فهرست
یواخیم لوو : تبانی 1982 ؟ برای ما حاشیه درست نکنید
یواخیم لوو : تبانی 1982 ؟ برای ما حاشیه درست نکنید

یواخیم لوو : تبانی 1982 ؟ برای ما حاشیه درست نکنید

آی اسپورت - در آستانه دیدار تیم‌های ملی آلمان و الجزایر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2014، گروهی از رسانه‌ها اقدام به جوسازی علیه آلمان‌ها کرده‌اند و با یادآوری ماجرای تباتی آلمان و اتریش در جام جهانی 1982 برای حذف الجزایر، تلاش کرده‌اند تا مردان یواخیم لو را تحت فشار قرار دهند.

گفته می‌شود در آن ماجرا که به «رسوایی خیخون» معروف شده است،‌ دو همسایه اروپایی در مرحله گروهی جام جهانی 1982 اسپانیا با یکدیگر تبانی کردند تا الجزایر را در اولین دوره حضورش در جام جهانی در رسیدن به مرحله یک هشتم نهایی ناکام بگذارند. این مسئله سبب شده است تا گروهی از رسانه‌ها از انگیزه فراوان الجزایر برای انتقام‌گیری از ژرمن‌ها بگویند.

یواخیم لوو اما معتقد است این موضوع روی عملکرد و نگرش بازیکنان او تأثیری نخواهد گذاشت. وی اظهار داشت:\" نه فراموشش کنید. این موضوع دغدغه تیم ما نیست. ما حتی درباره‌اش صحبت هم نکرده‌ایم. برای الجزایری‌ها شاید موضوع مهمی باشد و یک سوژه داغ برای انگیزه دادن به تیم‌شان اما برای ما اینطور نیست. البته بازیکنان این تیم در آن زمان حتی به دنیا هم نیامده بودند. این موضوع برای ما مهم نیست. لطفا برای ما حاشیه درست نکنید\"

آلمان در صورت غلبه بر الجزایر باید با برنده دیدار تیم‌های فرانسه و نیجریه بازی کند اما لو حاضر نشد به غیر از بازی با نماینده آفریقا در مورد دیداری دیگر اظهارنظر کند.

وی افزود: \"بازی با فرانسه در فکر و ذهن ما نیست. این طرز فکر یک بی احترامی به تیم الجزایر است. گفته‌ایم هر کسی که حریفان ما را دستکم بگیرد سخت در اشتباه است. ما باید قدم به قدم پیش برویم و بر اساس فرضیات قضاوت نکنیم.\"

     
آی اسپورت
2014-06-30 22:54:19
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر