فهرست
استراتژیست آبی
استراتژیست آبی

استراتژیست آبی

آی اسپورت - استقلال توانست با ۳ گل که در وقت‌های اضافه به ثمر رسید، فجرسپاسی شیراز تیم شایسته لیگ یکی را از گردونه رقابت‌های جام حذفی کنار بزند و به جمع ۸ تیم برتر مرحله ۱/۴ نهایی برسد. استقلال استراماچونی در جام حذفی با استراتژی رسیدن به جام ، مرحله به مرحله با حوصله و صبر به جلو می‌رود. آبی‌ها در مقابل گل ریحان و فجر شهید سپاسی که هر دو از تیم‌های لیگ یکی بودند زیاد هم کار آسانی نداشتند و دو بازی ۱۲۰ دقیقه‌ای را پشت سر گذاشتند و توانستند به هر دو تیم ۳ گل بزنند و تنها یکبار از پشت محوطه جریمه با یک شوت سرکش از گل ریحان گل خوردند .

استراماچونی در کنار توانایی‌های فنی‌اش حتما یک استراتژیست قهار است، او توانست از دل بحرانی که تیمش در لیگ برتر با آن دست و پنجه نرم می‌کرد برای تیمش در جام حذفی راهبرد نو و جدیدی تعریف کند و اصطلاحا بازیکنان استقلال را از لیگ برتر جدا کرده و در فضای جام حذفی قرار دهد، البته بازی با دو تیم دسته یکی کمک زیادی به استرا برای اجرای این استراتژی کرد ولی بر خلاف تصور همگان هم گل ریحان و هم فجر سپاسی حریفان محکمی برای آبی‌ها بودند.

مربی ایتالیایی استقلال در همان روزهایی که تیمش در لیگ نتیجه نمی‌گرفت وعده آینده را می‌داد، استرا حق دارد برای تیمی که او ساخته باید از جانب مدیریت باشگاه و هوادارانش صبوری و حمایت کامل را داشته باشد. تصویری که آبی‌ها در جام حذفی تا اینجا از خود نشان داده تیمی است که فوتبال را ساده بازی می‌کند و اصرار دارد تا ایده خود را در جریان بازی و تا آخرین ثانیه‌ها ارائه دهد.

شاگردان استراماچونی با ۶۳% مالکیت توپ برتری کاملی به تیم داود مهابادی داشتند، آبی ۲۷ بار شوت زدند که ۱۲ شوت آنها در چارچوب بود. استقلالی‌ها از همان ابتدای بازی میل به پیروزی در آنها موج می‌زد و با ۱۱ شانس گل تا پایان ۱۲۰ دقیقه بر این موضوع صحه گذاشتند.

آندره‌آ استراماچونی باید همانند جام حذفی انگیزه بازیکنانش را در لیگ برتر بالا نگه دارد، تیمی که جام می‌خواهد نباید بین جام‌هایی که در آن مدعی است دست به انتخاب بزند، آبی‌ها تا اینجای جام حذفی به تیمی از لیگ برتر نخورده‌اند و در ادامه برای قهرمانی کار سختی در پیش دارند.

آبی استرا در هر سه جام پیش رویش باید در کنار اجرای مدل تاکتیکی جدیدش به گرفتن نتیجه هم فکر کند، استقلال مانند رقیب سنتی‌اش همیشه محکوم به گرفتن جام و نتیجه است، مرد ایتالیایی باید تبحرش را در اجرای دقیق استراتژی هایش به رخ فوتبال ایران بکشد .

۱۱ ۲  
آی اسپورت
2019-10-18 18:04:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۲ نظر
آرش
جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸، ۲۲:۱۱
زاااارت. دو تا تیم لیگ یکی رو توی وقت های اضافه بردن چه مدیحه سرایی میکنه این گوزو
.
شنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۸، ۱۰:۱۶
یاد مقاله خبردلارها راجع به شفر افتادم با عنوان دانشمند باران ساز!!! حالا طرف دوتا تیم دسته اولی رو با کمک داور و بعد 90 دقیقه برده شده استراتژیست!
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر