فهرست
آقایان مسئول! پاسخ اعتراضی علی دایی را شنیدید؟
آقایان مسئول! پاسخ اعتراضی علی دایی را شنیدید؟

آقایان مسئول! پاسخ اعتراضی علی دایی را شنیدید؟

آی اسپورت – احتمالا ویدئویی را که اینستاگرام علی دایی شب گذشته منتشر کرد را همگی دیده‌اید. ویدئویی از روند بازسازی روستاهایی که با کمک این ستاره بی مانند فوتبال ایران درحال بازسازی است. بعد از زلزله سال قبل کرمانشاه، شرایطی ایجاد شد که برای کمک رسانی به آسیب دیدگان، نیاز بود تا در خلاء عدم اطمینان مردم به نهادهای خیریه، سلبریتی‌ها پا پیش بگذارند و مردم را برای کمک به زلزله زدگان محروم بسیج کنند. در میان همه این چهره‌ها، چند نفری بیش از دیگران به چشم آمدند و نقشی کلیدی در این بسیج همگانی داشتند. علی دایی در کنار نرگس کلباسی و جواد خیابانی و صادق زیباکلام! در این جمع هم بی تردید دایی به دلیل شخصیت خاصش بیش از بقیه توانست در بسیج همگانی نقش داشته باشد. او پای کار ایستاد و سعی کرد تختی وار کمک کند به حل مشکل زلزله زده‌ها.

فقط در یک مورد در جمع آوری اجناس و اقلام ضروری ۲۱ پالت کالاهای کودک از کشورهای خارجی به ایران فرستاده شد و ایرانیان خارج از کشور در اروپا به نام علی دایی چنین کمکی به کودکان زلزله زده کردند. درباره کمک‌های نقدی هم همه می‌دانند که او چقدر کمک جمع آوری کرده و این کمک‌ها را چگونه صرف ساخت و ساز در آن مناطق کرده است. علی دایی اما از این که احضار شده، گفته می‌شود حساب های بانکی‌اش را بسته‌اند و طوری برخورد شده که انگار متهمش کرده‌اند، دلخور است.

بدون تردید این حق نهادهای نظارتی است که بررسی کنند تا خدای ناکرده کسی مثل یک هنرپیشه جوان سوءاستفاده از اعتماد مردم نکرده باشد اما از سوی دیگر حرف درست علی دایی هم این است که این سرمایه اجتماعی و قدرت سلبریتی‌ها را طوری تخریب نکنیم که در دفعات بعدی که کشور نیاز به بسیج اجتماعی داشت، سلبریتی‌ها جایگاه اجتماعی‌شان را نزد افکار عمومی از دست داده باشند.

این که علی دایی در ویدئوی منتشر شده‌اش می‌گوید دوست دارد به جای گل‌هایش، مردم او را به نام شخصیتش بشناسند، سرمایه‌ای است که برای رسیدنش به آن هم خودش زحمت کشیده و هم جامعه ورزش ایران برایش هزینه پرداخته است. او یک سرمایه بین المللی برای ماست و یادمان باشد خدای ناکرده علی دایی را تا زمانی که دارد در مسیر مردم و برای مردم گام برمی‌دارد، خرابش نکنیم. اول به یقین برسیم و اگر برای ادای توضیحات دعوتش می‌کنیم، نوع برخوردمان با او به مانند یک متهم نباشد. تخریب یکی مثل علی دایی آن هم برای بسیج همگانی کمک، می‌تواند اثرات سوء زیادی برای آینده جامعه داشته باشد.

 

خبر آنلاین

۱۲ ۳  
آی اسپورت
2018-10-08 12:55:00
نظر دهید

۳ نظر
امید
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۱۳:۳۱
دولت از این ناراحته که مردم به چنین آدمایی بیشتر از دولت کشورشون اعتماد دارن. بیشتر افراد حاضر نبودن از طریق نهادهای دولتی کمک کنن ولی از طریق افرادی مثل علی دایی خیلی کمک کردن.
۶
سعید
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۱۵:۳۲
خیلی با احتیاط حمایت کردید، حمایت رسانه ها از علی دایی باید خیلی محکمتر از اینها باشه، اگر دایی نبود، حکومت هیچ کاری برای کرمانشاه نمی کرد و نکرده، لطفا وظیفه رسانه ای خود را انجام دهید
۵
pooyan
دوشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۷، ۱۸:۳۵
نهادهاي نظارتي !
جك سال
مگه ما تو ايران نهاد نظارتي هم داريم ؟
داشتيم كه وضع اختلاس اين نبود
خدا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر