فهرست
گلزن‌ترین ایرانی در اروپا؛ سردار بالاتر از دایی و وحید
گلزن‌ترین ایرانی در اروپا؛ سردار بالاتر از دایی و وحید

گلزن‌ترین ایرانی در اروپا؛ سردار بالاتر از دایی و وحید

آی اسپورت - سردار آزمون در هفته سوم لیگ روسیه تاریخ‌ساز شد و رکورد زد. در حالی که از روز قبل همه در مورد گل ثانیه 11 سردار صحبت می‌کنند که سریع‌ترین گل تاریخ این باشگاه را به ثمر رسانده، آزمون به یک رکورد فردی دیگر هم رسید. سردار آزمون با گلی که روز قبل زد، از رضا قوچان‌نژاد پیشی گرفت و بهترین گلزن ایرانی در لیگ‌های سطح اول اروپا شد.

سردار در اولین فصل حضورش در لیگ روسیه، 4 گل زد. در لیگ 2014-15 افت کرد و فقط یک گل زد. سپس به روستوف رفت و در طی سه فصل به ترتیب 3، 9 و 7 گل به ثمر رسانده بود. سردار به روبین کازان برگشت و در دو فصل مجموعا 9 گل زد. سردار در اولین فصل حضور در زنیت هم 9 گل به ثمر رساند و با دو گلی که در فصل جدید زد، با 44 گل زده بهترین گلزن ایرانی در سطح اول لیگ‌های مختلف شده است.

هر چند که هیچ بازیکن ایرانی به اندازه رضا قوچان‌نژاد در اروپا گل نزده است، ولی گوچی سال‌های زیادی از فوتبالش را در لیگ سطح پایین‌تر حضور داشت و گل‌هایش در لیگ دو بود. سنت ترویدنس اولین تیم قوچان‌نژاد در سطح اول لیگی اروپایی بود که در آن موفق به ثبت گل شد. گوچی در آن فصل 11 گل زد. سپس در دو فصل حضور در استانداردلیژ هم 2 گل زد. گوچی به هیرفین برگشت و به ترتیب 19 و 8 گل به ثمر رساند. 2 گل در اپول و یکی هم سیدنی عملکرد گوچی در فصل گذشته بود که مجموع گل‌های او در لیگ‌های سطح اول اروپا را به عدد 43 رساند.

دیگر گلزنان برتر ایرانی در سطح اول فوتبال اروپا علیرضا جهانبخش، وحید هاشمیان و اشکان دژاگه هستند. علیرضا جهانبخش به جز یک فصل، در همه سال‌های حضورش در اروپا در لیگ سطح اول بازی کرده است. جهانبخش با نایمخن 5 گل و 34 گل هم در مجموع سه فصل حضورش آلکمار زده بود. هاشمیان 29 گل با بوخوم و 9 گل هم با هانوفر به ثمر رسانده بود. اشکان دژاگه هم 24 گل زده بود. ضمن اینکه علی دایی آقای گل بازی‌های ملی تاریخ هم 22 گل در بوندسلیگا به ثمر رسانده بود.

 

۲    
آی اسپورت
2019-07-29 13:47:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر