فهرست
مهدوی‌کیا: در زمان حمله ضعیف و بی‌برنامه بودیم/ امیدوارم سپاهان به لیگ قهرمانان برگردد/ نویدکیا از نوابغ فوتبال ما بود
مهدوی‌کیا: در زمان حمله ضعیف و بی‌برنامه بودیم/ امیدوارم سپاهان به لیگ قهرمانان برگردد/ نویدکیا از نوابغ فوتبال ما بود

مهدوی‌کیا: در زمان حمله ضعیف و بی‌برنامه بودیم/ امیدوارم سپاهان به لیگ قهرمانان برگردد/ نویدکیا از نوابغ فوتبال ما بود

آی اسپورت- مهدی مهدوی‌کیا که به عنوان مدیر فنی تیم ملی جوانان همراه با این تیم در اصفهان به سر می‌برد، با حضور در رادیو اینترنتی باشگاه سپاهان گفت‌وگویی انجام داده است که گزیده این گفتگو را در آی اسپورت می‌خوانید:

 

درباره حضور در فوتبال پایه؟

بعد از اینکه فوتبال را کنار گذاشتم از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان سفیر فوتبال پایه انتخاب شدم و همان زمان هم علی دوستی‌مهر سرمربی تیم ملی جوانان بود و خودم هم دوست داشتم اگر قرار است مربی شوم همانند فوتبال پله‌پله بالا بیایم و به همین دلیل این فرصت خوبی برای من بود تا بتوانم در فوتبال پایه هم کار کنم البته همراه با کادر فنی تیم جوانان سراسر ایران را گشتیم تا استعداد جدیدی کشف کنیم اما متأسفانه استعداد تازه‌ای پیدا نکردیم تا به تیم اضافه شود.

عملکرد باشگاه سپاهان در تیم‌های پایه؟

خوشبختانه سپاهان در زمینه تیم‌های پایه خیلی خوب کار کرده و همین حالا چهار پنج بازیکن تیم خوب جوانان از تیم‌های پایه سپاهان هستند. امروز در جلسه‌ای هم که با خلیلیان مدیرعامل باشگاه سپاهان داشتم در همین زمینه صحبت کردیم و امیدوارم تعامل خوبی میان ما و باشگاه سپاهان برقرار باشد. باید بگویم که سپاهان و فولاد در زمینه تیم‌های پایه خیلی خوب کار کردند که جای تشکر دارد.

عملکرد سپاهان در فوتبال؟

اگر گذشته فوتبال را مرور کنید به این نتیجه می‌رسید که سپاهان همواره حضوری موفق داشته و در آسیا هم سپاهان شناخته‌شده‌ترین تیم ایرانی است و به نظرم باشگاه‌های سپاهان و فولاد از نظر ساختار باشگاهی خوب عمل کردند و امیدوارم با تکمیل ورزشگاه نقش جهان پکیج باشگاه سپاهان تکمیل شود.

در مورد محرم نویدکیا؟

نویدکیا یکی از نابغه‌های فوتبال ما بود که اگر مصدوم نمی‌شد می‌توانست از باشگاه بوخوم به یکی از بهترین تیم‌های دنیا برود او یکی از بهترین پاسورهای فوتبال ما بود.

درباره خداحافظی‌ از فوتبال در فینال جام حذفی؟

آن روز یکی از روزهایی بود که هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم چرا که بسیار ناراحت بودم اما وقتی دور آخر را در ورزشگاه می‌زدم دیدیم که فقط سپاهانی‌ها در ورزشگاه هستند و مرا تشویق می‌کنند که همانجا از آنها تشکر کردم و حالا هم این کار را می‌کنم.

درباره عملکرد تیم ملی در جام جهانی 2014؟

در دو بازی اول از نظر دفاعی عالی کار کردیم اما در زمان حمله ضعیف و بدون برنامه ظاهر شدیم مقابل بوسنی ظاهر شدیم و نتوانستیم برنامه‌های قبلی‌مان را انجام دهیم اما با پتانسیل فوتبال ما حضور در جام جهانی هم خوب بود و امیدوارم در آینده پیشرفت بیشتری کنیم.

بعد از ایران طرفدار کدام تیم در جام جهانی هستید؟

طبیعتاً بعد از ایران طرفدار تیم ملی آلمان هستم چرا که چند سال در این کشور فوتبال بازی کرده‌ام و امیدوارم که این تیم قهرمان جام جهانی شود.

در مورد حضور سپاهان در جام باشگاه‌های جهان؟

باید با واقعیت کنار بیاییم چرا که استقلال و پرسپولیس نتوانستند به این مسابقات راه یابند اما سپاهان توانست و این نشان می‌دهد که ساختار خوبی در این باشگاه وجود دارد اما به نظرم از نظر زیرساخت‌ها باید عملکرد بهتری داشته باشیم چرا که می‌بینیم برخی از باشگاه‌های ما هنوز درگیر زمین تمرین هستند. فوتبال ما فقط در دریافتی بازیکنان حرفه‌ای شده و در فاکتورهای دیگر ضعیف بودیم و اگر هم موفقیتی به دست آمده یک موفقیت مقطعی بوده است.

رمز محبوبیت؟

همان موقع که فوتبال بازی می‌کردم می‌دانستم که فوتبال یک روز تمام می‌شود و برای همین ارتباط خوبی با مردم برقرار می‌کردم هواداران سپاهان هم هیچگاه به من توهین نمی‌کردند و من امیدوارم امسال این تیم بتواند باز هم به لیگ قهرمانان آسیا برگردد.

  ۲  
آی اسپورت
2014-06-30 20:54:41
نظر دهید

۲ نظر
حسن
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۱:۱۳
آقا مهدی عزیز دله اما باید بدونه بازی ایران با آرژانتین بسیار برتر از ایران با آمریکا بود. اون تیم خیلی ضعیف بود تازه دو تا تیرکم زد به ما. قرار نیست تیم خنده 98 تا این حد توهم اسطورگی بزنه بخصوص نکیسا
ال مورو
دوشنبه ۹ تیر ۱۳۹۳، ۲۳:۰۵
اگه ضربه اشکان و قوچان نژاد ... گل میشد اره, اما اگه بیشتر از اونو انتظار داشتیم باید بدونیم که بازیکنی در اون حد در تیممون نداشتیم!!!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر