فهرست
فوتبال سر راه خود چاه مى‌کند
فوتبال سر راه خود چاه مى‌کند

فوتبال سر راه خود چاه مى‌کند

آی اسپورت - امروز به چه دلیل، مسابقه مهم و پربرخوردى که مى‌تواند بدل شود به یکى از نقطه‌هاى عطف فوتبال ایران، به پرسش دیگرى از این قبیل سؤال کلیدى مى‌رسیم و مى‌گوییم: ... محرم نویدکیا، در فوتبال ایران، امروز چه‌کاره است؟ زود آمد و تند نشست و فى‌الفور رفت تا پسر خوبى باشد؟ یعنى این‌طور؟ و یعنى که همین؟ تا به این درجه از مردان خاص فوتبال خود، بى‌نیازیم؟ و تا این حد کارهاى خود را بدون حضور اینان که «نخبه» هاى ادوار مایند، به پیش مى‌بریم؟ مى‌شود؟ امکان دارد؟

١٠ سال و ٢٠ سال را صرف پیدایى و پرورش استعدادى ویژه مى‌کنیم و، چون پرورده شد و پروریده نه، بروند پى کارشان؟ نادیده‌شان مى‌گیریم و نابوده‌شان مى‌انگاریم؟ سؤال این است: نویدکیا کجاست؟ یا احمد باقرى؟ یا حمید و مجید ندیمیان؟ یا بصیرت و شجاعى و بقیه؟

به فراموشکارى مفتخریم

ببین چه فراموشکار «تندکارى» شده‌ایم، هیچ سراغى نه از علیرضا رحیمى مى‌گیریم که جایش در میان مقامات اداره‌کننده وزارت ورزش نیز خالى است و نه از اکبر ترکان مى‌پرسیم که عامل دگردیسى اخیر و آخرین فوتبال اصفهان بود!

آرى! این ماییم، این خود ماییم که دست تطاول گشوده‌ایم به روى مردى که اسمش همراه است با تحول و با تغییر! کارى به کار سرمایه‌هاى فوتبال خود نداریم! هرچه این سرمایه انسانى‌تر و هر اندازه انسان‌محورتر، از نقطه مرکزى توجه دورتر و دورافتاده‌تر!

آن‌قدر به نادیده گرفتن «محرم نویدکیا»‌ها خو کرده‌ایم که اصلاً یادمان رفته که ما، چنین جواهرهایى هم داشته‌ایم! دورشان مى‌کنیم و دورشان مى‌زنیم که دچار کجراهه شوند و پس بزنند تا ما باشیم و ما! مایى که فوتبال ایران را به این روز انداخته‌ایم! درجه دوم که خوب است، درجه سوم و چهارم...

استقلال و سپاهان، پُرند از دیدنى‌ها! رقابت زیرزیرکى امیر و فرهاد که حالا روىِ رو بازى مى‌کنند! رقابت محمود فکرى و همه مربیان صاحب حرف و صاحب سبک! حتى اگر مثل محمود فکرى، بازى مطلوبشان به شدت ساده و به غایت آسان باشد!

امروز- یا بهتر آنکه گفته شود امشب- نساجى و پرسپولیس یک بار دیگر خالق گوشه‌هایى زیبا از فوتبال خواهند شد! به اندازه مقابله استقلال و سپاهان، تقابل نساجى- پرسپولیس هم قابلیت تماشا دارد! صبر کنید این چند ساعت را، خواهید دید!

طلبکارانه از ساده‌اندیشان

از لیگ برتر گفتن، این روز‌ها وامى‌داردمان که بیانگر توقعات بیش‌شونده‌ای که از تیم‌هاى ریشه‌دار ایران هستیم، باشیم! بیشتر از همیشه و پرتوقع‌تر از همیشه! کاملاً طلبکارانه!

چگونه کارگزارانى براى فوتبال هستید که دیدن ملوان در انتهاى جدول- آ‌ن‌هم در بازى‌هاى انتهایى لیگ یک- اشکتان را درنمى‌آورد؟! یا سپیدرود را در منطقه سقوط به لیگ ٢ بردن؟ یا برق شیراز را، هیچ ندیدن، هیچ جا ندیدن و تمام این لحظه‌هاى بى‌وفایى را؟

ملوان بندرانزلى، فردا در اراک با تیم آلومینیوم بازى دارد! مهم‌ترین مسابقه هفته سى و دوم! ملوان با یک تساوى هم...

 

خبر ورزشی 

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-08-01 10:30:00
نظر دهید

۱ نظر
رضا
شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹، ۱۲:۴۸
داوریا تو ایران قطعا مورد داره یکم جرعت داشته باشید بیایید یکم از شرایط ناجوانمردانه ای که راه افتاده مطلب بنویسید .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر