره کرده بودیم. اما فکر نمی‌کردیم در روز آخر بازی‌های گروهی، نتیجه بازی برای بوسنی تاثیری در سرنوشت‌شان نداشته و برعکس برای ما مهم باشد که متاسفانه بازی را واگذار کردیم.

فکر نمی‌کنید یکی از دلایل بازی خوب ما مقابل آرژانتین انگیزه بازیکنان بود؟

 صد درصد این مساله می‌تواند یکی از دلایلش باشد. به هر حال بازی مقابل بهترین‌های دنیا انگیزه مضاعفی ایجاد می‌کند اما حتما تیم ملی برای آن بازی برنامه داشت و بچه‌ها خوب کار کردند.

بدون مقدمه می‌رویم سر اصل مطلب. این روزها بحث جانشینی کی‌روش مطرح است و همه فقط یک نام را مطرح می‌کنند و آن حسین فرکی است. فکر نمی‌کنید با حمایت‌هایی که از کی‌روش بعد از جام جهانی شده کار برای مربی بعدی سخت می‌شود؟

من الان چه چیزی باید بگویم؟ واقعا باید درباره موضوعی حرف بزنم که نه به آن فکر کرده‌ام و نه اینکه صحبتی شده است، به قول معروف نه به بار است نه به دار، آن وقت من چه چیزی باید بگویم.

الان اصغر شرفی گفته که قبول سرمربیگری حسین فرکی، خودکشی ورزشی است.

 اصغرآقا استاد من است و همیشه لطف داشته‌اند اما شاید از امروز باز هم عزیزان و کارشناسان دیگری هم در این باره اظهارنظر کنند آن وقت من باید پاسخ همه این بزرگان را بدهم در حالی که هیچ اتفاقی نیفتاده است.

برانکو هم گفته تیم ملی با شما قهرمان آسیا می‌شود؟

 بله شنیدم، برانکو هم لطف دارد.

اصلا شما نه، فکر نمی‌کنید هر شخص دیگری سرمربی تیم ملی شود کارش سخت است؟

 صحبت کردن من در این باره اصلا صحیح نیست و هر شخصی خودش مسوولیت حرف‌هایش را برعهده دارد. همیشه در فضای رسانه‌ای ورزش این گمانه‌زنی‌ها وجود داشته و روز به روز هم مسائل و شایعاتی مطرح می‌شود. البته به همه آنها احترام می‌گذارم اما این بحث‌ها در حال حاضر آماتوری است.

چطور؟

 برای اینکه در فوتبال حرفه‌ای جایی ندارد. خیلی باشگاه‌ها در اواسط فصل سرمربی آینده‌شان را معرفی می‌کنند و هیچ اتفاقی هم نمی‌افتد اما در حال حاضر به خاطر گمانه‌زنی‌ها نمی‌توان پاسخگو بود و بپذیرید که در این شرایط صحیح نیست که من حرفی بزنم.

  ۵  
آی اسپورت
2014-06-30 19:59:46
نظر دهید

۵ نظر
میرزا
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۰۱
یکی ابنو از توهم در بیاره....
افشین
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۸:۴۴
تو یا یه مربی بیسواد وطنی دیگه جرات دارید پاتون را بزارید رو نیمکت تیم ملی تا ما از خجالتتون تو ازادی در بیایم
محسن
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۱۹:۵۲
خیلی بهتر از کیروش ترسو هست که جز یه دفاع اتوبوسی و زیر توپ زدن چیزی بلد نیست...
ال مورو
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۲۴
از سایت ای اسپورت تقاضا دارم تا در مورد مربیان و تخصص اونها در اردوها و جام جهانی برزیل که تیم ملی رو کمک کردن یه گزارشی بدین. بعضی از تخصص های اونها که بطور موقت هم با ما کار می کردن اصلا در ایران اصلا شنیده نشده .
-
سه شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۳، ۰۰:۲۵
حاج حسین آقای فرکی شما انسان قابل احترامی هستید و جنس شما با لمپن های فوتبال و حسود های فوتبال فرق می کند ، شما رابه خدا بازیچه دست شادابیان و وزیر بی لیاقت و متحجر ورزش نشوید.....
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر