فهرست
کوچکترین تیم لالیگا برای بارسلونا دردسر می سازد؟
کوچکترین تیم لالیگا برای بارسلونا دردسر می سازد؟

کوچکترین تیم لالیگا برای بارسلونا دردسر می سازد؟

آی اسپورت - ارنستو والورده مربی بارسلونا در سفر به زمین تیم روی فرم ایبار با دردسر انتخاب تیم مواجه است چون تیمش در دو هفته اخیر مساوی کرده و فاصله 11 امتیازی‌اش با اتلتیکومادرید به 7 امتیاز کاهش یافته است. چنین اختلاف امتیازی به طور معمول به مربی اجازه می‌دهد از سیستم چرخشی استفاده کند تا تیمش برای بازی حساس سه روز بعد با چلسی در لیگ قهرمانان شادابی لازم را داشته باشد اما آمادگی تیم کوچک ایبار این خطر را به وجود می‌آورد که هرگونه لغزش، فاصله با تیم دیگو سیمئونه را کمتر از قبل می‌کند.

ایبار متعلق به شهر کوچکی در منطقه باسک است که 27 هزار نفر جمعیت دارد و کوچکترین تیم دسته اول فوتبال اسپانیا محسوب می‌شود؛ این تیم پنج سال قبل در دسته سوم حضور داشت که 80 تیم در آن به رقابت با یکدیگر می‌پردازند. این تیم بعد از شروع سخت این فصل حالا هوشمندانه برای رسیدن به سهمیه اروپایی تلاش می‌کند و در حالی که از 12 بازی اخیر خود تنها یک باخت داشته، به رده هفتم جدول صعود کرده است. در این مدت دو پیروزی 5 بر صفر و 5 بر یک به ترتیب مقابل رئال بتیس و سویا به دست آورده‌اند و تیم شگفتی‌ساز فصل، والنسیا را شکست داده‌اند ضمن اینکه با کسب پیروزی در دقایق پایانی مسابقات سخت و نزدیک برای خودشان اعتباری دست و پا کرده‌اند از جمله برد یک بر صفر هفته قبل مقابل لگانس.

تغییر و دستاورد بزرگی برای تیمی محسوب می‌شود که از 11 بازی ابتدای فصل هفت تا را باخت اگرچه خوسه لوییس مندیلیبار مربی این تیم می‌گوید تیمش سبک بازی خود را عوض نکرده و همچنان فوتبالی مبتنی بر پرسینگ، دفاع جدی و سختکوشانه و ارسال سانترهای متعدد به محوطه جریمه رقبا را ارائه می‌کند: «ما هیچ چیزی را تغییر ندادیم، مهم نیست با چه تیمی بازی می‌کنیم، به همان کاری ادامه می‌دهیم که به باور خودمان در آن تخصص داریم. هر تحلیلگری به راحتی کار ما در هر بازی را می‌بیند، ما سخت تغییر می‌کنیم بنابراین بازی با ما باید آسان باشد. به هر حال خارق‌العاده است که در این مقطع از فصل در چنین جایگاهی قرار داریم چون هیچ کس چنین انتظاری از ما نداشت.»

برای بارسا بازی با ایبار آسان است چون از وقتی این تیم به دسته اول آمده هر هفت بازی‌اش را به غول کاتالونیا باخته و در بازی آخر 6 بر یک در نوکمپ شکست خورده. لیونل مسی هم به این تیم علاقه دارد چون در 6 بازی با آنها 12 گل زده از جمله 4 گلی که در بازی شهریورماه زد.

بارسلونا همچنان تنها تیم بدون باخت در پنج لیگ معتبر اروپا محسوب می‌شود اما بعد از دو تساوی نه چندان رضایتبخش مقابل اسپانیول و ختافه، به ایپوروا می‌رود که 7 هزار نفر گنجایش دارد. این تیم با بازگشت دو مدافع میانی اول خود، جرارد پیکه و ساموئل اومتیتی غایب بزرگی برای این دیدار ندارد.

۴    
آی اسپورت
2018-02-17 14:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر