فهرست
قهرمانی و پرسپولیس؛ نزدیک‌تر از رگ گردن
قهرمانی و پرسپولیس؛ نزدیک‌تر از رگ گردن

قهرمانی و پرسپولیس؛ نزدیک‌تر از رگ گردن

آی اسپورت – هفته بیست و دوم لیگ برتر هم به پایان رسید و حالا فقط 8 هفته تا پایان لیگ هفدهم باقی مانده است. لیگی که شاهد جولان و یکه‌تازی کم‌نظیر پرسپولیس است و خیلی‌ها از خیلی وقت پیش این تیم را قهرمان می‌دانند. اما بهتر است هفته به هفته جلو برویم و ببینیم این هفته و پس از پایان هفته بیست و سوم چه وضعیت‌هایی در جدول لیگ امکان پیش آمدن دارند. آیا اختلاف پرسپولیس با بقیه تیم‌ها بیشتر می‌شود یا کمتر؟

پرسپولیس الان 51 امتیاز دارد و صدرنشین است. ذوب آهن با 38 امتیاز دوم است و فولاد با یک بازی کمتر و 37 امتیاز در رده سوم ایستاده. تیم برانکو چهارشنبه این هفته در آبادان میهمان صنعت نفت است. ذوب‌آهن پنج شنبه در تهران با سایپا بازی خواهد کرد و فولاد خوزستان جمعه در اهواز دربی خوزستان را مقابل استقلال این خوزستان برگزار می‌کند.

اگر قرمزهای تهران در آبادان پیروز شوند 54 امتیازی می‌شوند. ذوب اگر در تهران مغلوب سایپا شود روی همان امتیاز 38 می‌ماند و فاصله تیم‌های اول و دوم جدول به 16 امتیاز می‌رسد و بعد از آن فقط 7 بازی برای تیم‌ها باقی می‌ماند و 21 امتیاز. حتما تصدیق می‌کنید که با این وضعیت قهرمانی از رگ گردن به پرسپولیس نزدیک‌تر است.

اما اگر پرسپولیس در آبادان ببازد و ذوب در تهران سایپا را شکست بدهد فاصله امتیازی دو تیم به 10 امتیاز کاهش پیدا می‌کند. کم شدن 6 امتیاز فاصله در فقط یک هفته برای همه رقبای پرسپولیس و به خصوص ذوب آهن امیدوار کننده است. چرا که دو تیم یک بار هم باید در اصفهان با هم بازی کنند.

اما اگر فولاد را رقیب اصلی پرسپولیس بدانیم و 3 امتیاز بازی عقب افتاده این تیم در مقابل پیکان را هم متعلق به تیم خوزستانی بدانیم ماجرا کمی فرق می‌کند. اگر پرسپولیس به نفت آبادان ببازد و فولاد بازی دربی خوزستان و پیکان را ببرد پرسپولیس روی امتیاز 51 می‌ماند و فولاد 43 امتیازی می‌شود. و این یعنی تقلیل فاصله تا 8 امتیاز. نکته اما اینجاست که پرسپولیس و فولاد رفت و برگشت با هم بازی کرده‌اند و فولاد فرصتی را که ذوب دارد در اختیار ندارد.

در مجموع از این به بعد فشار روی تیم‌های رقیب پرسپولیس بیشتر می‌شود. هر امتیازی که آن‌ها از دست بدهند به پرسپولیس برای قهرمانی زودهنگام کمک می‌‌کند. همین الان بیشترین امتیازی که فولاد می‌تواند بگیرد 64 است و این به شرطی است که فولاد همه 9 بازی باقی مانده‌اش را ببرد. پرسپولیس اما همین الان 13 امتیاز با سقف امتیازی که فولاد می‌تواند بگیرد فاصله دارد. یعنی پرسپولیس اگر از 8 بازی باقی مانده 4 برد و یک تساوی به دست بیاورد با سقف امتیاز فولاد مساوی می‌کند! این برای تیم برانکو کار سختی است؟  

۱۹ ۱۰  
آی اسپورت
2018-02-05 15:15:00
نظر دهید

۱۰ نظر
قهرمانی جعلی
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۷:۵۲
قهرمانی تیم دزد و مافیایی لنگ بر فدراسیون و وزارت مبارک باشه!!
ایمان
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۸:۵۸
سوزشتو دووووست دارررررم
کیسه حمومی
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۱۹:۲۳
اصن دویت نداشتم جای شماها باشم خدایی خیلی بدبختید دیگه هیچی نمونده بهش چنگ بزنید!! اینکه هوادارای تیمی که کل افتخارات دو دهه اخیرش با امثال قلعه نویی بدست اومده به یه تیم دیگه میگن مافیایی الحق که بانمکه!
No One
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۲:۰۸
...با چشمان اشکبار بالش را گاز میزند !!!
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
مارال
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۳۱
خدایا ازت میخوام کمک این کیسه کشا کنی که هر چی زودتر سوزششون کم شه آخه واقعا گناه دارن عقده ای ها.
Mehr
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۰۱:۴۹
بدید اون جام کثیفو
مموتی هستم بزرگترین اسطوره تاریخ ششتایی ها
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۰۷:۲۷
آبو بریزین همانجا که می سوزه:)))
۹
شلغم
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۰:۲۸
....
۱
مارال
دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶، ۲۳:۳۲
قهرمانیمون مبارک ❤❤❤❤❤❤✌
موراتا
سه شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۶، ۱۲:۳۷
باید بازی به بازی جلو رفت عجله برای زودتر قهرمان شدن فقط فشار ایجاد میکنه
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر