فهرست
برانکو؛ مردی برای تمام فصول
برانکو؛ مردی برای تمام فصول

برانکو؛ مردی برای تمام فصول

آی اسپورت - به سرخی پرسپولیس 98 و سومین قهرمانی پیاپی. هدیه بزرگ برانکو به قرمزهای پایتخت. قهرمانی با 61 امتیاز. 3 امتیاز بالاتر از سپاهان و ثبت رکوردها جدید. 90 بازی ، 191 امتیاز. 55 برد، 26 تساوی و تنها 9 شکست! آمار خیره کننده پروفسور از زمان حضورش روی نیمکت پرسپولیس.

بدون شک باید به برانکو و شاگردانش احترام گذاشت، به خانواده پرسپولیس و طرفدارانش، که با وجود کم و کاستی های فراوان و با وجود محرومیت، شایسته ترین تیم برای فتح جام در این فصل بودند. با مسیری سخت و دشوار. شکست حلقه اتحاد رقبای پرسپولیس و قهرمانی  در هفته آخر! اما تحول عظیم پرسپولیس از زمان برانکو در چیست؟! نایب قهرمانی در آسیا تا سومین قهرمانی پیاپی در لیگ (حتی 4 قهرمانی با تفاضل گل کمتر) و 2 سوپر کاپ تنها در 4 فصل حضور در ایران. پرسپولیسِ برانکو، هم با فکر بازی می کند و هم با دل. گاهی 3 امتیاز می گیرد و گاهی 1 امتیاز در بازی های مهم. همه به تفکرات برانکو اعتماد کرده اند. سیستم 4-4-2 خطی باشد یا 4-4-2 لوزی، مصلح جای نادری فیکس بازی کند یا نه و هرچه باشد نظر برانکو برای هر بازی درست است و حساب شده. متناسب با شرایط تیم. یعنی همان نقطه قوت و اهمیت منطق و فکر. چیزی که با عملکرد خودِ پروفسور بدست آمده است.

1
1
 

خط زدن مسلمان در آن مقطع حساس و پس از آن فروش منشا شاید یکی از تصمیمات به ظاهر عجیب برانکو بود که طعنه به خروج رضاییان و طارمی از تیم می زد. اما از همان ابتدا همه به نظر برانکو احترام گذاشتند تا در گذر زمان باز هم اندیشه و نظر درست برانکو برای همگان ثابت شود که صلاح و موفقیت تیم را می خواهد و جمله "هرچی برانکو بگه" را تکرار کنند." پرسپولیس برانکویی داره که نمیذاره نبودنِ چندتا آجر باعث شه کاخِ باشکوهش فرو بریزه ". او سکوت می کند و کارش را انجام می دهد. به دور از حاشیه. برانکو به پرسپولیس شخصیت قهرمانی و برتر بودن داده که چه بازنده شوند و چه پیروز شوند نیمکت و هوادانش، یک دل و همراه برای بازی های بعدی تلاش می کنند. و این یعنی رسیدن به موفقیت با روحیه تسلیم ناپذیری و تحقق جمله " روز اخر ما تیم خوشحال خواهیم بود" که پروفسور وعده اش را داده بود.

پرسپولیس بعد از این قهرمانی سودای فتح جام حذفی و کسب دوگانه فصل را در سر دارد که باید در نیمه نهایی از سد سپاهان عبور کند! جدالی که با قهرمانی پرسپولیس در لیگ قطعا جدی تر و همراه با نفرت بیشتر هم خواهد بود و برانکو نیز حساب ویژه ای برای این بازی باز خواهد کرد. اما چیزی که مهم است، پرسپولیس در عصر طلایی خود به سر می برد و بی رقیب و بالاتر از دیگر رقبا به جام ها یکی پس از دیگری سلام می کند! به امید ماندگاری این عصر!

۸۱ ۴  
آی اسپورت
2019-05-17 21:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۲:۵۱
از برانکو باید کتابی نوشت و چون "عشق" او را، برانکو پدر فوتبال پرسپولیس صدا کرد

برانکو اینبار کاری کرد که شاهنامه آخرش خوش باشد. پیرمرد کروات ارتش سرخ را با پنجره بسته به دروازه بهشت سوق داد.

وقتی دادگاه CAS حکم بر محرومیت دو پنجره ای باشگاه پرسپولیس را تثبیت کرد، غم سختی در اردوگاه قرمزپوشان و طرفداران آنان به وجود آمد. با رفتن چند بازیکن مطرح این تیم به خارج کشور و دست های خالی، اما برانکو کاربلد با اصرار بر نظم تیمی و تاکتیکی که در سر می پرواند، با جدایی محسن مسلمان موافقت کرد و بهترین پاسور لیگ هم از قهرمان ایران جدا شد.

هیچ کسی، حتی خوشبین ترین هوادار پرسپولیس هم تصور نمیکرد این تیم با پنجره بسته و کوچ بازیکنانشان به سعادت برسند و سرود پیروزی سردهند!! همه چیز برای این تیم و هوادران دوآتیشه آن یک کابوس بود، اما روی نیمکت این تیم یک مردی چون پرفسور برانکو بود، او به ما ایرانیان آموخت با عشق و اخلاص میتوان هر غیر ممکنی را ممکن کرد! او به ایرانیان آموخت هیچ وقت نباید مایوس شد و اگر قدر داشته هایت را بدانی، موفق خواهی شد!

از برانکو تاریخ بعدها برای نسل های دیگر زیاد خواهد گفت. در وصف او میتوان کتاب نوشت و هر صفحه آن را با عشق ورق زد، با عشق خواند و با عشق اشک ریخت و در پایان با عشق به آن غرور ورزید.

پیرمرد دوست داشتنی پرسپولیسی ها با تمام بی معرفتی هایی که سرمربی تیم ملی ایران در حق او روا داشت و بهترین بازیکنان او را به بهانه حضور در تیم ملی از پرسپولیس تحت فشار و تحریم از جذب نفرات جدیدش جدا کرد، او نه کسی را مقصر گرفت و نه اعتراضی کرد و با افتخار برای شاگردان بی معرفتش آرزوی موفقیت کرد! وقتی سرمربی تیم رقیب سنتی او با اینکه تیم کشورش آلمان از جام جهانی حذف شده بود، وی درگیر تفسیر فوتبال جام جهانی بود، و اما تیم کرواسی با اینکه برای قهرمانی جهان نقشه میکشید، برانکو به ایران آمد و تمرینات تیم خود را با بازیکنانی که در اختیار داشت شروع کرد و مزد زحمات خود را گرفت، نایب قهرمانی آسیا با حذف تیم های کهکشانی چون السد و الدحیل، فوتبال دوستان قاره کهن را مبهوت هنرمایی خود و بازیکنانش کرد. وقتی پایان نیم فصل اول لیگ برتر برای پرسپولیس سوت خورد، او و تیمش فقط با تفاضل گل کمتر در رتبه سوم قرار گرفتند و چه بسا که ناداوری ها به این تیم کم لطمه نزد...
پرسپولیس در نیم فصل دوم تنها یک باخت در کارنامه خود دید و به همین دلیل با سپاهان ۳ و استقلال ۴ امتیاز فاصله پیدا کرد و در پایان با شایستگی قهرمان شد
۴
Hosein
جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۲۳:۳۶
بهترین خط حمله: سپاهان 46
بهترین خط دفاع: استقلال 13
بهترین تفاضل: استقلال 27
آقای گل: کی‌روش و شیمبا 16
پاس گل: محمد کریمی (سپاهان) 8
پرسپولیس هم به لطف تصمیمات لحظه آخریِ داورا، دو بازی باخته مقابل سپاهان و تراکتور رو مساوی کرد تا با یک باخت قهرمان بشه
#هتریک_فساد

شاعر بدخط

۱
درک و شعور دو حلقه مفقوده کیسه ها
يكشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۸:۲۵
تیمت تو ۱۱ بازی گل نزده:))
یعنی در کنار کیسه خوزستان و نفت مسجد سلیمان بدترین آمار
۱۳ کل خورده اما ۵ باخت داده :)))
برعکس پرسپولیس ۱۴ گل خورده اما یک باخت داده!
یعنی گل خورده اما بازی رو برده و این یعنی مهم نیست گل خورده
پرسپولیس ۵ بار کامبک زده و کیسه یک بار :)))
پرسپولیس کمترین باخت را در تاریخ ۴۶ سال اخیر داشته با تنها یک باخت
کیسه به پدیده و پرسپولیس و شله زرد باخته :))
پرسپولیس ۱۴ امتیاز گرفته و نباخته:))

درک و فهم اینم نداری
۲
مدرسان پژوهش
شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۰۰:۴۰
اقا کسی خبری از پیشکسوتان عزیز داره؟ کدومشون تبریک گفتن؟ البته وظیفه شون نیست تبریک بگن مخصوصا حمیدخان درخشان، ولی لطفا زمان شکست هم توی افق بمونن
۳
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر