فهرست
فتح‌الله‌زاده: مدیرعاملی پرسپولیس را نپذیرفتم
فتح‌الله‌زاده: مدیرعاملی پرسپولیس را نپذیرفتم

فتح‌الله‌زاده: مدیرعاملی پرسپولیس را نپذیرفتم

آی اسپورت - علی فتح‌الله زاده هنوز بابت اتفاقاتی که در برنامه ۹۰ بهار ۱۳۹۳ با حضور امیررضا خادم رخ داد به شدت از معاون وزیر ورزش دلخور است. او که مصاحبه میرشاد ماجدی با روزنامه خبرورزشی را خوانده و در جریان شرط‌بندی یکی از مدیران پیشین باشگاه استقلال روی برد تیم پرسپولیس قرار داشت با ما حرف زد. فتح‌ا... زاده بابت اتفاقاتی که در این مدت رخ داده ابراز تأسف می‌کرد و امیررضا خادم را به پل صراط و دیدار در قیامت وعده می‌داد. 


*چرا یک مدیر پرسپولیسی یا علاقه‌مند به این تیم باید در باشگاه استقلال مدیریت کند؟
متأسفانه در ورزش ما باندبازی و رفاقت در خیلی مسائل تعیین‌کننده است و شایسته‌سالاری جایی ندارد. خوب یادم هست زمانی امیررضا خادم گفت من فامیلم را به هیئت‌مدیره باشگاه می‌آورم تا پول بیاورد. کجاست آن پول‌ها که وعده اش را می‌دادید آقای خادم؟ مگر دلیل تغییر دادن ما این نبود که زیاد پول خرج می‌کردیم؟! لطفاً خرج کردن‌های ما را با فامیل‌هایتان مقایسه کنید تا مشخص شود ما بدخرج بودیم یا مدیران دست‌نشانده شما!


* مدیرانی که جانشین شما شدند پول آوردند؟
قرار بود هر کدام از اعضای هیئت‌مدیره ۴، ۵ میلیارد تومان پول بیاورند. من با ۳ میلیارد پولی که از وزارت ورزش می‌گرفتم تیم ۱۵ میلیاردی می‌بستم و جام هم می‌آوردم. این آقایان با سالی ۳۰، ۴۰ میلیارد خرج که امسال آن را به سقف ۵۰ میلیارد رساندند کدام جام لیگ برتری را به دست آوردند؟ هر کس دروغ می‌گوید، بگوید ولی معاون وزیر که نباید دروغ بگوید!


* منظورتان کدام دروغ است؟
همان شبی که در برنامه ۹۰ کنار من نشسته بود یک کاغذ دست‌نوشته را رو کرد و گفت: فتح‌ا... زاده ۲۰۰ سهم از فلان شرکت دارد که ما پس از ۵ سال هنوز منتظریم اسم و مدارک شرکتی که خودمان در آن سهم داشتیم ولی خبر نداشتیم را رو کنند، اما هنوز رفته‌اند که بیاورند! همان شب به امیر خادم گفتم اینکه کاری ندارد الان من هم روی همان کاغذ می‌نویسم خادم ۵۰۰ هزار سهم در این شرکت دارد. 


* اگر این اتهام را قبول نداشتید چرا نسبت به آن اقدام قانونی نکردید؟
به مقدسات قسم فقط به یک دلیل. آقای امیر خادم بدان که من فقط به حرمت برادرت رسول تو را به دادگاه نکشاندم وگرنه به راحتی می‌توانستم محکومت کنم. البته در همان برنامه پاسخ خوبی به او داده شد، چون زمانی که آقای عابدینی به این اتهام پوزخندی زد، امیررضا خادم شروع کرد و نیم ساعت برای ما تدریس فرهنگ راه انداخت و البته هنوز هم حرف‌هایش تمام نشده است. با وجود چنین شرایطی طبیعی است که استقلال به این روز بیفتد. وقتی مدیر باشگاه عِرقی به استقلال نداشته باشد کسی هم پاسخگو نیست. 


* دلیل سکوت وزارت ورزش نسبت به اتفاقات اخیر چیست؟
یعنی واقعاً مشخص نیست آقای خادم بهتر از هر کسی می‌تواند جواب بدهد. ما با ۳ میلیارد وزارت ورزش جام لیگ برتری می‌آوردیم ولی دوستان که پارسال قول قهرمانی داده بودند چه دستاوردی داشتند؟ الان ۵ سال است استقلال دنبال قهرمانی لیگ برتر است. مورد مهمتر درباره بدهی به پروپییچ است. آقای امیر خادم چرا وقتی می‌شد بازیکن را با ۳۰ هزار دلار راهی کشورش کنیم این کار را نکردند تا به گفته رئیس فدراسیون این عدد به ۳۳۰ هزار دلار افزایش پیدا کند؟ چطور الان که دوستان تان ۵ میلیارد به باشگاه ضرر می‌زنند ساکتید؟ دنیا دار مکافات است. از هر دستی بدهید از همان دست می‌گیرید. اگر به خدا ایمان داشته باشید این‌طور به بنده خدا تهمت نمی‌زنید. 


* منظورتان موضوع شرکت و سهام شماست؟
دقیقاً! به اضافه ده‌ها تهمت دیگری که پس از خروج ما از باشگاه به من زده شد. از طرف خود امیر خادم یا فامیلش. من خانه و ماشین زیر پایم را برای استقلال فروختم و به این کار افتخار هم می‌کنم ولی سر پل صراط می‌ایستم و یقه امیر خادم را می‌گیرم که با یک ورق پاره قصد داشت اعتبار مرا زیر سؤال ببرد ولی خدا بزرگتر از این‌هاست و در همین دنیا جواب انسان‌ها را می‌دهد. کجاست آن شرکت کذایی تان آقای امیر خادم؟


* اوضاع امروز استقلال را می‌توان به این مسائل ربط داد؟
صددرصد! فکر می‌کنید چرا اوضاع تیم این است؟ ما ۳ میلیارد از پول اسپانسر را پیش‌خور کردیم می‌خواستند دارمان بزنند. تازه با مصوبه هیئت‌مدیره این کار را کردیم ولی الان فتحی خبر می‌دهد که ۲۰ میلیارد تومان از پول فصل هجدهم پیش‌خور شده. چرا امیر خادم حرفی نمی‌زند؟ آقای خادم ظلم کردی! فقط به خودم فحش می‌دهم که چرا در ۳۰ سال کار مطبوعاتی‌ام از تو حمایت کردم؟ افسوس می‌خورم که حامی‌ات بودم. افسوس می‌خورم که مدیران منصوب شما افتضاح باخت ۶ تایی به تیم‌های حوزه خلیج فارس را در تاریخ باشگاه ثبت کردند. همه این اتفاقات در دوره‌ای رخ داد که امیر خادم در نقش تصمیم‌گیرنده برای باشگاه استقلال برنامه می‌ریخت. 


* حرف خاصی مانده؟
اجازه بدهید بگویم که مشابه این پیشنهاد به من هم شده بود. 


* کار در باشگاه پرسپولیس؟
بله! در برهه‌ای که پرسپولیس مدیرعامل نداشت و آقای دکتر قریب در باشگاه استقلال مدیرعامل شده بودند روزی آقای مهندس مهرعلیزاده در تمرین تیم پرسپولیس حضور می‌یابد که هواداران او را دوره کرده و از او خواستند من را بیاورد. مهندس هم می‌گوید فتح‌الله زاده که استقلالی است ولی آن‌ها گفته بودند مهم نیست. بحث نفر جایگزین مطرح شد و ایشان به بنده لطف داشتند و این پیشنهاد را به من ارائه کردند که مدیرعامل باشگاه پرسپولیس شوم ولی من هرگز آن را نپذیرفتم. هرچند مدیرعاملی هر یک از این دو باشگاه بزرگ با جایگاه مردمی‌شان برای هر مدیر ایرانی افتخار بزرگی محسوب می‌شود ولی من به ایشان گفتم استقلالی هستم و دوست داشتم به احترام پرسپولیسی‌ها یک پرسپولیسی در پرسپولیس مدیریت کند. من از روزی که پیراهن استقلال را بر تن کردم دیگر حاضر به تعویضش با هیچ پیراهنی نشدم. همه شاهدند که در این سال‌ها چه اندازه از باشگاه‌های بزرگ به من پیشنهاد کار شد ولی من هرگز این کار نمی‌کنم. مگر اینکه باشگاه استقلال تغییر نام پیدا کند و یا اتفاقاتی از این دست.

  ۱۵  
آی اسپورت
2018-09-18 19:10:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱۵ نظر
فتي
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۱۸
حاجي حالت خوبه؟! يه روز تو ميگي يه روز قلعه نوعي! همه خودشون رو ميخوان به پرسپوليس بچسبن! بببببببرو بابا خالي بند!
حمید
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۲۶
هواداران پرسپولیس به مهرعلیزاده التماس میکردن که فتل را برای ما بیار اینکه استقلالی هست هم مهم نیست.
تازه دارم میفهمم توهمات کیسه کشا از کجا نشات میگیره!
m
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۲۳
دوباره فتل فوتوشاپ قاطی کرد! عموجون هواداری پرسپولیس تویه تمرین مهر علیزاده دوره کردن که تو بیارن!ظاهرا نمیدونی هوادارایی که سر تمرین میرن جزو متعصب ترین ها هستند... بعد میگی تو رو خواستند، دکتر شوالیه فوتوشاپیان
فرهاد
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۳۶
پرسپولیسی ها هم شما و امثال شما شومن ها رو قبول نمی کردند . حتی استقلالیها هم هنوز بمبهای کذایی شما رو فراموش نکردن
کیسه
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۱۹:۴۶
آقای مهندس مهرعلیزاده در تمرین تیم پرسپولیس حضور می‌یابد که هواداران او را دوره کرده و از او خواستند من را بیاورد. مهندس هم می‌گوید فتح‌الله زاده که استقلالی است ولی آن‌ها گفته بودند مهم نیست!!!!
خخخخ ماهم باور کردیم میگن مهرعلیزاده از اونجا رفته تمرین یه تیم دیگه اونا هم گفتن فتولا رو بیار ایشون بدون پول هیچی بود کدوم مدیریت؟؟هنوزم دارن بدهی های زمون اینو میدن
آنتی شومن
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۱۸
برو بمیر تا قبرها ارزونه
حمید پرسپولیسی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۲۱
حتما هواداران میخاستن یه دلقک واسه شاد کردن بازیکنا وتماشاگرا استخدام کنن تو را به مهرعلیزاده پیشنهاد دادن
خداوکیلی تو یکی حتی به عنوان آبدارچی پاتو بذاری تو باشگاه پرسپولیس من که اینقدر روی پرسپولیس تعصب دارم واسه همیشه پرسپولیس را میبوسم میذارم کنار
کیسه حکومتی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۲۱
خخخخخ من نمیدونم این کیسه کشا چرا اینقدر از پرسپولیس مایه میذارن وخودشونو میچسبونن به پرسپولیس!
آخه کی تو را میخاد فتلی؟!!!!
حسن
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۳۴
این بازم جعل کرد. دکتر شوالیه! امیر خادم رو یه کاغذ نوشت سهامداری، حرف مفت زد؟ خرج که نداشت. درست مثل حرف مف و بی خرحی که الان تو زدی. یعنی معنای واقعی تف سربالا خودتی
کیسه 5 تایی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۰:۳۸
اینم فهمیده برای معروف شدن باید اسم پرسپولیس رو ببره
Mohammad
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۱:۲۴
فتل فوتوشاپ وارد میشود...
حاج فتل شوالیه داره به هردری میزنه که بیاد تو باشگاه کیسه ولی کسی آدم حسابش نمیکنه واسه همین مجبوره این حرفا رو بزنه
ایرانی
سه شنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۷، ۲۲:۳۴
ساقیت کیه عموووو...
Smn
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۰۰:۵۶
حاج دکتر شوالیه فتح الله زاده و حاج سردار دکتر رویانیان با اختلاف رده ۱ و ۲ خالی بند ترین و پرهزینه ترین و پوپولیست ترین مدیر های فوتبال هستن .همین یه جمله که که تو تمرین پرسپولیس گفتن فتح الله زاده رو بیار کاملا نشون میده با چه آرسن لوپنی طرف هستیم .بهترین کار خادم تو زندگیش حتی بهتر از مدال های کشتی این بود که شر شوالیه و سردار رو کم کرد.
البته اینقدر پر رو و فرصت طلب هستند که منتظر فرصت برای برگشتن هستن.شک نکنید سه سال دیگه دولت اون طرفی بشه سردار و شوالیه تو پرسپولیس و استقلال هستن.
حاتمی از میانه
چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۷، ۱۰:۴۰
حاجی فتل تو ازرتیمهایربزرگ. پیشنهاد داشتی و رد کردی فقط بخاطراستقلال. یعنی سپاهاندتراکتور. ذوب وداز این تیما بت پیشنهاد دادن بابا سیاهذبازی رو بزار کنار بسه دیگه. خدایا بسه دیگه. خدایا خسته شدیم.
۶
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر