فهرست
لابی سعودی جواب داد؛ باز هم در زمین بی طرف
لابی سعودی جواب داد؛ باز هم در زمین بی طرف

لابی سعودی جواب داد؛ باز هم در زمین بی طرف

آی اسپورت - دیدار هفته اخیر اینفانتینو، رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) با ترکی آل شیخ، رئیس هیئت ورزش عربستان و بلافاصله یک روز بعد سفر شیخ سلمان، رئیس کنفدراسیون فوتبال آسیا به جده و ملاقات با عادل عزت، رئیس فدراسیون فوتبال عربستان نشان دهنده این واقعیت است که سعودی ها در حال رایزنی با فیفا و AFC هستند تا کماکان پروژه زمین بی‌طرف در قبال نمایندگان ایران در لیگ قهرمانان آسیا تثبیت کنند.

ترکی آل شیخ که جایگاهی مشابه وزیر ورزش کشور را دارد پس از این جلسه اعلام کرد که نتیجه این جلسه با رئیس فیفا درباره مسائل مهم مثبت بود. مهمترین مسئله فوتبالی سعودی‌ها در شرایط کنونی بازی با نمایندگان ایران در زمین بی‌طرف است.

سفر شیخ سلمان به جده پس از پرونده اختلاف عربستان و متحدانش با قطر که سعودی ها شکست خوردند و به شدت از رئیس بحرینی دلخور بودند به نظر می رسد رئیس AFC برای دلداری از آنها عازم جده شد تا در اظهاراتی عجیب برای تلافی کردن شکست عربستان مقابل قطر، شاید ایران قربانی شود.

شیخ سلمان در پاسخ به سوال خبرنگار سعودی که ایرانی‌ها می‌خواهند باشگاه‌های سعودی را به تهران بکشانند و در ورزشگاه خانگی‌شان در لیگ قهرمانان آسیا بازی کنند، گفت: «همه ما زیر سایه قانون کنفدراسیون فوتبال آسیا عمل می‌کنیم و هر گونه رفتار غیر ورزشی و قانون‌شکنی از سوی باشگاه‌های ایرانی به کمیته‌های مستقل(انضباطی) ارجاع داده می‌شود و من دخالتی در این موضوع نمی‌کنم.»

با اظهارات رئیس AFC مشخص می‌شود که خبری از بازی در ورزشگاه خانگی نیست و سعودی‌ها در این دیدارهای خود با رئیس فیفا و AFC دوباره ورق را به نفع خودشان برگردانند. سعودی‌ها درحالی با مسئولان بلند پایه فیفا و AFC دیدار می‌کنند که مسئولان فدراسیون ایران دست روی دست گذاشتند تا چهارمین سال متوالی هواداران فوتبال از میزبانی تیم‌هایشان محروم شوند.

نود

۱۰ ۷  
آی اسپورت
2018-05-27 14:45:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۷ نظر
حمید
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۰۳
یارو تو کشور ما سفارت نداره و ابتاعش هم از سفر به ایران محرومند و ممنوع ! فدراسیون ما زور الکی میزنه !
۵
جیمی
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
تا وقتی آخوندها سر کار هستند همینه
۹
امید
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۵:۱۶
ایران در خصوص بازی در زمین بی طرف، استراتژی بدی را انتخاب کرد. در حالی که چندصد نفر از حجاج ما در عربستان به شهادت رسیدند، وقتی عربستان موضوع امنیت را مطرح کرد باید ایران هم اظهار خوشحالی می کرد و اعلام می کرد این موضوعی است که ما به دنبال آن بودیم نه اینکه در مقابل آن موضع بگیرد. مطمئن باشید اگر این موضوع دنبال میشد و در رسانه ها علت آن کشته شدن حجاج در عربستان و عدم امنیت عربستان مطرح میشد خود عربستانی بحث بازی در زمین بی طرف را لغو می کردند. وقتی حجاج ما در عربستان به دلیل نبود امنیت کشته شدند نباید ما این موضوع را مطرح کنیم و جوسازی کنیم!!؟ چرا کسی کوچکترین حرفی در این مورد نمی زند!!؟
۷
جاج
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۰
اتفاقن بازی تو زمین بیطرف بیشتر به نفع تیمای ایرانیه. خیلی کم سابقه داشته که بتونیم تو زمین عربستان پیروز بشیم و امار نشون میده تیمای عربستان تو تهران بردای بیشتری بدست اوردن
۳
ابیدل
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۶:۵۶
بله اقای تاج کار های مهمتری از قبیل راضی کردن همامی و گرفتن چهار میلیارد از هدایتی روداره والا تیم های ایران تو اسیا زیاد مهم نیست و عرضه گرفتنش رو هم نداره
۵
عمر آسوده بخواب ، بغداد بونجاح بیدار است
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۲۶
امسال رو اگه غیرت ایرانی تو وجودمون هست باید تحریم کنیم و نمایندگانمون شرکت نکنن
۲
مهرداد
يكشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷، ۱۷:۳۷
اقای نویسنده یه لطف میکنی شما - یه چیزی رو بررسی کنید که برای همه تماشاگرای ما طوال هست-

اصلا میگیم اونا حرفشون درست ما نمیتونید تضمین بدیم برا امنیتشون و هر دفعه هم یه بهونه دستشون میدیم که این محرومیت ادامه پیدا کنه - شما ولی بروو دنبالش که چرا 3 سال تمام همه میگن عمان نه ولی اقایون باز میندازنش عمان - ایا اون حرفها که مستر خنده و اسدی اولین توافق نوشتن همیشه عمان میزبان ما باشه درسته یا نه ما مدیرانمون خیلی تعطیل هستن همیشه عمان میریم بازی کنیم؟
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر