فهرست
سپاهان ۲-۲ پرسپولیس/ الکلاسیکو جذاب ایرانی
سپاهان ۲-۲ پرسپولیس/ الکلاسیکو جذاب ایرانی

سپاهان ۲-۲ پرسپولیس/ الکلاسیکو جذاب ایرانی

آی‌اسپورت- پرسپولیس و سپاهان در اصفهان به تساوی 2-2 رسیدند. پرسپولیس دو بار از حریف پیش افتاد اما شاگردان کرانچار هر دو بار گل خورده را جران کردند.

استادیوم: نقش جهان                هفته: هفته لیگ برتر/ فصل هفدهم 
داور:    اشکان خورشیدی         کمک داوران: سجاد طوری- رحیم شاهین و علی صفایی

 
سپاهان: لی اولیویرا، حسن جعفری، ساسان انصاری، عزت اله پورقاز(ژاویر رودریگز 70)، شاهین ثاقبی، سعید آقایی، میلاد سرلک، مهرداد محمدی، مروان حسین، رافائل اسچولر و سیاوش یزدانی
سرمربی: زلاتکو کرانچار

 
پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، حسین ماهینى(شایان مصلح)، محسن ربیع خواه، شجاع خلیل زاده، محمد انصارى، صادق محرمی، فرشاد احمدزاده، وحید امیری، محسن مسلمان (دقیقه 70، بشار رسن)، مهدى طارمى و علی علیپور
سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

اخطار:  مهدی طارمی(32) از پرسولیس

مهرداد محمدی(32) - سپاوش یزدانی(36) - حسن جعفری(50) از سپاهان

 

شرح گل ها

سپاهان 0 پرسپولیس 1: ( دقیقه 38، مهدی طارمی): مهدی طارمی در غیاب گادوین منشا به عنوان پنالتی زن اول پرسپولیس مامور نواختن این ضربه شد تاو آن را برخلاف جهت حرکت اولیویرا به گل اول پرسپولیس تبدیل کرد.

سپاهان 1 پرسپولیس 1 : (دقیقه 64، مروان حسین): ارسال کرنر اینبار برای سپاهان با ضربه سر مروان حسین گل تساوی بخش زردپوشان را در پی داشت.

سپاهان 1 پرسپولیس 2: (دقیقه 72، علی علیپور): حرکت فوق العاده پرسپولیسی ها پشت محوطه جریمه و پاس در عمق فرشاد احمدزاده برای علیپور این بازیکن را با اولیویرا تک به تک کرد تا دروازه سپاهان برای بار دوم باز شود.

سپاهان 2 پرسپولیس 2: ( دقیقه 86، علی محمدی): اینبار زلاتکو در نقش فوق العاده تعویض هایش به نتیجه رسید و دو تعویضی او توانستند در نقش گلساز و گلزن ظاهر شوند. ارسال رضا میرزایی با عبور از تمام بازیکنان به علی محمدی رسید تا او با ضربه ای زمینی بیرانوند را بار دیگر تسلیم کند.

 

دقایق حساس:


 

دقیقه 3: پرسپولیس در اولین حمله خطرناک خود به گل رسید که داور آن را مردود اعلام کرد. پرتاب اوت دستی بلند از سوی پرسپولیسی ها با گل خطای شجاع خلیل زاده همراه شد تا پرسپولیس دست خالی بازگردد.

دقیقه 8: حرکت علی علیپور درون محوطه جریمه و کورس او با پورقاز در نهایت با کات بک هم درون شش قدم همراه شد که ضربه طارمی به راحتی در اختیار لی قرار گرفت.

دقیقه 9: در میان غفلت مدافعان پرسپولیس این مروان حسین بود که با بیرانوند تک ب تک شد اما ضربه اش را در میان تعجب راهی اوت کرد.با این حال داور با اعلام آفساید این بازیکن عراقی توپ را در اختیار پرسپولیسی ها قرار داد تا سپاهانی ها حسرت فرصت از دست رفته را نخورند.

دقیقه 14: ساسان انصاری در آستانه ورود به محوطه جریمه توسط صادق محرمی با خطا متوقف شد تا اشکان خورشیدی یک ضربه ایستگاهی به سود سپاهان اعلام کند.

دقیقه 15: این ضربه را ساسان با ارسالی قدرتمند و زمینی به سمت شش قدم نواخت که توپ با عبور از تمام بازیکنان راهی اوت شد.

دقیقه 25: ساسان انصاری پشت محوطه جریمه پرسپولیس پا به توپ شد و در فرصتی مناسب به قصد دروازه بیرانوند شوت خود را نواخت که این ضربه راهی اوت شد.

دقیقه 25: روی اشتباه صادق محرمی سپاهانی ها صاحب فرصت ضدحمله شدند که این حرکت آنها توسط شجاع خلیل زاده ناکام ماند.

دقیقه 27: راقائل اسچولر از پشت محوطه جریمه موقعیت شوتزنی شد که ضربه اش با اختلافی کم از بالای دروازه بیرانوند راهی اوت شد.

دقیقه 29: ارسال ساسان انصاری برای شاهین ثاقبی در شرایطی که این بازیکن موقعیت خوبی برای باز کردن دروازه پرسپولیس با ضربه سر داشت راهی به چارچوب نیافت و در نهایت این بازیکن اعتقاد داشت مدافع پرسپولیس او را شارژ کرده است.

دقیقه 31: مهدی طارمی قصد داشت از غافلگیری مدافعان سپاهان سود ببرد و خودش ضربه کرنر را به قصد استفاده علیپور ارسال کرد که توپش را مدافعان کم تعداد سپاهان راهی بیرون کردند.

دقیقه 34: پرسپولیس روی ارسال درون شش قدم و در ادامه ضربه وحید امیری به گل دست یافت اما داور به دلیل هند طارمی ضمن قطع بازی، توپ را در اختیار سپاهان قرار داد. اعتراض نیمکت نشینان و بازیکنان دو تیم در نهایت با مشورت کمک داور و داور یک کارت زرد برای مهدی طارمی و مهرداد محمدی در پی داشت و بازی از سوی سپاهان از سر گرفته شد.

دقیقه 37: پرسپولیس روی ارسال کرنر محسن مسلمان و خطای سیاوش یزدانی روی طارمی صاحب یک ضربه پنالتی شد.

دقیقه 49: روی ضدحمله سریع سرخپوشان بازیکن سپاهان با دست مانع عبور توپ فرشاد احمدزاده شد که خورشیدی یک ضربه ایستگاهی از منطقه مناسب نصیب پرسپولیس کرد اما نتوانستند از آن سود ببرند.

دقیقه 52: حرکت مهدی طارمی به داخل هجده قدم و کات بک او برای علیپور پیش از ضربه مهاجم شماره 70 سرخپوشان نصیب اولیویرا شد.

دقیقه 53: اینبار ساسان انصاری درون هجده صاحب فرصت شد که ضربه او با برخورد به مدافع پرسپولیس به شکلی خطرناک راهی کرنر شد.

دقیقه 55: ارسال کرنر محسن مسلمان با ضربه سر شجاع خلیل زاده فرصت خوبی برای گل دوم پرسپولیس شکل داد که ضربه مدافع پیش تاخته سرخپوشان به شکلی خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 56: اینبار ضربه از پشت محوطه جریمه مروان حسین به شکلی خطرناک با مهار تک ضرب بیرانوند همراه شد تا آه از نهاد طرفداران این تیم بلند شود.

دقیقه 61: ارسال توپ پشت محوطه جریمه برای شاهین ثاقبی این بازیکن را با بیرانوند در آستانه تک به تک شدن قرار داده بود که ماهینی با تکل بلند خود مانع از این اتفاق شد.

دقیقه 65: ساسان انصاری در حرکتی فوق العاده با عبور از دو مدافع پرسپولیس و از زاویه بسته قصد باز کردن دروازه بیرانوند را داشت که توپش راهی کرنر شد.

دقیقه 67: برخورد عزت پورقاز که قصد داشت ضربه سر خود را در میانه میدان بزند با علیپور باعث مصدومیت این بازیکن شد تا از زمین خارج شود و تحت بررسی پزشکی قرار گیرد.

دقیقه 70: ضربه شاهین ثاقبی از داخل هجده قدم در شرایطی مناسب با برخورد به ساسان انصاری راهی اوت شد تا فرصت خوبی از دست سپاهات برود.

دقیقه 75: بشار رسن با پاسی فوق العاده مهدی طارمی را صاحب فرصت کرد که ضربه سر ضرب این بازیکن با اختلاف و به شکل خطرناک راهی اوت شد.

دقیقه 77: حرکت فوق العاده وحید امیری درون محوطه جریمه و پاس او درون شش قدم به مهدی طارمی در شرایط تک به تک با واکنش لی اولیویرا همراه شد تا بهترین فرصت برای گل بعدی از دست برود.

دقیقه 79: ارسال کرنر بشار رسن برای شجاع خلیل زاده اینبار هم با ضربه دقیقی از این مدافع همراه نبود تا فرصت از دست برود.

دقیقه 90: برخورد سنگین بین مصلح و سرلک، بازیکن شماره 6 را با مصدومیت شدیدی مواجه کرد که لحظاتی استادیوم را در شوک فرو برد و همگی نگران این بازیکن شدند.

 

 

نکات ویژه


* سپاهان بعد از 11 سال در استادیوم نقش جهان میزبانی پرسپولیس را برعهده دارد.
* ساسان انصاری که سابقه حضوری کوتاه مدت در پرسپولیس را در کارنامه دارد امروز مقابل تیم سابق خود قرار می‌گیرد و در سمت مقابل نیز شجاع خلیل زاده نیز با 5 سال سابقه حضور در سپاهان امروز با پیراهن شماره 3 سرخ برابر این تیم قرار می‌گیرد.
* برانکو ایوانکوویچ تاکنون برابر سرمربیان خارجی شاغل در فوتبال ایران شکست نخورده و اکنون باید دید برابر زلاتکو در این تقابل چه نتیجه‌ای را رقم می‌زند.
* یکی از تماشاگران با پرتاب یک شیئ هلی شات ورزشگاه را مورد اصابت قرار داد تا در کار آن خلل ایجاد شود.
* عدم نصب تلویزیون در جایگاه خبرنگاران باعث شده بود تا آنها با مشکل برای پوشش خبرهای خود مواجه باشند و نتوانند صحنه های آهسته و حساس این دیدار را تماشا کنند.

۲۷ ۱۷  
آی اسپورت
2017-09-21 21:49:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۷ نظر
بهروز
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۱
خاك بر سرت بيرانوند
اينو بندازين بيرون از تيم ما
اين بايد بره بنايي اجر بندازه بالا هيچ فايده ديگه اي نداره
omid
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۳:۲۷
بازی طارمی واسشون دراورد،اینقدر نزدتا بیرانوند فرت داد
۲
علی
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۱
واقعا طارمی و بیرانوند گند زدن خدا ازشون نگذره
۵
مصطفی
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۳
بازی رو به بیرانوند سورات و طارمی بیحال باختیم
۵
امید از تفت
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۳
بیرانوند گند زد. دو گل مفت و بد خورد و دو امتیاز را مفتی مفتی تقدیم سپاهان کرد. البته قشنگ مشخص بود پرسپولیس کنترلی بازی میکنه و تمرکزش روی بازی با الهلاله
۲ ۱
فرهاد
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۱۴
وقتشه به احترام سرورتان سپاهان تعظیمکنید که با کمک داور و ناظر و فدراسیون هم نتوانستید ببرید من اگر گلرمان چنین لایی خورده بودتا 1هفته این طرف ها پیدایم نمی شد
۲
کیسه ی فرش شده
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۴
این بازی بازی بیرانوند بود واقعا تو این بازی هنرنمایی کرد
۲
پرسپولیس کبیر
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۵
دو بازیه داریم بخاطر بیرانوند امتیاز از دست میدیم
کاش به رادو بازی داده بشه که شرایط رقابت بوجود بیاد و بیرانوند که مسلما دروازبان خوبیه و مشخصا الان به هر دلیلی از اوج فاصله داره دوباره بتونه توی رقابت قرار بگیره و از این دست گلها نخوره که کل زحمات یه تیم به باد بره
۴
امید
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۶
آقای برانکوی عزیز خواهشا منشا نسوزون،واقعا طارمی تو بیست دقیقه آخر فاجعه بود ضربه سرش تو دقیقه نودچهار تو محلات هم این چنین نیست،بعد از دوموقعیت پیاپی که از دست داد ایکاش تعویض میشد،الحق شایسته بازوبند نیست
۴
عارف
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۵۷
بازی خوبی بود ولی زور پرسپولیس به داور نرسید!
۴ ۱
فرهاد
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۲۱:۱۲
بعله دیگه خ.اهشمندم ساکت شوید . پنالتی شما که پنالتی نبود و داور این خطاها ری کرنر را باید سوت بزند تکرار کند. گلتان هم وقتی به ثمر رسید که ناظر بازی 5 دقیقه سپاهان را ده نفره بازی داد وگرنه عمرا میتوانستید به سپاهان گل بزنید
۲
اس مال
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۱۲
خدا نکنه برانکو هنگ کنه! خروجیش میشه همین بازی... فرشاد احمدزاده صفر! ( بعد از 10 تا بازی یه پاس گل اتفاقی داده بخوره تو سرش ) ربیع خواه که کلا بازیکن حساب نمیشه هیچی... مستر منقار هم انواع و اقسام سوتی ها رو داره میده... طارمی هم که کلا مارو زخم کرده... بعد برانکو مثل فلج مغزی ها فقط نگاه میکنه... از بازی جلو الهال شدیدا ترسیدم اگه تیم بخواد با همین دست فرمون پیش بره... در ضمن طرفدارهای تیم 16 جدول فعلا به همون غارشون پناه ببرن و نیان مزه پرونی
امید از تفت
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۵۳
بی فرهنگ تو خودت چی هستی؟
۲
محمد
پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶، ۲۲:۲۲
بیرانوند خیلی فاجعه هست.کیروش باید بره سراغ حقیقی
۳
نیما
جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶، ۰۰:۴۷
با این تیتر آبروی فوتبال اسپانیا رو بردید الگلاگیگو!
سپــااهان
شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶، ۱۲:۲۹
پرسپولیس از دستمون پرید.. باشه تا بازی برگشت..
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر