فهرست
نکته روز؛ سهم لژیونرها بیشتر از داخلی‌ها
نکته روز؛ سهم لژیونرها بیشتر از داخلی‌ها

نکته روز؛ سهم لژیونرها بیشتر از داخلی‌ها

آی اسپورت - فهرست نهایی تیم ملی کشورمان جهت حضور در جام جهانی ۲۰۱۸ را ۱۰ بازیکن از لیگ برتر ایران و ۱۴ لژیونر تشکیل می‌دهند. این برای نخستین بار است که در فهرست نهایی بازیکنان اعزامی ایران به جام جهانی، تعداد لژیونرها بیشتر از بازیکنان شاغل در لیگ داخلی ایران است. فهرست نهایی ۲۴ بازیکن اعزامی به رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توسط کارلوس کی‌روش اعلام شد که ۱۰ بازیکن از لیگ برتر ایران و ۱۴ لژیونر شاغل در تیم‌های خارجی این فهرست را تشکیل می‌دهند. بازیکنان تیم ملی ایران در لیگ‌های ۹ کشور مختلف شامل ۲ کشور آسیایی (ایران و قطر) و هفت کشور اروپایی (روسیه، یونان، پرتغال، هلند، بلژیک، انگلیس و سوئد) توپ می‌زنند.

لیگ برتر ایران با ۱۰ بازیکن، بیشترین نماینده را در فهرست نهایی تیم ملی دارد. استقلال تهران با ۴ بازیکن بیشترین نماینده را در فهرست نهایی بازیکنان اعزامی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه دارد. پرسپولیس و سایپا هر کدام ۲ و ذوب‌آهن و پدیده مشهد هم یک نماینده در فهرست نهایی تیم ملی دارند.

در بین لیگ‌های کشورهای خارجی، سوپرلیگ یونان و لیگ برتر روسیه بیشترین نماینده را در فهرست تیم ملی ایران دارند که از هر کدام، نام ۳ بازیکن در فهرست تیم ملی وجود دارد. لیگ هلند و لیگ ستارگان قطر هم هر کدام ۲ نماینده در تیم ملی ایران دارند. تنها باشگاه خارجی که دو نماینده در جمع فهرست نهایی تیم ملی دارد، المپیاکوس یونان است. گفتنی است این اطلاعات بر اساس فهرست ۲۴ نفره اعلام شده برای تیم ملی ارائه می شود؛ اما از این فهرست نام یک بازیکن دیگر هم حذف خواهد شد.

  ۱  
آی اسپورت
2018-05-20 17:33:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
saman
يكشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷، ۱۹:۳۶
نتیجه ی یک نیم فصل ریکاوری بعد از بازی های لیگ این شد که فقط 9 نفر از لیگ برن جام جهانی که اونام اغلب واسه نیمکت میرن .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر