فهرست
مثل بلژیک و انگلستان؛ دومیِ ایران بهتر از صدر!
مثل بلژیک و انگلستان؛ دومیِ ایران بهتر از صدر!

مثل بلژیک و انگلستان؛ دومیِ ایران بهتر از صدر!

آی اسپورت - تیم ملی امید ایران در دومین بازی‌‎اش در بازی‌های آسیایی جاکارتا توانست کره شمالی را با سه گل شکست دهد و در رده دوم قرار بگیرد. البته تیم‌های ایران و عربستان تقریبا در همه چیز برابر هستند، هر دو 4 امتیازی، بازی رودروی آن‌ها نیز مساوی شده، گل‌های زده‌شان 3 و بدون گل خورده هستند اما عربستانی‌ها به دلیل کارت زردکمتر صدرنشین هستند و ایران در جایگاه دوم قرار دارد.

دوم شدن بهتر از صدرنشینی

همیشه در فوتبال صدرنشینی اتفاق خوبی نیست. در جام جهانی 1986 آلمان در گروه پنجم با تیم‌های اروگوئه، دانمارک و اسکاتلند همگروه بود و در بازی آخر باید با دانمارک بازی می‌کرد. آلمان اما این بازی را باخت تا این فرضیه شکل بگیرد که این تیم مخصوصا بازی را به دانمارک باخت تا درگروهش دوم شده و به جای بازی با اسپانیا با مراکش دیدار کند. در جام جهانی 2018 و در گروه G رقابت‌ها روز آخر مسابقات به شکلی رقم خورد که دو تیم انگلستان و بلژیک در بازی آخر برای صدرنشینی به مصاف هم رفتند در حالی که هیچکدام از دوتیم تمایلی به صدرنشینی نداشتند. به همین خاطر بود که هر دو تیم در بازی آخر با بازیکنان اغلب ذخیره بازی کردند و در نهایت بلژیک بازی را برد و صدرنشین شد. شرایطی که امروز هم تیم ملی امید ایران و عربستان شبیه آن را دارند و هرکدام به نظر دوست دارند که حریف صدرنشین شود.

1
1

ایران در یک هشتم

تیم ملی ایران در گروه F بازی‌های آسیایی با تیم های عربستان، کره شمالی و میانمار همگروه است. تیم ایران در آخرین بازی به مصاف میانمار می‌رود و عربستان با کره شمالی بازی می‌کند و شرایط به گونه‌ای است که تیم ایران شانس بیشتری برای صدرنشینی در این گروه دارد. اما تیم ملی امید ایران اگر در گروهش صدرنشین شود در مرحله یک‌هشتم نهایی به تیم دوم گروه E خواهد خورد. در گروه E در حال حاضر مالزی با شش امتیاز صدرنشین است و کره جنوبی با 3 امتیاز تیم دوم گروه است. کره جنوبی در آخرین بازی گروه باید با قرقیزستان بازی کند و مالزی به مصاف بحرین می‌رود. با توجه به اینکه مالزی بازی رودررو برابر کره جنوبی را هم برده شانس بیشتری برای صدرنشینی دارد. با این وصف و اگر کره جنوبی در گروهش دوم شود آن وقت ایران در صورت صدرنشینی به این تیم خواهد خورد. با توجه به تفاضل گل تیم‌ها و شرایط امتیازی نیز احتمال اینکه مالزی و کره به عنوان تیم‌های اول و دوم صعود کنند وجود دارد و ایران در صورت صدرنشینی به مصاف کره خواهد رفت. اما اگر ایران در گروهش دوم شود آن وقت با تیم دوم گروه B در مرحله یک هشتم بازی خواهد کرد. در حال حاضر تایلند تیم دوم این گروه است هرچند قطر و بنگلادش نیز شانس دارند تا در روز آخر جای این تیم را بگیرند. درغیراینصورت و اگر ایران دوم شود آن وقت تایلند حریف احتمالی ایران خواهد بود.

تیم امید در یک چهارم تا فینال

اما در صورتی که تیم امید ایران به عنوان تیم اول گروهش به تیم دوم گروه E بخورد و آن وقت در این بازی پیروز شود در یک‌چهارم نهایی به مصاف برنده بازی ازبکستان و تیم سوم یکی از گروه‌های B/E/F خواهد رفت. اما اگر ایران به عنوان تیم دوم گروه بتواند از پس تیم دوم گروه B (تایلند، قطر یا بنگلادش) برآید در این صورت با برنده صدرنشین گروه A (هنگ کنگ یا اندونزی) و یکی از تیم‌های سوم گروه‌های C/D/E بازی خواهد کرد. با توجه به بازی‌های تیم ملی و در صورت موفقیت در یک‌هشتم احتمال چند رویارویی مهم وجود دارد. اگر ایران به عنوان تیم صدرنشین گروه F صعود کند و در یک‌هشتم هم موفق باشد، آن وقت حریفان احتمالی‌اش در این مرحله تیم‌هایی مثل ازبکستان و ژاپن، چین و سوریه خواهند بود و قرعه خوب می‌تواند ویتنام و فلسطین را در مسیر تیم ملی قرار دهد.

اما تیم ملی اگر به عنوان تیم دوم از گروهش صعود کند آن وقت در یک‌چهارم حریفان سختش تیم‌هایی چون مالزی، چین، امارات و حتی ژاپن می‌توانند باشند. قرعه بهتر می‌تواند بازی با تیم‌هایی مانند ویتنام، قرقیزستان و حتی نپال باشد.

ورزش 3

۲    
آی اسپورت
2018-08-18 15:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر