فهرست
اصرار نیمار؛ بارسا از لیگ قهرمانان اخراج شود
اصرار نیمار؛ بارسا از لیگ قهرمانان اخراج شود

اصرار نیمار؛ بارسا از لیگ قهرمانان اخراج شود

آی اسپورت – نیمار بازیکن کلیدی پاری‌سن‌ژرمن فرانسه از یوفا خواسته تا بارسلونا را از لیگ قهرمانان اروپا اخراج کند. دلیل او برای چنین درخواستی به اختلاف نظر بر سر یک پاداش 26 میلیون یورویی مربوط می‌شود. تیم حقوقی و وکلای نیمار به سرپرستی پدر او بر این باورند که بند مربوط به پاداش مخصوص وفاداری بازیکن، از سوی باشگاه بارسلونا پرداخت نشده و یوفا ثبت رسمی این ادعای حقوقی را در قالب شکایت تایید کرده است.

مرد 25 ساله برزیلی و صاحب رکورد دریافت 222 میلیون یورو به واسطه انتقال از بارسلونا به پاری‌سن‌ژرمن فرانسه، اکنون مدعی است بارسلونا باید 25.6 میلیون یورو نیز به او پرداخت کند، رقمی که به سطر مهمی از قرارداد او با بارسلونا تحت عنوان «پاداش وفاداری بازیکن» مربوط می‌شود.

باشگاه بارسلونا نه تنها چنین ادعایی را تکذیب و رد کرده بلکه به دنبال دریافت غرامت 8.5 میلیون یورویی حاصل از فسخ و عدم پایبندی به قرارداد 5 ساله‌ای است که گفته می‌شود نیمار در پاییز 2016 آن را امضا کرده است. به این رقم باید 10 درصد از هزینه را به خاطر دیرکرد و تاخیر در پرداخت اضافه کرد. ستاره برزیلی اکنون به دنبال راهی است تا قهرمان 5 دوره از لیگ قهرمانان اروپا را از این رقابت‌ها بیرون بیندازد، هر چند یوفا هنوز واکنش قابل تاملی به درخواست قناری زرد دنیای فوتبال نشان نداده است.

پس از درخواست بارسلونا مبنی به بی عدالتی مالی در رفتار باشگاه اول پاریس، یوفا تصمیم به رسیدگی گرفته و باید تکلیف پرداخت‌های نجومی طرف فرانسوی روشن شود. بارسلونا نیمار را در این وضعیت تک قطبی مالی از دست داد و تسلیم پاری‌سن‌ژرمن شد، این باشگاه پاریسی حتی امباپه را نیز از دست بارسلونا و رئال مادرید خارج کرد و به خدمت گرفت.

۳    
آی اسپورت
2017-10-10 10:27:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر