فهرست
اوپن استرالیا/ فدرر- نیشیکوری؛ نبرد مهم دور چهارم
اوپن استرالیا/ فدرر- نیشیکوری؛ نبرد مهم دور چهارم

اوپن استرالیا/ فدرر- نیشیکوری؛ نبرد مهم دور چهارم

راجر فدرر – کی نیشیکوری

قرعه سخت فدرر در استرالیا موجب شده تا بازی‌های او لقب “مهم‌ترین بازی مرحله” را یدک بکشند. پس از نمایش خارق‌العاده‌ی بزرگ‌ترین تنیس‌باز تاریخ در بازی جمعه شب مقابل بردیچ، هواداران منتظرند تا طوفان فدرر، آسیا را نیز درنوردد. ۴۰ ضربه‌ی برنده در برابر ۱۷ خطای غیرضروری و کسب ۹۵% از امتیازات سرویس‌های اول و ۸۷% از امتیازهای نزدیک تور، تنها بخشی از عملکرد درخشان استاد سوئیسی در دور سوم بود. فدرر که سابقه ۴ عنوان قهرمانی در استرالیا (۲۰۰۴-۲۰۰۶-۲۰۰۷-۲۰۱۰) را در کارنامه دارد و از ۱۳ دوره اخیر، در ۱۲ نیمه‌نهایی حاضر بوده تنها به تکرار عملکرد عالی‌اش در سرزمین کانگوروها می‌اندیشد . در مقابل کی نیشیکوری که پس از بازی دشوارش در برابر کوزنتسوف، نمایش خوبی داشته، امیدوار است تا برای سومین مرتبه پیاپی به جمع ۸ نفر برتر نخستین گرنداسلم سال راه پیدا کند. ژاپنی سخت‌کوش سال جدید میلادی را خوب آغاز کرد. او پیش از تنیس آزاد استرالیا در بریزبن حضور داشت و با غلبه بر استن واورینکا راهی دیدار نهایی شد؛ اما با شکست از گریگور دیمیتروف از قهرمانی بازماند. نیشیکوری می‌تواند به سرعت و جنب‌وجوشش در زمین اتکا کند، اما برای شکست فدرر باید بهترین بازی خود را انجام دهد.

پیش‌بینی: در بازی‌های رودررو برتری با راجر فدرر است (۴-۲). اگر اسطوره سوئیسی بتواند نمایش دور قبلش مقابل بردیچ را تکرار کند، نیشیکوری شانسی نخواهد داشت؛ اما اگر از دست دادن برک‌پوینت‌ها و افت سطح بازی در سرویس دوم (که در سالیان اخیر فدرر را از قهرمانی در گرنداسلم‌ها محروم کرده) تکرار شود، حریف ژاپنی او را جریمه خواهد کرد. نیشیکوری از نظر فیزیکی در شرایط بهتری قرار دارد و فدرر نباید اجازه دهد بازی به ست آخر کشیده شود.

برنده فدرر در ۴ ست

 

استن واورینکا – اندریاس سپی

واورینکا شروع مقتدرانه‌ای در مسابقات امسال نداشته؛ اما این مسئله برای او خیلی اهمیت ندارد. استن در تنیس آزاد امریکا ۲۰۱۶، در ۵ دیدار آخر خود هیچ‌کدام را ۳-۰ نبرد؛ ولی در نهایت قهرمان تورنمنت شد. او در دیدارهایی که مقابل سپی برگزار کرده، ۱۰ بر ۵ جلو است و ۸ بازی از ۹ بازی آخر خود مقابل حریف ایتالیایی را برده است. این رویارویی سابقه‌ای ۱۳ ساله دارد و نخستین بازی آنها به سال ۲۰۰۳ و تورنمنت چلنجر لوگانو بر روی خاک رس برمی‌گردد که سپی در دو ست پیاپی پیروز شد. تنیس‌باز ۳۲ ساله ایتالیایی که در یک بازی زیبای ۵ سته، نیک کریوس استرالیایی را حذف کرد، امیدوار است بتواند پیروزی ۲ سال قبل مقابل راجر فدرر را در مقابل هموطنش نیز تکرار کند؛ اما شانس زیادی برای حذف استن واورینکا ندارد.

پیش‌بینی: نمایش خوب دیگری از واورینکا که البته بالا و پایین‌های خاص و خودش را دارد. این نمایش می‌تواند با یک بازی جانانه از سپی تبدیل به نبردی تمام‌عیار شود. به نظر می‌رسد در نهایت، قدرت قهرمان سال ۲۰۱۴ بر حریف ایتالیایی‌اش بچربد.

برنده واورینکا در ۴ ست

 

اندی ماری – میشا زورف

مرد اول تنیس جهان که در بازی مقابل سم کوئری بار دیگر توانایی‌هایش را به رخ همگان کشید، روی کاغذ بازی سختی را مقابل حریف آلمانی نخواهد داشت. او تاکنون ۳ بار با میشا زورف روبرو شده که ۲ مرتبه آن در تورنمنت‌های فیوچرز (سال ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵) بوده است. تنها رویارویی مهم آنها در تورنمنت مونیخ بر روی خاک رس را ماری در دو ست پیاپی به سود خود خاتمه داده است. برادر بزرگ‌تر ساشا زورف برای تکرار نمایش امروز او در بازی با نادال به یک معجزه نیاز دارد.

پیش‌بینی: ماری که پس از حذف جوکوویچ شانس اول قهرمانی به شمار می‌رود، بعید است مقابل حریف نه چندان سرشناس خود دچار مشکل شود؛ اما در مرحله بعد آزمایش سختی خواهد داشت.

برنده ماری در ۳ ست

۱    
آی اسپورت
2017-01-22 04:24:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر