فهرست
چرا حق داریم از برانکو انتقاد کنیم؟
چرا حق داریم از برانکو انتقاد کنیم؟

چرا حق داریم از برانکو انتقاد کنیم؟

آی اسپورت – با محسن ربیع‌خواه نمی‌شود قهرمان آسیا شد همانطور که با شجاع خلیل‌زاده و اشتباهاتش هم نمی‌توان به فینال لیگ قهرمانان رسید. این دو نفر را از آن جهت مثال زدیم که یکی پراشتباه ترین و دیگری ناکارآمدترین بازیکنان در دو مسابقه رفت و برگشت نیمه نهایی بودند و اتفاقا هر دو نفر بازیکنان محبوب برانکو ایوانکوویچ به حساب می‌آیند و شاید اینطوری حذف در دو قدمی رویا به نام سرمربی تیم نوشته ‌شود. طبیعی است که وقتی در پی تولد یک پرسپولیس موفق و زیبا همه از برانکو حرف می‌زنیم و او را به‌عنوان آفریننده تیم قدرتمند دو سال اخیر ستایش می‌کنیم حالا باید به‌عنوان نقش اول این شکست و حذف تلخ محکومش کنیم. طبیعی است که برانکو هم منطقی‌تر از سینه چاکانش با این مساله برخورد کند و شاید اصلا جواب‌هایی داشته باشد که تا حدودی قانع‌مان کند اما امروز جای مطرح کردن پرسش‌هایی است که هیچ کس نمی‌تواند مانع از مطرح کردن شان شود.

شاید امروز بتوان یقه داور عمانی را گرفت و به حمله‌وران سفارت عربستان تاخت که چرا میزبانی را از تهران و آزادی گرفتید اما نقش برانکو در این شکست بزرگتر از همه اینهاست. درست مثل لحظه‌ای که برد الاهلی و برگشتن ورق به سود پرسپولیس در کشور ثالث به نام پروفسور نوشته شد و همه از تغییرات طلایی او به‌عنوان شاهکار یاد کردند. امروز می‌توان برانکو را به خاطر این حذف مورد سوال قرار داد. سوال‌هایی که به ذهن بسیاری از دوستداران پرسپولیس می‌رسد اما برخی توان مطرح کردنش را ندارند و به نوعی از طرح آنها خجالت می‌کشند!برخی می‌گویند همین برانکو بود که تیم را به اینجا رساند و توقع قهرمانی در آسیا را در شما ایجاد کرد پس هرگز از او نباید انتقاد کرد. گروه دیگری اما پا را فراتر گذاشته و از مدت‌ها قبل  با ساختن هشتگ«هر چه برانکو بگوید» تمام و کمال آن بخش کاوشگر و پرسشجوی ذهن‌شان را تعطیل کرده و با به کار بردن اصطلاحاتی عوامانه مثل «ما که از برانکو بیشتر نمی‌فهمیم » در قالب عجیبی فرو رفته‌اند که بیرون آوردن شان از این وضعیت با صحبت و گفت و گو شدنی نیست.

همین جا مشخص کنیم که وقتی پای انتقاد و محکمه فنی وسط کشیده می‌شود بحث تخریب شخصیت یک مربی مطرح نیست و با توجه به نوع شخصیت برانکو اتفاقا بهترین فردی که شاید انتقادها را بشنود و جوابی برای آنها داشته باشد همین برانکوست که اگر با برخی روش‌هایش در مربیگری و مسائل فنی مشکل داشته باشیم، متفق القول به شخصیت مثبتش ایمان داریم و احترام می‌گذاریم.

برگردیم به انتقادها. به پرسش‌هایی که در ذهن ایجاد می‌شود و کاری می‌کند تا چرایی حذف مقابل قدرت اول فوتبال عربستان همچنان برایمان مجهول باشد. بودجه وحشتناک باشگاه الهلال، استفاده از بازیکنان چند میلیون دلاری، بازی در کشور عربی بدون تماشاگر، داور عرب پراشتباه، استراحت بیشتر بازیکنان ملی پوش الهلال و البته کیفیت فنی بالای بازیکنان این تیم می‌تواند دلایل محکمه پسندی برای توجیه این حذف باشد اما به نظر می‌رسد حتی با در نظر گرفتن این موارد می‌شد با تدابیر بهتر و اتخاذ تصمیمات متفاوت‌تر تحت شرایطی خاص مسیر صعود را هموار کرد و حتی از غول آبی سعودی گذشت. البته که در فوتبال و با در نظر گرفتن جزییات فنی و پذیرفتن برخی واقعیت‌ها نمی‌توان به صراحت در این خصوص نظر داد اما می‌توان به‌عنوان فرضیه‌هایی مطرح‌شان کرد که منطق می‌گوید امکان رسیدن به هدف از این روش‌ها راحت‌تر بود.

پرسپولیس بازی رفت را با محرومیت چهار بازیکن اصلی و اشتباهات اساسی برانکو در تعیین استراتژی و چیدمان اولیه و البته اشتباهات فردی کشنده بازیکنان، به بدترین شکل ممکن باخت و به نوعی در همان مسابقه نخست حذف شد. امروز و بعد از بازی برگشت بسیاری به همان مسابقه نقب می‌زنند و این پرسش را مطرح می‌کنند که چرا برانکو با علم به کمبودهایش در آن مسابقه با استراتژی تدافعی و محتاطانه به میدان نرفت تا با امیدواری بیشتری گام به میدان برگشت بگذارد؟ چرا تنها هافبک دفاعی آن تیم تحت فشار بازیکنی بود که قادر به تکل زدن، جنگیدن و توپگیری نیست و مدافع چپی به زمین فرستاده شد که حتی تجربه 5 بازی در لیگ برتر خودمان را نداشت؟

بازی رفت با هر کیفیتی تمام شد و تیم باید برای دیدار برگشت آماده می‌شد. با تمام دشواری‌های ناشی از غیبت ملی پوشان و برگزاری یک مسابقه لیگ برتری تیم مهیای دیدار برگشت با الهلال شد و جوی در تیم پرسپولیس ایجاد شده بود که به نظر می‌رسید امکان خلق معجزه وجود دارد. در واقع به نظر می‌رسید همین تیترهای روحیه بخش رسانه‌ها و حرف‌های دوستانه و هواداری در دل تیم نفوذ کرده و می‌شد حداقل برای رسیدن به پیروزی در بازی برگشت و اعاده حیثیتی که خیلی‌ها از برانکو و تیمش طلب می‌کردند امیدوار بود اما انگار فرمانده این کشتی کمتر از همه ما و حتی برخی شاگردانش امید داشت و بدون ریسک و شجاعت وارد مسابقه‌ای شد که فقط ریسک و شجاعت می‌خواست و جزییات فنی در مراتب بعدی قرار می‌گرفتند. پرسپولیس بعد از گل ابتدایی و روحیه بخش نیازمند در دست گرفتن جریان بازی و تاختن به حریف بود اما ابزار این تاختن در زمین نبود چرا که برانکو برای بازی دادن به نفراتی مثل احمد نوراللهی، بشار رسن و سیامک نعمتی ریسک نکرد. شاید تیم حریف به لحاظ فنی شایسته تحسین و ستایش باشد اما می‌شد این الهلال را با شجاعت بیشتر شکست داد.

شجاعتی که وحید امیری و گادوین منشا داشتند اما خیلی‌های دیگر در این تیم از جمله برانکو ایوانکوویچ از کنارش رد نشده بودند. کافی است به روز قبل از بازی و مصاحبه مطبوعاتی برانکو برگردید. آنجا که می‌گوید: «ما امیدواریم و این امید را نمی‌تواند کسی از ما بگیرد»اما سوال بزرگ این است:این امید را چگونه می‌شود به تیم تزریق کرد؟ اصلا مسوول تزریق این امید به تیم و بازیکنان کیست؟ کیست که می‌تواند با کار روانی روی بازیکنان در فاصله بین دو مسابقه رفت و برگشت و البته اتخاذ استراتژی بهتر، کار و تمرین و البته استفاده از ترکیب مناسب و تغییرات به موقع و صحیح در حین بازی امید را در تیمش پررنگ و پررنگ‌تر کند؟ اصلا برانکو اهل حرف زدن با بازیکنان هست؟ چرا او مقابل استقلال خوزستان و الهلال با یک استراتژی ثابت و ترکیبی نسبتا مشابه بازی می‌کند؟

امروز همه به مسلمان می‌تازند که چرا آن رفتار را بعد از تعویض نشان دادی اما کسی از برانکو می‌پرسد که چطور یکی از نیروهای خلاق تیم را از جریان بازی خارج کردی وقتی می‌شد هم بشار هم مسلمان در زمین باشند و مثلا ربیع خواه بیرون برود و تیم با قدرت تهاجمی و خلاقانه بیشتری برای رسیدن به گل تلاش کند؟ امروز کسی از برانکو می‌پرسد فایده حضور نعمتی در زمین برای وقت‌های تلف شده چه بوده؟ امروز کسی می‌پرسد چرا نوراللهی دقیقه 81 به بازی رفت یا چرا کامیابی نیا تعویض شد و ربیع‌خواه در زمین ماند؟ اصلا کسی اجازه می‌دهد از برانکو انتقاد کنیم؟

۹۷ ۳۳  
آی اسپورت
2017-10-19 11:49:00
نظر دهید

۳۳ نظر
حرف حساب
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۱۲
درسته برانکو هم به سهم خودش تقصیر داشت و البته حق داریم و دارید هر کسی رو نقد کنیم! ولی این رو به خود شما و همکارانتون در آی اسپرت هم بگید که نه تنها هیچ حقی برای انتقاد از کیروش قائل نیستند بلکه در تمجید و تقدیسش با هم رقابت دارند و حس چندش و تهوع در خوانندگان ایجاد کردند!!
خاطره بازی با العین
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۵۹
خفه شو دهنت ببند....احمق......برانکو هیچی بارش نیست سطح فنیش از حمید درخشان و علی پروین پایین تره...شیش بار با الهلال بازی کرده نه تا گل خورده....چهار تا گل زده...وفقط یک برد با کمک داور...پروین مربی سنتی یک بار...حتی یک بارشم به تیم های عربی از جمله الهلال نباخت......اگه برانکو تو لیگ قهرمان میشه پروین هم تو لیگ همیشه قهرمان بود...
خاطره بازی العین یا محسن هوادار فوتبال!!!!
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۲
اینهمه توهین ؟! . اینهمه حرف های زشت ؟!
« تفریحات سالم » که می گویند این است ؟
برادر عزیز جناب اقای امیرپور مدتی توهین ها رو سانسور میکردی ، چرا باز هم حرف های زشت خاطره بازی با العین یا همون محسن هوادار فوتبال سابق رو تایید می کنید چرا؟؟؟؟؟
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۳
آقای خاطره باز یادته چقد به من به خاطر انتقادهام فحش میدادی حالا چی شد احساساتی شدی دوباره ... چقدر گفتم در نسیم روزهای خوش نخوابیم و به برانکو بفهمانیم که همیشه هم حق با او نیست و..
حرف حساب
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۱
این خاطره العین حرجی بهش نیست! نه شعور داره نه سواد! یه جوجه عقده ایه که وقتی حرف حساب میشنوه افسار پاره میکنه! از امیرپور هم انتظاری نمیره بالاخره این سایت هم مثل نود جیره خوار کیروش هستند! خودشون جواب ندارن بدن، توهین هر بی ادب نادانی رو پخش میکنند! ولی من از سوختن این جماعت لذت میبرم! حالا اگه مرد هستید نظر من رو هم منتشر کنید!
ویلی
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۳
همین نیمه نهایی آسیا دستاورد بزرگی بود که بعید نیست تا سالها حسرت به دلش بمونیم و برانکو هم باید دعا کنیم تمدید کنه چون ازش بهتر گیرمون نمیاد، دیگه توقع بیش ازین نداشته باشیم و سقف آرزوهامونو بر مبنای واقعیت بسنجیم، در این روزمره گی و سوء مدیریت با انتقاد کردن فقط خودمونو خسته میکنیم تعصب کور و بیفکری جامعه پریشان و عصبی ایران اجازه تحلیل منطقی در زمینه های تخصصی مثل خشکسالی و بحران کم آبیو نمیده چه برسه به عرصه فوتبال که عالم و آدم ازش سررشته دارن و صاحب نظرن!! بهتره تلاش برای تحلیل عمیق و علمی حذف پرسپولیس آیتم های آنالیز نود اکتفا کنیم!! و به انتقاد از برانکو مثل یه سوژه بپردازیم که چند روزی داغه و بعد مدتی فروکش میکنه و سوژه های بعدی از راه میرسه دعوای کریمی و جهانیان، دستیار شفر، دربی، استادیوم ثامن، قلیون، دمپایی...و ادامه دور باطل
بابک
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۳۳
بیفکری جامعه ایران!
تعصب کور جامعه ایران!
عصبی و پریشان جامعه ایران!
البته طبق معمول کسانیکه منتقد یک طرفه سیاه نمایی از جامعه ایران هستند آقای ویلی خودشونو از همه این انتقادات مبرا میدونند!
داداش شرایطی که بالای سر مردم ایران هست بالا سر مردم ژاپن آلمان یا امریکا بود باور کن مردم هر سر همدیگرو میبریدند!!و خون همدیگرو مینوشیدند!
باز هم ما ایرانی ها هستیم که زیر این شرایط شوم هنوز هم بیشترمون انسان باقی موندند
منظورم اینه...مرتب درد و بیماری را بیان نکنید...چون همه میدونیم عامل این بییماری ها و درد ها ویروس و میکروب هست نه مردم بدبخت قربانی
۴
ویلی
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۷:۲۴
بابک خان مسبب این شرایط شوم خود مردمی هستن که به زعم شما قربانی شدن، این ملت به سبب تنبلی
، ساده انگاری، احساسات گرایی، بهانه جویی....ممکلتو به این روز انداختن مردم ژاپن و آلمان و آمریکا که پایه مغلطه شماست به وقتش شرایط سخت خودشونو گذروندن (آمریکا قبل جنگ داخلیشون، ژاپن و آلمان جنگ جهانی دوم) اگه میفرمایید آگاهی عمومی در جامعه به قدری بالاست که عامل و ویروس و میکروب بدبختی ایرانو همه میشناسن پس چرا وضعیت اصلاح نمیشه؟ همه دست رو دست گذاشتن واسه چی؟!
کچل حمومی
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۸
برانکو مربی باهوشی نیست تو این چند ساله ذکاوتی ازش ندیدم و با توجه به ترسو بودنش اغلب یه ترکیب ثابت میچینه و تا مجبور نشه ریسک نمیکته، فقط امیدوارم بعد از روسیه نشینه جالی کیروش...
عمرهای قبل از تو سو تفاهم بود خخخ
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۱
این کامنت فقط درجهت دور زدن "من ربات نیستم" می باشد وارزش دیگری ندارد
خدایا
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۷
خدایا پرسپولیس هیچ

ربیع خواه چطور اومده لیگ برتر
عـــــــــــــمرهای قبل از تو سؤتفاهم بود خخخخخ
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۷
ول کنید این برانکوی بدبخت رو ،برانکو مقصرنیست مقصر خربینه که یه جو مردونگی ومروت سرش نمیشه،آخه نامرد این چه وضعشه این تیمی که پنج تا پنج تا بهش زدی ناسلامتی طوفان سرخ آسیاس حالا درسته تاحالا س ت فینالو نشنیده ولی مهم اینه که تو خیال طرفداراش طوفان سرخ آسیاس،تو مگه مسلمون نیستی عمر؟می بینی چه بلایی سر تیم محبوب حکومت ما آوردی؟
عمر فقط عمر عبدالرحمن
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۵:۲۷
عمو جون عموری هستم. بیا بهت قاقالی بدم
۶
فرزاد مهریار
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۸
یک واقعیت محض : ما طاقت اصرار برانکو بر سوگلی هایش را نداریم .
چون همیشه این سوگلی ها ترمز تیم برانکو را کشیده اند ‌. در جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان ، اگر برانکو دست از میرزاپور و ستار زارع و محمد نصرتی و علی دایی می کشید ، قطعاً نتایج بهتری می گرفت و امروز نوبت بیرانوند و ربیع خواه و شجاع خلیل زاده شده است ‌. برانکو به یاد بیاورد که انفجار خشم فرو خورده مردم چگونه باعث شد حتی نتواند به ایران برگردد . او مربی دانشمندی است ، مرد صبور و موقر و متینی است ، به علم فوتبال بالایش توان عوض کردن جریان بازی را هم اضافه کرده و دهها ویژگی مثبت دیگر دارد ، اما اعتقادش به بدها دست آخر صبر هوادارانش را هم لبریز می کند
خخخخ
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۴۹
خخخخ من بازیای تیم پیروزی رو نمیبینم کلا،ولی ظاهرا این ربیع خواه بد جور.....به تیم پیروزی که این طور همه ازش عاصین خخخخ
خوزه
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۶
چون حسابی گند زد.خخخخخخخ
...
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۸
یکی از این مقاله های انتقادی رو جرات ندارین واسه کیروش بنویسین حالا واس ما کارشناس شدن همه
خاطره بازی با العین
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۳
هر وقت کیروش, چند سال یه ترکیب ثابت داشت...هر وقت سوزنش رو یه بازیکن گیر کرد....هر وقت ریسک نکرد...هروقت دقیقه ۹۰به بعد تعویض کرد...هروقت بله قربانگو بود....اون وقت برای دلخوشی احمق هایی مثل تو می ان از کیرش انتقاد می کنن
امیرحسین
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۶
آخه احمق جان مگه به ترکیب ثابت داشتنه بیسواد؟ منصوریان هم تو هر بازی یه ترکیب میذاشت! در ضمن سوزن کیروش رو بازیکنی گیر نکرده؟؟ عزت الهی چیه؟ بازیکنی که هشت ماه نیکمت نشین محض بوده! یا دژآگه که اصلا تیم نداره! یا کنعانی لگن که یه ساله بازی نکرده دعوت شده! دست بردار داداش! ... خودتی!
.....
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۰۸
به همون دلیل که از تو سوراخ دیوار برای کیروش انتقاد در میاریم خوب از نتایج درخشان برانکو انتقاد نکنیم!!!!؟؟؟
۳
مارال
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۱۳
ربیع خواه یکی از ناکارآمد ترین بازیکناست واقعا و همینطور خلیل زاده ، این دوتا اصلا نباید بهشون بازی بده، آخه کمال و چرا آورد بیرون چرا ؟ چرا آون ربیع خواه رو نیاورد بیرون ؟
بشار رسن با مسلمان کنار هم بودن خیلی خوب بود .
بچه ها بعد از گل اول که خوردن روحیه شون از دست رفت و دیگه بازی تموم شده بود .
آخه داور عمانی ؟؟!! اگه بازی تو آزادی بود شاید اینطوری نمیشد .
ماخ
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۱
یکی از انتقادایی که همه به اون اشاره میکنن این هستش ک چرا نورالهی در بازی رفت از اول بازی نکرد تا تیم دو تا هافبک دفاعی داشته باشه ، اما سوال چرا نورالهی نیمه دوم ک اومد به بازی ما با وجود ده نفره بودن حریف بازم دو گل خورد ، چون چیزی تو فوتبال قابل پیش بینی نیست چون اون تیم به خاطر مشکلات روحی چند روز قبل بازی مشکل داشت .مطمئنم اگر پرسپولیس بازی رفت اگر با دو هافبک دفاعی بازی میکرد بازم با چند اختلاف میباخت و اون زمان همه برانکو رو به ترسو بودن متهم میکردن ک بعد دو سال چینش تیمش رو تغییر داده و دو بازی مرحله گروهی که مساوی شد رو اتفاقا در غیاب چند بازیکن اصلیش هم از جمله سید جلال در بازی برگشت نبود و ربیع خواه دفاع اخر بازی کرد رو تو سرش میکوبیدن
۴
ماخ
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۱
یکی از انتقادایی که همه به اون اشاره میکنن این هستش ک چرا نورالهی در بازی رفت از اول بازی نکرد تا تیم دو تا هافبک دفاعی داشته باشه ، اما سوال چرا نورالهی نیمه دوم ک اومد به بازی ما با وجود ده نفره بودن حریف بازم دو گل خورد ، چون چیزی تو فوتبال قابل پیش بینی نیست چون اون تیم به خاطر مشکلات روحی چند روز قبل بازی مشکل داشت .مطمئنم اگر پرسپولیس بازی رفت اگر با دو هافبک دفاعی بازی میکرد بازم با چند اختلاف میباخت و اون زمان همه برانکو رو به ترسو بودن متهم میکردن ک بعد دو سال چینش تیمش رو تغییر داده و دو بازی مرحله گروهی که مساوی شد رو اتفاقا در غیاب چند بازیکن اصلیش هم از جمله سید جلال در بازی برگشت نبود و ربیع خواه دفاع اخر بازی کرد رو تو سرش میکوبیدن
Hasan
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۵
انتقاد از برانک خنده دار مخصوصا برای هواوارای مثل من که هم دوران اوج پرسپولیس با عابدینی در خاطر داره هم دوره افول دوران احمدی نژاد در این 25 سال اگه دو مدبی خوب برای پرسپولیس اومده باشه یکی استانکو یکی برانکو ولی فرق در اینه برانکو تیم نابود شده را به اوج رسند در حال حاضر تنها دشمنان پرسپولیس دلشون برای دوره قبل برانکو تنگ شده و دنبال به هیجان در آوردن هوادارا کم سن سال پرسپولیس هستن تا با استفلده از اونا تیم رو به دور باطل قبل برگردونن اسم رمز حملات هم ربیع خواه که در عین سادگی در قالب تیم بازی میکنه خواهشا دست از انتقاد ناجوانمردانه بردارید
خاطره بازی با العین
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۶
بزن به چاک نادون.........دقیقا معلومه تو پرسپولیس ندیدی....پرسپولیس عابدینی....و پرسپولیس پروین و دهه ۶۰ مقایسه اش با این پرسپولیس خنده داره...برو بچه صابون گلنارت و بگیر و برو حموم به خودت حالی بده
حرف حساب
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۳:۴۹
یه مشت بچه پای تبلت و موبایل برای ما صحبت از پرسپولیس دهه 60 میکنند! پرسپولیس عابدینی؟؟؟ خخخخ واقعا دیگه حرفی ندارم بزنم جز اینکه جلوی شش تایی های دسته سومی سرافکنده شدیم که همچین نابغه هایی هم طرفدار پرسپولیس هستند!!!
جيم
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۸
زياد به مغزت فشار نيار كند و كاو و پرسشگري كني .... ميگن با ماشين اكبند نميباس تخته گاز رف بزار اب بندي شه!

حمید
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۰
چرا باید نسبت به انتقادها به برانکو حساس باشیم؟
وقتی هر روز از یه گوشه ای یه توطئه ای توسط همین قشر همکاران شما بر علیه مجموعه پرسپولیس شکل می گیره، وقتی آقای طاهری در مقابل استبداد صدا و سیما ایستادگی می کنه و اونها هم به هر حربه ناجوانمردانه ای متوسل میشن تا طاهری رو بزنن، وقتی طاهری جلوی حروم خوری اسپانسر دزد و آقای شیرازی رو می گیره، وقتی در مقابل حق خوری شرکت برهان مبین می ایسته، وقتی با سازمان لیگ سر تبلیغات محیطی دچار چالش میشه و خلاصه نون همه مفت خورها و دزدا رو آجر می کنه کاملا قابل پیش بینیه که همه اونها با جریان سازی رسانه ای سعی کنن طاهری رو بزنن. و بقیه چیزها رو فراموش کنن. مثلا برای همکاران شما قلیون کشیدن بیرون باشگاه از چاقوکشی توی تمرین مهم تره. چرا؟ چون این خبر بیشتر باعث تخریب پرسپولیس میشه!!
حالا ما هواداری پرسپولیس می دونیم که همه و همه چیز بر علیه ماست و آدم هاشون قراره مجموعه ما رو بزنن و یک نفر رو هم که داره نسبتا خوب کار میکنه کله پا کنن. هر چی باشه ما ایرانی ها در امیرکبیر کشی سابقه خوبی داریم. خب پس توی شرایطی که می دونیم همه قراره به ما ضربه بزنن، حضرت آقای قراگزلو، به کی میشه اعتماد کرد و به کی نمیشه اعتماد کرد؟ کی از سر دلسوزی انتقاد می کنه و کی با هدف تخریب و بردن تیم تو حاشیه؟ آیا این نویسنده این مقاله همون قراگزلویی هست که در ماجرای دعوا با اسپانسر از طاهری انتقاد می کرد یا اینکه یه نفر دیگه است؟
در مورد هر مطلبی که در مورد پرسپولیس نوشته میشه تک تک ما هوادارا این سئوالات رو از خودمون می پرسیم. ما هوادارای پرسپولیس می دونیم که جز خودمون هیچ کس دیگه ای نداریم. اما برای یکپارچه بودنمون نیاز به یه حبل المتین هم داریم. و خب کی بهتر از همین تنها آدم متین فوتبال کشورمون. پس برانکو حبل المتین همه ماست. و همه تکلیف خودمون رو می دونیم: وعْتَصِمُوا وَ لاَ تَفَرَّقُوا.
قطعا همینطور که شما میگی برانکو هم جایزالخطاست. و قابل انتقاد و ما هم می دونیم اینرو و البته که می دونیم نپذیرفتن انتقادات می تونه چه ضربه ای به تیممون بزنه، چه امتیازاتی رو از دست بدیم و چه قهرمانی هایی که بر باد بره. ولی با همه اینها فعلا تنها نقطه اشتراک ما همین حبل المتین برانکو ایوانکوویچه. بنابراین وقتی ما میگیم هر چی برانکو بگه در واقع توی این جنگ نابرابر داریم داریم سعی می کنیم زنده بمونیم. چون برانکو اگر چه برای ما شکست هایی رو خواهد اورد اما یقین داریم که در نهایت زنده می مونیم. بنابراین تا اطلاع ثانوی دستورالعمل هوادارای پرسپولیس اینه: "هر چی برانکو بگه". یا به عبارت دیگه:

حبل المتین زلفت، جمعا به تو آویزیم
وعْتَصِمُوا وَ لاَ تَفَرَّقُوا.
۴ ۱
امید از تفت
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۶:۴۸
آفرین
۲
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۸:۳۱
من زمانی یعنی خیلی قبلتر از برانکو به خاطر این کارها انتقاد میکردم اما از جهت خیلی از هوادار نماها فحش میخوردم که دلگیر هم نمیشدم و امیدوار بودم من اشتباه کنم و حق با آنها باشد . راستش من از همان دقیقه ای که فهمیدم ربیع در ترکیب است تلویزیون را خاموش کردم حتی قبلتر از اینکه بفهمم با تاخیر توسط تلویزیون میلی پخش میشود . مطمئن بودم در این بازی هر چقدر هم بازیکنان خوب باشند نمیتوانند موج منفی که برانکو با انتخاب اشتباه دوباره ربیع در ترکیب به تیم وارد کرد فاتحه بازی را خواندم و امیدوار بودم فقط نتیجه ی آبرومندی رخ دهد که خوشبختانه مثل بازی رفت نشد ... خدایی چیز خاصی نگفتم دوباره بهم فحش ندید!!!
بهنام
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۹:۴۸
خوب شما بفرمایید جای مصلح چه کسی رو میفرستاد دفاع چپ؟ بازیکن نداشتیم تو اون بازی متوجه میشی؟! نوراللهی رو هم از اول بازی نداد چون یک سال بود بازی نکرده بود و بازی کامپیوتری نیست که بازیکن همیشه با یک سری عدد تعریف بشه!!! دوست عزیز برانکو خودش رو هزار بار برای ما طرفدارای پرسپولیس و همه فوتبالی های ایران ثابت کرده.
بله تو لیگ برتر انگلیس از پپ و مورینیو انتقاد میشه ولی توسط تحلیل گرایی که خودشون رو بارها ثابت کردن و حرفشون خریدار داره. شما کی و چطور این حق رو بدست آوردی که مربی بزرگی مثل برانکو رو به همین راحتی لجن مال کنی؟!!! تو کدوم سایت معتبر یه تحلیل ازت منتشر شده؟ همین طور چشمات رو می بندی و میگی ربیع خواه و شجاع و ... انگار روی نیمکت کارلوس پویول و مارسلو بودن و برانکو بازی نداده بهشون. فقط برای اینکه الان جو یه خورده بر علیه برانکو شده همینطور تحلیل بی سر و ته یر علیه اش می نویسین!
۱ ۱
پرسپولیس پرسپولیسه!!!
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۲۰:۰۶
بخاطر امثال هوادارای مثل تونه که این فوتبال نمیتونه به حقش برسه ... بابا منتقدای انگلیس در حد خودشون انتقاد میکنند مال ما هم در حد خودمون والااا اگه تو انگلیس کسی بتونه از طرف دیگری کلی پول بگیره تا یکی مثل ربیع حتماً بازی کنه
من عمرم خری بینم
جمعه ۲۸ مهر ۱۳۹۶، ۰۰:۵۷
دم برانکو گرم که منو توی دو بازی آقای گل کرد.
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر