فهرست
پارسال همین موقع‌ها؛ کاش اول میزبان بودیم
پارسال همین موقع‌ها؛ کاش اول میزبان بودیم

پارسال همین موقع‌ها؛ کاش اول میزبان بودیم

آی اسپورت - امشب الهلال-اوراواردز؛ وقتی دیدم میزبان بازی رفت فینال الهلال است، حسرتم تازه شد. بارها به این فکر کرده ام که کاش در بازی رفت فینال، میزبان بودیم. جدایی چند بازیکن در پنجره بسته نقل و انتقالات و پارگی رباط ماهینی، اسکواد پرسپولیس را کوچک کرده بود و در مقایسه با کاشیما که دو خط میانی هم تراز داشت، پرسپولیس یک تیم فرسوده بود که انجام بازی رفت در تهران، می توانست کمک بزرگی برایش باشد: یعنی پس از بازی با سایپا، بازیکنان پرسپولیس که در مقایسه با سه تیم دیگر حاضر در نیمه نهایی آسیا فشار بیشتری را تحمل کرده اند، در تهران ریکاوری خوبی داشته باشند و بدون پرواز طولانی و جت-لگ، در ورزشگاه آزادی بازی رفت را انجام دهند.

در این شکل برگزاری فینال لیگ قهرمانان، با توجه به فاصله کشورهای غرب و شرق اسیا و فاصله زمانی بازی رفت و برگشت، انجام بازی رفت در خانه یک امتیاز محسوب می شود. به همین دلیل الهلال شانس بیشتری برای قهرمانی دارد. دو سال پیش همین فینال با همین قرعه انجام شد. یعنی الهلال در بازی رفت میزبان اوراواردز بود که بازی یک-یک مساوی شد و اوراوا در بازی برگشت در ژاپن یک بر صفر برنده شد و به قهرمانی رسید. اما این قاعده را نفی نمی کند. قاعده این است که شکل برگزاری فینال لیگ قهرمانان بر اساس جغرافیای اسیا، شانس بیشتری را برای میزبان بازی رفت ایجاد می کند.

۱۰ ۳  
آی اسپورت
2019-11-09 13:45:00
نظر دهید

۳ نظر
KEAN
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۵:۲۶
مهم اینه که کریم باقری با سیدورف عکس یادگاری داره حسرت استقلالیا ،این جام های فلزی آسیا مهم نیست ،مهم هم عکسه هست نشان از عظمت پرسپولیس داره #تپه—طوری
۶
reza
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۶:۰۰
چرا دقیقا؟ کل کار این مقاله این بوده که توضیح بده چرا میزبان بودن تو بازی رفت امتیاز بزرگیه ولی به جاش این حرفو میزنه:
در این شکل برگزاری فینال لیگ قهرمانان، با توجه به فاصله کشورهای غرب و شرق اسیا و فاصله زمانی بازی رفت و برگشت، انجام بازی رفت در خانه یک امتیاز محسوب می شود.
به عبارت دیگه نمیتونه منظورشو برسونه
۴
میم
شنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۸، ۱۸:۲۶
کاش ها و کاش ها ... زیادند و حسرت ها بیشمار ... ! اما چیزی که هست باید بیشتر کار کنیم! بیشتر تلاش کنیم که وقتی در همون نیمه اول دوتا موقعیت خوب در ژاپن داریم، مفت از دست ندیم و توپ رو بچپونی توی گل !!! چیزی که علیپور قدر ندونست....!
اما همه ی ما ایرانی ها همینیم!
دو دهه ست که نتونستیم قهرمان و آقای آسیا باشیم چه در رده ی ملی چه باشگاهی! همواره مشکلات سخت افزاری داریم اما سقف آرزو و تلاش بازیکنان ما کوتاه ست! سریع اقوا میشن!
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر