فهرست
روابط جام بیستم: رابطه مسئولیت پذیری نیمار با موفقیت برزیل
روابط جام بیستم: رابطه مسئولیت پذیری نیمار با موفقیت برزیل

روابط جام بیستم: رابطه مسئولیت پذیری نیمار با موفقیت برزیل

آی اسپورت- برزیل به سختی و در ضربات پنالتی از پس شیلی سخت کوش گذشت تا راهی دور یک چهارم نهایی شود. دیداری که در آن برزیل استحقاق بیشتری برای برتری بر حریف نداشت اما اقبال بلند سلسائو، آنها را در جام نگه داشت. زرد و سبزها که همواره از مدعیان تصاحب جام به شمار می آیند برای موفقیت در خانه و فراموش کردن کابوس تلخ ناکامی در ماراکانا، در جام بیستم به آمادگی نیمار نیاز مبرم دارند. اتکای سلاطین سامبا در خط حمله به ستاره جوان باشگاه بارسلوناست چرا که سایر مهره های هجومی فیلیپائو فاصله بسیاری با نیمار دارند. ستاره جوان 22 ساله اما کمی سر به هواست. شاید با توجه به سن کم او، برایش زود باشد که خواسته ملتی را به دوش بکشد و این توقع زیادی است. از همین رو به بررسی رابطه مسئولیت پذیری نیمار و موفقیت برزیل در خانه خواهیم پرداخت، چیزی که به نظر حتی از تنفس اکسیژن برای زنده ماندن برزیلی ها در خانه مهمتر است.  
داشتن نیمار آرزوی هر مربی ای است اما او با مشکلی به نام عدم مسئولیت پذیری روبروست. مشکلی که او را بارها از بازی برای سانتوس به دلیل بی انضباطی محروم کرد و پس از رفتن به اروپا در مسابقات حساس بارسا در فصل گذشته، به ویژه دیدار مقابل اتلتیکو مادرید، نیز باعث شد تا با بازی فانتزی اعصاب خُرد کنش نه تنها کمکی به تیم نکند بلکه ریتم سبک خاص بارسا را از این تیم بگیرد. این مورد در جام بیستم هم در بازی نیمار مشاهده می شود. نکته ای که اکتاویو در برنامه تلوزیونی بدان اشاره داشت همین مساله بود. نیماری که در بازی مقابل کرواسی و کامرون از کوچکترین فرصتی برای گلزنی بهره برد، در مقابل مکزیک و شیلی به شدت روی به بازی نمایشی و تک روی آورد. همان مساله ای که قدرت میزبان را برای رسیدن به گل تا پائین ترین حد ممکن پائین اورده بود چرا که حالا به خوبی آشکار است که سایر مهاجمان برزیل چون هالک و فرد، حتی نیمی از توان نیمار را ندارند و نمی توان دربازی های بزرگ پیش رو، روی آنها برای رسیدن به دروازه حریفان حساب باز کرد.
برزیل 2014 اگر میخواهد جام را در خانه نگه دارد و ستاره ششم را روی سینه بچسباند باید حس مسئولیت پذیری را در نقطه اتکایش بیشتر کند. اینکه نیمار بداند گل کردن توپ های راحت به اندازه توپ های سخت و زدن گل های معمولی در حد گل های زیبا اهمیت دارند، حالا باید بزرگترین دغدغه اسکولاری باشد، چرا که برزیل بدون نیمار غول نابینایی است که نه شاخ دارد، نه پنجه های تیز و نه دندان های درنده!
جوش دادن این رابطه مهم و تاثیرگذار در عملکرد برزیل به نیمار، در ادامه رقابت ها بر عهده اسکولاری خواهد بود.

مهدی بشکنی 
  ۲  
آی اسپورت
2014-06-30 19:48:53
نظر دهید
۲ نظر
omid
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۰:۴۳
kamelan 2roste
ایلیا
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۲:۵۱
حالا که بحثش شد نظر من اینه باید فرد رو بزاره بیرون هالک رو بزاره نوک و نیمار رو سمت چپ و یک نفر دیگه مثل اسکار یا بازیکن دیگه ای رو بزاره سمت راست
اینجوری درست میشه و موقعیت های خوب رو کسی مثل ژو از دست نمیده
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر