فهرست
پرسپولیس ۱-۰ التعاون؛ پیروزی شجاعانه!
پرسپولیس ۱-۰ التعاون؛ پیروزی شجاعانه!

پرسپولیس ۱-۰ التعاون؛ پیروزی شجاعانه!

آی اسپورت – پرسپولیس در نیمه اول نمایش خوبی نداشت اما در نیمه دوم تیم کاملا برتر زمین بود و توانست از این برتری استفاده کند و به یک پیروزی ارزشمند برسد.

لیگ قهرمانان آسیا،

هقته سوم؛ گروه C، ورزشگاه اجوکیشن

داور: احمد الکاف(عمان)/ کمک‌ها: ابوبکر العمری و راشد حامد

 

 اخطار: سیامک نعمتی، احمد نوراللهی از پرسپولیس، ریان الموسی از التعاون

 

 ترکیب پرسپولیس: حامد لک، شجاع خلیل زاده، محمدحسین کنعانی زادگان، سعید آقایی، سیامک نعمتی، احسان پهلوان، احمد نوراللهی، میلاد سرلک، بشار رسن(۸۲- امید عالیشاه)، وحید امیری و عیسی آل‌کثیر(۷۸- آرمان رمضانی)

سرمربی: یحیی گل محمدی

 

ترکیب التعاون عربستان: کاسیو دوس آنجوس، احمد عسیری، یاگو سانتوس، یاسین برناوی، حسن کادش، ریان الموسی(۸۸- منصور المولد)، سدریک آمیسی، سلطان مندز، فهد الرشیدی(۷۷- عبدالله الجوعی)، عبدالمجید السواط و میشل دیوک

 

شرح گل:

پرسپولیس ۱ - التعاون صفر (دقیقه ۸۳: شجاع خلیل‌زاده): ارسال امید عالیشاه از روی کرنر سمت چپ زمین به مقابل تیرک اول در یک رفت و برگشت به شجاع خلیل‌زاده رسید تا این مدافع پیشتاخته با شوت پای چپ زمینی دروازن التعاون را باز کند.

 

لحظات حساس:

دقیقه ۲۲: ضربه سر سانتوس روی توپ ارسالی از کرنر سمت چپ زمین از روی دروازه پرسپولیس به بیرون رفت.

دقیقه ۲۵: پاس بلند پشت مدافعان التعاون به آل‌کثیر نرسید تا کاسیو از محوطه جریمه خارج شود و توپ را دفع کند.

دقیقه ۲۶: شوت پشت محوطه سرلک را کاسیو در دو مرحله جمع کرد.

دقیقه ۳۶: نزدیک بود التعاون روی حمله سریع از سمت راست محوطه جریم هپرسپولیس به گل برسد که شوت دوک، مهاجم این تیم را حامد لک دفع کرد و در ادامه توپ به تیرک عمودی دروازه خورد ولی در برگشت هم شوت دوک با واکنش زیبای لک مهار شد.

دقیقه ۴۰: شوت پشت محوطه خطرناک سدریک را حامد لک با عکس‌العمل عالی در دو مرحله جمع کرد.  

دقیقه ۶۱: ارسال زمینی آل‌کثیر با شوت سرضرب وحید امیری همراه بود که ضربه او به تور کنار دروازه التعاون اصابت کرد.

دقیقه ۶۵: شوت زمینی احمد نوراللهی در شرایط دشواری از پشت محوطه جریمه زده شد که کاسیو توپ را جمع کرد.

دقیقه ۶۶: عیسی آل‌کثیر فرار تند و تیزی به محمد جریمه التعاون داشت که پاس در عرض او از مقابل پای امیری عبور کرد و به او نرسید تا موقعیت پرسپولیس از دست برود.

دقیقه ۶۷: ضربه محکم آل‌کثیر دقت لازم را نداشت تا توپ راهی اوت شود.

دقیقه ۷۲: ارسال زیبای بشار رسن از روی ضربه آزاد را احمد نوراللهی با ضربه سر زد که کاسیو با واکنش عالی توپ را دفع کرد و در ادامه مدافعان التعاون توپ را دور کردند.

دقیقه ۷۳: سانتر رو به جلوی آقایی را کاسیو در اختیار گرفت.

دقیقه ۸۲: بشار رسن قصد داشت از سمت چپ وارد محوطه جریمه التعاون شود که مدافع این تیم سد راه او شد و برخورد مشکوک به پنالتی اتفاق افتاد که داور عمانی چنین تصمیمی نگرفت.

دقیقه ۸۳: ارسال وحید امیری به دست احمد عسیری اصابت کرد و به کرنر رفت که داور در این صحنه هم مثل برخورد قبلی اعتقادی به اعلام پنالتی نداشت.

 

نکات ویژه:

-علی علیپور زننده دو گل پرسپولیس در این رقابت‌ها از این تیم جدا شده است.

-پرسپولیس با تغییرات زیادی در این بازی حاضر شده است. جدایی علی علیپور، علیرضا بیرانوند، مهدی ترابی، انتونی استوکس و کریستین اوساگوآنا و حضور نفرات جدیدی چون حامد لک، میلاد سرلک، سعید آقایی، احسان پهلوان، علی شجاعی، آرمان رمضانی و عیسی آل کثیر، سیمایی جدید به سرخپوشان داده است.

-التعاون هر دو دیدار قبلی خود برابر الشارجه و الدحیل را برنده از زمین خارج شده و با شش امتیاز صدرنشین است. پرسپولیس نیز با شکست برابر الدحیل و تساوی برابر الشارجه با یک امتیاز در سودای صعود قرار دارد.

-نوراللهی در جدال با التعاون با بازوبند کاپیتانی در زمین حضور یافته تا در غیاب سیدجلال حسینی یک وظیفه سنگین را در زمین دنبال کند.

-پیش از این بازی الدحیل موفق شد الشارجه را از پیش رو بردارد و با ۶ امتیاز از سه بازی، در کنار التعاون در صدر جدول قرار گیرد.

-احسان پهلوان تاکنون سه گل به تیم های عربستانی زده است و یحیی گل محمدی امیدوار است خرید تازه‌اش مقابل التعاون عربستان نیز موفق ظاهر شود.

-سعید آقایی با دو پاس گل برترین گلساز در ترکیب پرسپولیس محسوب می‌شود. این مدافع چپ هر دو پاس گل خود را در زمان حضور در سپاهان ثبت کرده است.

 

 

۶    
آی اسپورت
2020-09-16 00:25:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر