فهرست
مستند راموس؛ از اسب و موسیقی تا اخراج لوپتگی
مستند راموس؛ از اسب و موسیقی تا اخراج لوپتگی

مستند راموس؛ از اسب و موسیقی تا اخراج لوپتگی

آی اسپورت - روزنامه اسپانیایی «مارکا» از آغاز پخش مستند هشت قسمتی تهیه شده از سوی درگاه تلویزیونی آمازون از روز جمعه پیش رو خبر داد. مجموعه مستندی که از آن روز سه شنبه پرده‌برداری شده است. در این مستند به مطالب متنوعی از جمله رابطه راموس با همسر و فرزندانش، فصل ناامیدکننده ۲۰۱۸-۲۰۱۹ رئال مادرید، کاپیتانی رئال، تیم ملی اسپانیا، عشق راموس به موسیقی و علاقه‌اش به اسب پرداخته شده است.

عشق به موسیقی

در این مستند به علاقه شدید سرخیو راموس به موسیقی پرداخته شده و او را در حال شرکت در کلاس آواز و اجرای برنامه‌های موسیقی نشان می‌دهد. راموس درباره علاقه‌اش به موسیقی می‌گوید: «موسیقی یک سبک زندگی است و هیچوقت آدم را رها نمی‌کند. موسیقی فلامنگو رابطه من را با ریشه‌هایم و سرزمینم برقرار می‌کند و باعث خوشحالی‌ام می‌شود. گوش دادن به موسیقی به من احساس رهایی می‌دهد و احساس می‌کنم با موسیقی همه چیز ممکن است.»

رابطه با لوکاس واسکس

لوکاس واسکس یکی از صمیمی‌ترین دوستان راموس در رئال مادرید است و این مستند به رابطه نزدیک آن‌ها پرداخته است. راموس در این باره می‌گوید: «شادی بعد از گل با لوکاس اولین بار سه سال پیش شروع شد. ما رویای قهرمانی در چمپیونزلیگ و فتح جام‌های دیگر را داشتیم. ما با این کار هم از زندگی روزمره رها می‌شویم و هم انگیزه پیدا می‌کنیم. ما هرگز یک شادی بعد از گل را دو بار تکرار نکرده‌ایم. من و واسکز با هم شرط می‌بندیم که کدام یکی می‌تواند بهتر گل بزند. خوبی‌اش این است که هر دو گل می‌زنیم و این به نفع تیم است.»

پنالتی‌های پاننکا

راموس به عنوان یک پنالتی‌زن قهار شناخته می‌شود و سبک پنالتی زدن پاننکا یکی از سبک‌های مورد علاقه او است. راموس در این باره می‌گوید: «این جور پنالتی زدن خیلی سخت است، چون اکثر دروازه‌بان‌ها باتجربه هستند و مخصوصا تا آخرین لحظه قبل از زدن پنالتی صبر می‌کنند و بعد حرکت می‌کنند. برای همین گول زدن آن‌ها در آخرین لحظه واقعا سخت است. بعد از آنکه مقابل بایرن پنالتی از دست دادم چند ماه بعد فرصت جبران پیدا کردم. ساده‌ترین راه گاهی اوقات دشوارترین است.»

باخت ۵-۱ در ال‌کلاسیکو و اخراج لوپتگی

راموس در این مستند به شکست ۵-۱ رئال مقابل بارسلونا در نوکمپ در اکتبر ۲۰۱۸ اشاره می‌کند. شکستی که به اخراج جولن لوپتگی سرمربی وقت رئال منجر شد. راموس در این باره می‌گوید: «ما بازی را طوری برنامه‌ریزی کرده بودیم که خودمان ۴۵ دقیقه اول را با دست‌های خودمان به آن‌ها هدیه دادیم. آن روز، ولی روز لوئیس سوارس بود. شکست ۵-۱ ما را از نظر روحی در هم شکست. برای جولن ناراحتم. نه فقط به خاطر رابطه‌ای که بین ما وجود داشت بلکه به این خاطر که با او خیلی خوب توانسته بودیم به درک مشترک برسیم و همدیگر را بفهمیم. فوتبال همیشه تا حدودی بی‌انصاف و بی‌رحم است. فوتبال بازی نتیجه است و وقتی همه چیز علیه شما برمی‌گردد کار خیلی دشوار می‌شود. چاره‌ای نبود جز اینکه شرایط را بپذیریم و خودمان را با سانتیاگو سولاری تطبیق بدهیم. من از وقتی در رئال مادرید هستم هیچوقت چنان شرایطی را تجربه نکرده بودم، چون ما تا رتبه نهم لالیگا سقوط کرده بودیم.»

عشق به اسب و یوکاتان

در این مستند دیده می‌شود که راموس با اسب خود به نام یوکاتان در نمایش بین‌المللی اسب سویا شرکت کرده و اسب او در بخش ریخت‌شناسی قهرمان دنیا می‌شود. راموس در این باره می‌گوید: «من در زندگی شیفته سه چیز هستم؛ فوتبال، خانواده و اسب. یوکاتان عشق زندگی من و اسب مورد علاقه‌ام است. قهرمانی در رقابت جهانی سویا برایم فوق‌العاده لذت‌بخش بود. بعد از ساعت‌های متمادی کار و تلاش حالا می‌توانیم بگوییم که ما بهترین اسب دنیا را داریم. من از وقتی بچه بودم عاشق اسب‌ها شدم. هر بار اسب می‌دیدیم خانواده‌ام مجبور بودند بایستند و با سوارکارش سلام و احوالپرسی کنند تا من بتوانم سوار آن اسب بشوم. فوتبالیست‌ها به خاطر ایمنی خودشان اجازه ندارند اسب‌سواری کنند، ولی من توانستم با مالکیت اسب‌های بی‌نظیر و دفاع از اعتبار اسب اسپانیایی به رویای خودم جامه عمل بپوشانم.»

 

خبر ورزشی 

     
آی اسپورت
2019-09-11 17:23:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر