فهرست
پرسپولیس قواعد فوتبال دنیا را برهم زده است!
پرسپولیس قواعد فوتبال دنیا را برهم زده است!

پرسپولیس قواعد فوتبال دنیا را برهم زده است!

آی اسپورت - پرسپولیس در حالی فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال ایران را آغاز کرد که با مشکلات مدیریتی فراوان روبرو بود. رفتن برانکو ایوانکوویچ از رأس کادر فنی سرخپوشان پس از سه سال قهرمانی متوالی در لیگ برتر و کسب هفت جام در مجموع سال‌های حضورش سبب شد تا ایرج عرب مدیرعامل وقت سرخ‌ها با فشار هواداران روبرو شود.

مدیرعاملی که خود را میراث‌دارِ اشتباهات مدیران قبلی می‌دانست و چند ماه قبل از حضور در قامت مدیرعامل به عنوان سرپرست باشگاه، فعالیت می‌کرد. اتفاقی که قبل از او نیز برای حمیدرضا گرشاسبی رخ داد. در واقع سرخ‌ها در طول سه سال اخیر بارها با مشکل مدیرعاملی روبرو شده اند اما با این تفاسیر به قهرمانی در لیگ برتر نیز دست پیدا کردند.

این تیم در فصل جاری رقابت‌های لیگ برتر با اختلاف ۱۰ امتیازی نسبت به سپاهان که در رده دوم است، صدر جدول را برای خود کرده تا سرخ‌ها فاصله چندانی با اولین پوکر قهرمانی در رقابت‌های لیگ برتر نداشته باشند. با این حال باز هم پرسپولیس مشکل مدیریت دارد.

معمولاً تیم‌های مدعی در فوتبال جهان، زمانی به قهرمانی در لیگ‌های باشگاهی خود می رسند که ارکان مختلف آن در آرامش به کار خود ادامه دهد اما پرسپولیس چند سالی است که این اصل کلی را زیر سوال برده است.

آنها در طول چهارسال اخیر بارها مدیرعامل عوض کرده اند اما قهرمان می‌شوند و اکنون نیز در قامت مدافع اصلی این جام در لیگ برتر قد علم کرده اند. پرسپولیس که فصل نوزدهم را با ایرج عرب شروع کرده بود تنها تا هفته پنجم با او به کارش ادامه داد تا محمدحسن انصاریفرد که جایگاهی در هیأت مدیره سرخ‌ها نداشت به عنوان مدیرعامل کارش را آغاز کند.

در ادامه، مشکلات مدیریتی به وجود آمده بین او و اعضای هیأت مدیره کار را به جایی رساند که انصاریفرد استعفا داد و باشگاه پرسپولیس بار دیگر با شرایط تکراری سال‌های اخیر خود که اداره امور با انتخاب سرپرست بود روبرو شد. مهدی رسول پناه عضو علی البدل هیأت مدیره که پس از درگذشت جعفر کاشانی به این باشگاه اضافه شد خیلی زود ریاست هیأت مدیره را بر عهده گرفت و در کمتر از شش ماه به مقام سرپرستی سرخ‌ها رسید.

تیمی که پس از برانکو ایوانکوویچ با چالش در روی نیمکت خود هم روبرو شد. گابریل کالدرون تنها ۱۶ بازی در قامت سرمربی سرخ‌ها در لیگ برتر دوام آورد تا تصمیم به ترک باشگاه گرفته و اکنون نیز از پرسپولیس بابت عدم دریافت مطالبات خود شکایت کند. باشگاه هم در دوران مدیرعاملی انصاریفرد سراغ یحیی گل محمدی رفت تا او را به عنوان سرمربی جدید معرفی کند. تیمی که به نظر می‌رسد حلقه مدیریت در موفقیت‌های متوالی اش کمترین نقش را داشته است و راه چندان سختی برای پوکر قهرمانی ندارد.

پیگیری‌ها نشان می‌دهد مدیرعامل جدید این باشگاه به احتمال فراوان از جمع هیأت مدیره سرخ‌ها خواهد بود اما اعضای آن نیز قرار است تا پایان فروردین ماه تغییر کنند تا حداقل یک نفر دیگر به جمع مهدی رسول پناه، مهرداد هاشمی، مهدی محمدنبی و علی رغبتی اضافه شود.

باشگاهی که شاید به خاطر تغییرات متوالی مدیرعامل و کج سلیقگی‌های آنها همچنان در مسیر قهرمانی است اما عملکرد آنها باعث شده تا سرخ‌ها با محکومیت‌های سنگین در مقابل شکایات بازیکنان و مربیان خارجی خود روبرو شود.

۵ ۲  
آی اسپورت
2020-03-25 23:52:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
Taha 55
پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹، ۰۰:۰۳
پرسپولیس تیمی که فقط یک تیم فوتبال دارد که توسط برانکو ب بلوغ فوتبالی بالایی رسید بازیکنان کم نام ونشانی که ستاره شدند قهرمان شدن در وجود تک تک بازیکنان این تیم ریشه زده هواداراش فقط قهرمانی می خواهند
حالا چه کسی مدیر این تیم باشد مهم نیست مهم نیست طاهری باشد یا گرشاسبی،ویا عرب باشید یا انصاری فرد ،این پرسپولیس با برانکو باشد یا کالدرون،یحیی باشد این تیم صدرنشین است واحتمال اینکه در 9بازی اخر نزدیک هفتاد امتیاز بگیرد خیلی بالاست این تیم با بازیکنانش مردانه می جنگند مردانه فوتبال میکند ومردانه می برد تیمی که چهار سال اخیر ایران قهرمان ایران بشود دوتا نیمه نهایی اسیا و یک فینال لیگ قهرمانان اسیا با فقر بازیکن وپنجره بسته بیاید تیم قابل احترامی است
حالا مدیریت سالهاست در فوتبال ایران مرده ولی تیمی مانند پرسپولیس با میلیونها عاشق بازهم ضعف مدیریت را با پوست واستخوان خود حس میکند ولی بازهم این بازیکنان هستند با غیرت فوتبال میکنند
پرسپولیس مدیریت قویی می خواهد استقلال هم همینطور
پرسپولیس اگه قهرمان ایران شده یا فینالیست لیگ قهرمانان اسیا شده مدیریت نقشی نداشته بلکه پاداش نایب قهرمانی اسیا رو حیف ومیل کردند
پرسپولیس با هر مدیری دیگر هم قهرمان میشود چونکه این تیم فوتبالیست های باکیفیتی دارد که چندین سال باهم فوتبال میکنند وبرای تیم جانشان رو می گذارند
۱
شاهین ممسنی ❤
پنجشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۹، ۱۰:۴۶
پرسپولیس نسبت به ۸ سال سیاه و فاجعه بار معجزه هزاره سوم نه تنها شرایط نرمال تری نداره که برعکس شرایط به معنی واقعی کلمه وخیم است.
تغییرات متوالی در راس مدیریت باشگاه که باعث شده پرسپولیس بیش از ۱۰ سرپرست و مدیرعامل در ۶ سال ببیند و عمر هر مدیر شش ماه تا شش ماه باشد، تغییر ۵ مربی در ۶ سال که اگر برانکو رو با ۴ سال حذف کنیم دایی و درخشان و عبدی و کالدرون و یحیی را حساب کنیم یعنی عمر مربیگری در این باشگاه به نیم فصل هم نرسیده است!
درآمدهای سرشار از لیگ قهرمانان و بازیکنان ملی پوش در جام جهانی قبلی و اسپانسر و دو سامانه هواداری و تبلیغات و... نه تنها جوابگو نبوده که باشگاه پرسپولیس با بیش از ۵۰ میلیارد بدهی مقروض ترین باشگاه حال حاضر فوتبال ایران است.
این اتفاق نتیجه مدیریت دولتی ناکارآمد و تصمیمی گیری های ناشی از بی تجربگی داورزنی و خادم و گودرزی و سلطانی فر بوده است که تمام تلاششان بکارگیری دوستانی بوده که با رانت خواری و زد و بندهای پشت پرده به تیم جایگاه رسیدند.

امروز باشگاه پرسپولیس به مدد وزارت ورزش و مدیریت فشل دولتی در بدترین وضعیت ممکن قرار دارد و اگر هنوز این تیم متلاشی نشده تنها یک دلیل دارد؛ برانکو ایوانکوویچ!
کسی که با تمام ِ سومدیریت های فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس موفق شد تیمی استخواندار و جاندار و شجاع و تشنه به پیروزی درست کنه که با همه کارشکنی های خودی و نخودی و غیرخودی سرپا بمونه و پیش بره.
پایان فصل امسال بخشی از بازیکنان باشگاه پرسپولیس یا بازنشسته میشن یا از این تیم جدا میشن و اگر طلبهای طلبکاران پرداخت نشه و یحیی گل محمدی به هر دلیلی نتواند بازیکنان شایسته ای جایگزین آنان کند با پرسپولیس تضعیف شده ای روبرو بر خواهیم بود.
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر