فهرست
اعتراف دیگو؛ زور قهرمانی نداریم!
اعتراف دیگو؛ زور قهرمانی نداریم!

اعتراف دیگو؛ زور قهرمانی نداریم!

آی‌اسپورت- سرمربی اتلتیکومادرید رقابت با بارسلونا و رئال‌مادرید را در لالیگا و قهرمانی در این بازی‌ها غیرممکن می‌داند. دیگو سیمونه در مصاحبه با Coaches voice درباره دوران مربیگری‌اش، تجربه‌اش در  اتلتیکومادرید و عناوینی که در این تیم به دست آورد، صحبت کرد. سرمربی اتلتیکو در مورد مربیگری گفت‌: ‌« دقیقا ۲۷ یا ۲۸ ساله بودم که تصمیم گرفتم مربی شوم. به یاد می‌آورم هنگام بازگشت به خانه پس از تمرینات (در زمان حضورم در لاتزیو) فکر کردم که می‌توانم یک تمرین را اداره‌ کنم و سپس تصمیم گرفتم انجامش دهم.»

سرمربی آرژانتینی در ادامه‌ گفت: «بهترین حس در مربیگری، بهبود کار بازیکنان است. همه می‌خواهیم قهرمان شویم اما بهتر از قهرمانی برای یک سرمربی دیدن بازیکنانی همچون کوکه، لوکاس هرناندز، آنخل کورئا و پسرانی است که از تیم‌های پایه به تیم اصلی راه یافته‌اند و توانستند به یک فوتبالیست‌ حرفه‌ای تبدیل شوند. می‌دانستم نخستین بار که پیشنهاد مربیگری در اتلتیکو را به من بدهند باید نه بگویم. دومین بار نیز شرایط این چنین بود و سومین بار پاسخ مثبت دادم. تیم در شرایط خیلی بدی قرار داشت و من از این قضیه آگاه بودم. با این حال از بازیکنان شناخت داشتم چون آنجا دوستانی داشتم و می‌دانستم می‌توانیم کارمان را به خوبی انجام دهیم. من همیشه به بازگشت به اتلتیکو فکر می‌کردم و این باشگاه را ترک کردم تا خودم را آماده کنم و دوباره به این تیم باز گردم. می‌دانستم قرار است به عنوان بازیکن در آرژانتین از فوتبال خداحافظی کنم و مربیگری را اینجا شروع کنم. با این حال می‌دانستم فرصت مربیگری در اتلتیکو در یک زمان دشوار فرا خواهد رسید. به همین خاطر خود را برای آن آماده کردم. زمانی که این اتفاق افتاد، به چیزی که می‌خواستم در روز نخست به بازیکنان بگویم خیلی فکر نکردم. من کسی نیستم که خود را برای جزئیاتی که می‌خواهم بگویم آماده کنم. سعی می‌کنم چیزی را که احساس می‌کنم به زبان آورم.»

سیمونه در ادامه‌ افزود: « زمانی که به آتلتیکو رفتم تیم در رتبه دهم قرار داشت و در کوپا دل‌ری مغلوب آلباسته شده بود اما به بازیکنانم باور داشتم. میان هواداران و بازیکنان اعتماد عمیقی وجود داشت. مانند همیشه هواداران شور را به تیم بازگردانند و این یکی از ویژگی‌های فوتبال است.» سرمربی آتلتیکو در مورد فتح لیگ اروپا در سال نخست، گفت‌: «این اتفاق پس از پنج ماه از حضورم در اتلتیکو رخ داد. فتح لیگ اروپا شروع یک دوره مهم بود. دورانی که نشان داد متعهد هستیم و می‌توانیم به طور واضح شاهد عملکردمان باشیم. این بازی‌ها آغازگر همه چیز بود. ما می‌دانستیم خواهان چه چیزی هستیم؛ رقابت برای کسب بهترین‌ها. فتح لالیگا و رقابت با رئال مادرید و بارسلونا یک امر تقریبا غیرممکن است. در این دهه دو تیم از قدرت بالایی برخوردار بودند و بازیکنان فوق‌العاده‌ای در اختیار داشتند. با این حال با تلاش سخت و ادامه‌ دادن به این روند و بهره بردن از بازیکنان بزرگ توانستیم یک موضوع غیر ممکن را به ممکن تبدیل کنیم. روز به روز به باورمان نزدیک می‌شدیم و در دومین فصل حضورم این فرصت را پیدا کدیم. در مسیرمان دو تیم بزرگ بارسلونا و رئال مادرید قرار داشتند. در آخرین روز در نوکمپ با کسب یک امتیاز نیز می‌توانستیم قهرمان شویم. باید در زمین بارسلونا، این کار را انجام می‌دادیم. یک کار تقریبا غیرممکن را باید ممکن می‌کردیم. پس از سوت پایان در کنار خرمن (دستیارم) شروع به خندیدن کردیم. می‌دانستیم که می‌توانیم قهرمان لالیگا شویم اما زمانی که این اتفاق رخ داد نخستین چیزی که احساس کردیم شادی بود. توصیف این شرایط سخت است. این فصل در تاریخ فوتبال اسپانیا باقی خواهد ماند.» سرمربی آرژانتینی به نقل‌وانتقالات اشاره کرد و گفت‌: « فوتبال یک داد و ستد دشوار است. ما توانایی نداریم برای خرید یک بازیکن ۱۵۰ یا ۲۰۰ میلیون هزینه کنیم. به همین خاطر به دنبال خلاقیت داشتن هستیم. باید بدانیم چه مهره‌هایی تیم را بهتر می‌کند و باید سال به سال آنها را به تیم خود ‌اضافه کنیم. باید تلاش زیادی کنیم و بازیکنانی را که می‌دانیم باعث بهتر شدن تیم‌مان می‌شوند را در فصل نقل‌ و انتقالات بخریم. پس از هفت سال می‌توانم بگویم اتلتیکو زندگی‌ام است. ۱۳ سال از زندگی‌ام به این باشگاه وابسته است. در این مدت کارهای غیرممکن انجام داده‌ام.»

 

۲    
آی اسپورت
2018-07-23 14:24:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر