فهرست
آمار عجیب و غریب انضباطی/ چقدر تخلف!
آمار عجیب و غریب انضباطی/ چقدر تخلف!

آمار عجیب و غریب انضباطی/ چقدر تخلف!

آی اسپورت- حرفهای امروز اسماعیل حسن زاده، اگر واقعیت داشته باشد باید فکری به حال فوتبال ایران کرد با این همه تخلف انضباطی.

رییس کمیته انضباطی می گوید:«ماده 79 آیین نامه انضباطی بعد از جریمه نقدی، تنبیه بازی بدون تماشاگر یا برگزاری مسابقه خانگی در ورزشگاه دیگر را پیش بینی کرده است و در همین راستا بعد از تخلفات مکرر توسط تماشاگران استقلال و تراکتورسازی، تنبیه محرومیت اتخاذ شده است. استقلال در 9 هفته، تراکتورسازی در 8 هفته، صنعت نفت در 5 هفته، پرسپولیس و ماشین سازی در 4 هفته، فولاد و سپاهان در 3 هفته، استقلال خوزستان و سیاه جامگان در 2 هفته و گسترش فولاد در یک هفته تخلفاتی داشته اند. در این خصوص به تیمهای استقلال و تراکتورسازی اعلام می کنیم چنانچه تخلفات تماشاگران شان اعم از اهانت، فحاشی، استفاده از الفاظ نادرست و هر نوع رفتار غیرورزشی و پرتاب اشیا مرتکب شوند، مسلما از این پس تنبیهاتی از جنس محرومیت اعمال خواهد شد. به تیمهای دیگر که تخلفات مکرر داشته اند هم تذکر می دهیم که اقدامات پیشگیرانه انجام دهند چراکه در صورت تکرار تخلفات تماشاگر، محرومیت شدیدتری اعمال می شود».

حسن زاده درباره درگیری مربیان استقلال و صبا هم چنین توضیح می دهد:«در جلسه اولیه چون ساکت الهامی ضمن اعلام شکایت عنوان کرده بود که سرمربی استقلال نسبت به ایشان اهانت را شروع کرده و حتی خرمگاه از طرف سرمربی اش ماموریت داشته که با الهامی درگیر شود و اظهار کرده بود که برای صدق گفتارش شهودی هم دارد، کمیته انضباطی جلسه دیگری را تشکیل داد و یکشنبه، 12 دی ماه به این موضوع رسیدگی  شد. علیرضا منصوریان در این جلسه حاضر  و ساکت الهامی با وجود اطلاع از وقت رسیدگی حاضر نشد و شهود خود را معرفی نکرد. همکاران ما سوالاتی را مطرح کرده اند و منصوریان دفاعیات خود را انجام داد که به زودی رای آن نیز اعلام می شود».

او درباره مشکل پرداخت نشدن قرارداد بازیکنان هم از طرحی در نیم فصل پرده برداشت:«چنانچه تیمی مایل به جذب بازیکن جدید باشد، مکلف است دقیقا به اندازه مبلغی که به عنوان دستمزد اسمی مندرج در متن قرارداد به بازیکن یا مربی جدید خود پرداخت خواهد کرد، به طلبکاران بپردازد. یعنی اگر تیمی اقدام به استخدام بازیکن جدید 400 میلیون تومانی کرد، باید به همین میزان مبلغ صرف تسویه حساب و جلب رضایت طلبکاران کند».

۳ ۱  
آی اسپورت
2017-01-02 20:56:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
التماس تفکر
دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵، ۲۱:۴۲
اونایی که دنبال فسادن بفرمایین اینم مغازه فساد در فوتبال ایران

کمیته ی مسخره ای که هیچ هدفی جز درآمد زایی از فوتبال ایران ندارد. فقط لیگ برتر نیست لیگ دسته یک و دو سه لیگ بانوان فوتسال لیگش و دسته یک فوتبال جوانان و امید و خلاصه هر رده ای از فوتبال مسائل انظباطیش به این مغازه فساد مربوطه.

قبلا یه مقاله نوشته بودم که طبق مستندات این مغازه فساد سالی نزدیک یک میلیارد از تیم های مختلف دریافتی داره ولی چرا؟

به نظرتون تیم هایی که میلیاردی خرج میکنن براشون 5 میلیون یا 8 میلیون رقمیه اصلا؟ یا حتی بازیکنا! کی داره تنبیه میشه؟ وقتی یه تیمو به خاطر فوش هوادار 5 میلیون جریمه میکنن کی جریمه میشه؟ از جیب هوادار میره؟ به باشگاه مشکل مالی میرسه؟ هیچی نمیشه فقط جیب این مغازه ی فساد پر میشه.

مقایسه کنید لیگ اروپا رو با ایران و جرایمشون. مورینیو زمانی که در مورد لیورپول حرف زده بود اتحادیه شون 50 هزار پوند جریمش کرده بودن. به پول ایران میشه 250 میلیون تومن. فک نکنین چون ارزش پولمون کمه برامون زیاد میاد هاا. واقعا پول زیادیه . اگه میخواید درک کنین که چرا زیاده به این فک کنین که قیمت بلیط اولترافورد 50 پونده ینی 150 هزار تومن.

مورینیو 250 میلیون جریمه میشه علی دایی 5 میلیون تومن. بعدا میگن چرا اقدامات کمیته مضخرف ما بازدارنده نیست. اگه میخوای با پول جریمه کنی یه بار 100 میلیون جریمه کن باشگاه یا شخص رو ببینیم بعدش میتونن به رفتار گذشته شون ادامه بدن؟


فساد ینی کمیته انظباطی ایران
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر