فهرست
آمار لیگ قهرمانان؛ از آقای گل تا دونده‌ترین
آمار لیگ قهرمانان؛ از آقای گل تا دونده‌ترین

آمار لیگ قهرمانان؛ از آقای گل تا دونده‌ترین

آی‌اسپورت- لیگ قهرمانان سال ۲۰۱۹ با قهرمانی لیورپول در ورزشگاه واندامتروپولیتانو به اتمام رسید. قرمزهای مرسی‌ساید با دو گل تاتنهام را شکست دادند و برای ششمین بار فاتح اروپا شدند. در این متن نگاهی کامل داریم به تمام جزییات و آمار این فصل لیگ قهرمانان اروپا.

در فصل جاری یوسی‌ال در مجموع ۱۲۵ بازی ۳۶۶ گل به ثمر رسید میانگین گل در هر دیدار عدد ۲٫۹۳ را نشان می‌دهد که نسبت به فصل قبل سیر کاهشی را نشان می‌دهد. میانگین گل در دوره قبل ۳٫۲۱ بوده است. در لیگ قهرمانان امسال در هر ۳۲ دقیقه یک گل به ثمر رسیده است. وضعیت توزیع گل‌های به ثمر رسیده در رقابت‌های امسال به این شکل است: ۴۵ گل در پانزده دقیقه ابتدایی، ۵۲ گل در پانزده دقیقه دوم، ۵۷ گل در یک سوم پایانی نیمه اول، ۵ گل در اوقات اضافه نیمه اول، ۵۷ گل در پانزده دقیقه ابتدایی نیمه دوم، ۶۱ گل در پانزده دقیقه دوم نیمه دوم و ۶۶ گل در پانزده دقیقه انتهایی بازی. همچنین ۲۲ گل در اوقات تلف شده نیمه دوم به ثمر رسیده است. ضمن اینکه یک گل نیز در پانزده دقیقه دوم وقت‌‌های اضافه به ثمر رسیده است. همین آمار و تعداد بالای گل در اواخر بازی نشان می‌دهد که چرا بازی‌های امسال در ذهن هواداران به شکلی جذاب و خاطره‌انگیز ثبت شده است.

بعد از پایان رقابت‌ها تیم منچسترستی با ۳۰ گل عنوان بهترین خط حمله مسابقات را از آن خودش کرد. بعد از آنها بارسا و لیورپول با ۲۶ و ۲۴ گل  در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند. جالب است که از بین سه تیم ابتدایی، بارسلونا موفق نشد هیچ گلی با ضربه سر به ثمر برساند!

در رده‌بندی بیشترین خلق موقعیت تاتنهام و بارسلونا با ۱۹۹ خلق موقعیت بهترین عملکرد را داشتند و بعد از آنها لیورپول با ۱۸۶ خلق موقعیت در رده سوم قرار گرفته است. البته از لحاظ میانگین خلق موقعیت منچسترسیتی با خلق بیش از ۱۸ موقعیت در هر بازی بهترین آمار را ثبت کرده است.

بیشترین شوت در چارچوب هم متعلق به بارسلونا با ۷۷ شوت بوده است. بعد از بارسلونا، تاتنهام و آژاکس با ۷۳ و ۷۰ شوت در رده‌های دوم و سوم حضور دارند.

از منظر تعداد پاس در هر بازی، بارسلونا با ۸۳۳۶ پاس و دقت ۸۹% در صدر قرار گرفت. بعد از بارسلونا، لیورپول و تاتنهام در رده‌های دوم و سوم قرار گرفتند.

در بخش بیشترین خطاهای متحمل شده، بازیکنان تاتنهام با ۱۶۷ خطایی که رویشان صورت گرفت در صدر قرار گرفتند. آژاکس و لیورپول با ۱۶۴ و ۱۵۷ خطا در رده‌های بعدی ایستادند. در نقطه مقابل عنوان خشن‌ترین تیم رقابت‌ها به یانگ بویز سوییس تعلق گرفت. بازیکنان این تیم ۱۰۹ بار مرتکیب خطا شدند و ۱۶ کارت زرد و ۲ کارت قرمز از داوران دریافت کردند. بعد از یانگ بویز، آ.ا.ک آتن یونان و زسکا مسکو روسیه در جایگاه‌های دوم و سوم خشن‌ترین تیم‌ها جا خوش کردند.

آمارهای فردی بازیکنان به شرح زیر است. لئو مسی با ۱۲ گل زده آقای گل رقابت‌ها لقب گرفت. بعد از او لواندوفکسی با ۸ و رونالدو با ۶ گل در رده‌های دوم و سوم ایستادند. مسی همچنین با ۴ گل زده از بیرون محوطه جریمه نیز عملکرد بهتری از سایر بازیکنان داشت.

بیشترین خلق موقعیت گل هم با ۲۴ موقعیت توسط مسی صورت گرفت. البته از لحاظ شوت داخل چارچوب مسی بعد از زیاش و سوائرز و صلاح و رونالدو در رتبه پنجم قرار گرفت.

عنوان سلطان پاس گل هم به لوییز سوارز و تادیچ و آلبا و سانه با ۵ پاس گل رسید. البته سوارز به دلیل دقایق کمتر بازی در جایگاه نخست قرار گرفت.

آمار بیشترین پاس در این رقابت‌ها به بوسکتس از بارسلونا با ۹۹۵ پاس با دقت ۹۳% تعلق گرفت. بعد از او هم تیمی‌هایش راکیتیچ و آلبا با ۹۲۷ و ۹۲۱ پاس در رده‌های دوم سوم قرار دارند.

بیشترین میزان دقایق بازی در رقابت‌های امسال به آلیسون بکر از لیورپول رسید که در تمامی مسابقات تیمش به طور کامل بازی کرد. او ۱۱۷۰ دقیقه در ترکیب لیورپول حاضر بود. بعد از او مانه با ۱۱۵۲ دقیقه در رتبه دوم و تادیچ از آژاکس با ۱۰۸۰ دقیقه در رده سوم قرار گرفتند.

عنوان دونده‌ترین بازیکنان مسابقات نیز به تادیچ از آژاکس با ۱۴۰۶۶۳ متر دوندگی رسید. بعد از او اریکسن و مانه در رده‌های دوم و سوم ایستادند.

سادیو مانه از لیورپول با تحمل ۲۲ خطا، بیشترین آمار را از این حیث برجا گذاشت. بعد از او تادیچ و تالیافیگو با ۲۱ خطا در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

در نهایت عنوان خشن‌ترین بازیکن رقابت‌ها نیز به اوتامندی از منچسترسیتی رسید که ۸ خطا، ۴ کارت زرد و یک کارت قرمز در پرونده‌اش ثبت شده است.

فرهنگستان فوتبال

۱    
آی اسپورت
2019-06-05 08:11:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر