فهرست
لاماسیا حالا فقط یک ادا است
لاماسیا حالا فقط یک ادا است

لاماسیا حالا فقط یک ادا است

آی اسپورت- نیوکمپ، 4 اپریل 2014، بنری بزرگ توسط  هواداران به ورزشگاه آورده شده بود که روی آن نوشته بودند «دست از سر لاماسیا بردارید». این اعتراض بارسایی‏ها به محرومیتی بود که فیفا برای بارسلونا در نظر گرفته بود و در واقع پیامی برای حمایت از سیستم آکادمی و جوانان باشگاه.

کمی بیشتر از 3 سال بعد این شعار چیزی شبیه به یک شوخی خنده‏دار شد. چون از آن زمان به بعد باشگاه 425 میلیون یورو خرج خرید 18 بازیکن کرده بود که از این مبلغ 12 میلیون یورو هم برای بازگرداندن دلوفئو هزینه شد. همچنین از آن زمان به بعد هیچ بازیکنی است لاماسیا به تیم نیامد که بازیکنی کلیدی برای تیم اصلی باشد.

شاید مشهورترین آن‎ها سرخی روبرتو باشد که او هم کم کم از کمبود دقایق بازی در بارسا خسته شده و آماده است تا به تیمی دیگر منتقل شود. این هم درست است که سیستم آکادمی و جوانان بارسلونا در سال‎های اخیر رفتار بدی با بازیکنانش داشته است.

فروش  تیاگو آلکانتارا به بایرن مونیخ پپ گواردیولا شاید شروعی برای پایان سیستم خاص بارسا بود. از آن زمان به بعد مشخص بود که ایمان به بازیکنان جوان تنها یک شعار است که در دنیای واقعی وجود ندارد.

یعنی بازیکنان محصول لاماسیا انقدر بد بودند که باشگاه بخواهد بازیکنانی مانند داگلاس، متیو، فرمالن، آردا، دینیه، آندره گومز، پاکو آلکاسر و سمدو را بخرد؟ یعنی از این‎ها هم بدتر بودند؟ حالا واضح است که بارسا فقط یک بار برای همیشه بازیکنانی از نسل طلایی داشت که محصول لاماسیا بودند. بازیکنانی مانند والدس، پیکه، پویول، بوسکتس، ژاوی، اینیستا، پدرو، مسی و ...).

به نظر بین بد بودن و ناتوانی در بازی کردن برای تیم اصلی تفاوت زیادی وجود دارد. اگر باشگاه واقعا به لاماسیا اعتقاد داشت، همانطور که روی بنرشان نوشته بودند، یک بازیکن از تیم جوانان همیشه باید به نسبت بازیکنان درجه دو در اولویت باشد.

سرخی سمپر آخرین قربانی بی‎توجهی بارسا به لاماسیا است، اما بازیکنانی مانند بارترا و ساندرو هم پیش از این با این رفتار مواجه شدند. حالا سرخی روبرتو و رافینیا هم در خطر هستند. حالا این بازیکنان لاماسیا هستند که می‏گویند «دست از سر لاماسیا بردارید».

 

۱۲    
آی اسپورت
2017-08-16 18:27:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر