فهرست
دعوای هدایتی و طاهری در ۹۰؛ پول من چی شد؟
دعوای هدایتی و طاهری در ۹۰؛ پول من چی شد؟

دعوای هدایتی و طاهری در ۹۰؛ پول من چی شد؟

آی اسپورت- در شبی رویایی در برنامه 90 کلی ادعای بزرگ مالی درباره پرسپولیس طاهری و حسین هدایتی مطرح شد! علی اکبر طاهری مدیر پیشین پرسپولیس بعد از مدت ها روی خط برنامه 90 آمد تا درباره ماجرای گولچ حرف بزند. او درباره ادعای 200 هزار یورویی هدایتی که برای این بازیکن پرداخت شده است ، گفت:«صحبت ها عباراتی که درباره ما گفته می شود ، یک تهمت قطعی است و بعد می گویند ابهام است. مثلا گفتند 61 میلیارد در دوره ما ناپدید شده است و باید به این گفته ها باشگاه توضیح می داد . این جای تاسف است که 61 میلیارد گم شده باشد و حسابرس های مالی هم برایش پاسخی نداشته باشند. اما درباره گولچ جای تاسف دارد که اخلاق به جایی برسد که افرادی یک سری حرف ها را بزنند که اگر این دنیا هم قرار نباشد جواب بدهند ، باید به آن دنیا جواب بدهند. خیلی از هواداران کمک می کردند و دوست داشتند اسم شان برده شود. ما سامانه حمایتی هواداری راه انداختیم. خیلی ها می خواستند حتی زمین به تیم بدهند. من یک سابقه تاریخی داشتم درباره کشتی گیران که یکمیلیارد تومان ما محکوم شدیم و پول حساب برداشت شد. همین دوستان گفته بودند که پول کشتی گیران را داده اند. بعد مشخص شد اصلا این حرف ها نبوده است. برای همین ما هر پولی از این آقایان گرفتیم ، به خزانه ریختیم. در سند شماره 20 مالی باشگاه ، 200 هزار دلار از ایشان گرفته شده ، به حساب باشگاه ریخته شده است. دو ماه قبل از تاریخ اول تیرماه سال قبل ، ایشان متعهد شد که هر بازیکن جدیدی را می خواهیم ، این آقا پولشان را می دهد. ما که نمی توانستیم تمام 200 هزار دلار گولچ را یکجا بدهیم. ما پولی که به بقیه دادیم را به گولچ هم دادیم. ولی گولچ در لیست تیم قرار نگرفت شروع کرد به اعتراض و گفت می خواهد منتقل شود. اصرار داشتند که او یک بازی ، بازی کند تا بشود ترانسفرش کرد اما برانکو او را نخواست و در ترکیب 18 بازیکن هم نبود. بعد هم از ایران رفت و شکایت کرد. ما وقتی این بازیکن شکایت کرد ، جوابیه ای دادیم و از خودمان دفاع کردیم. لایحه رفت اما دفاعیه ما را قبول نکردند. الان هم این پرونده به دادگاه حکمیت رفته و شک نکنید ما برنده می شویم. »

او درباره گولچ و کمک هدایتی هم گفت:«این تنها موردی نبود که ما از هواداران ، کمک های ریالی یا یورو یا سکه گرفتیم. ما این ها را ریال می کردیم و می ریختیم به خزانه باشگاه. این مسائلی که می گویید شخصی است. بارسلونا وقتی به مشکل خورد ، رفتند از هوادار پول گرفت. من برای هر پولی که گرفتم سند دارم. اینجا هیچ سندی نیست که برای پول ها وجود نداشته باشد.»

حسین هدایتی روی خط برنامه 90 آمد و در نقد حرف های علی اکبر طاهری گفت:« پول آقای گولچ را آقای خبیری ، طاهری و ترکاشوند آمدند از من گرفتند. من آن زمان که اسپانسر تیم هم نبودند. گفتند همان شب اگر قراردادش را نبندیم ، او می رود. به من گفتند اگر این پول را ندهید ، او می رود. من برای هر بازیکنی فقط برای آن بازیکن پول دادم.»

طاهری که نمی خواست با هدایتی روی خط باشد در این بخش ، به حرف های هدایتی جواب داد و گفت: «شما پارسال ورود کنید به نتایج بعضی از بازی ها که خوب نبوده. هر بار تیم نتیجه نگرفته ایشان یک مصاحبه ای کرده است. یکبار گفتند گولچ ، بعد هم که گفتند پول دادیم برای اوکراینی ها. آرشیوهای نشریات هست. من یک چیز را برای تان بگویم. اساس کار باشگاه از ریلش منحرف شده است. اینکه یکی برای کار سیاسی و اقتصادی اش گفتیم پول باید برود توی تیم و بعد ما خرجش کنیم. کسی که 200 هزار دلار قرارداد دارد را کلش را که روز اول نمی دادیم. من یادم هست اخیرا به بازیکنان گفته بودند ما 400 سکه دادیم ، این ها کجا رفته است. این سکه ها را فروختیم و پولش را به حساب خزانه ریختیم. ما پول هایی که از آقای هدایتی آمده است را همه را سند زدیم .»

فردوسی پور درباره شیوه مدیریتی طاهری انتقاد کرد و گقت که این بازیکن را خود برانکو خواسته یا باشگاه؟ بعد این پرونده ها چه فرقی با دوره رویانیان دارد؟ که طاهری جواب داد: «این طور نیست که بازیکنی بدون نظر برانکو جذب شده باشد. هر بازیکنی را گرفتیم ، امضای جذبش از طرف برانکو وجود دارد. همین مورد طارمی که می گویید مشکل مدیریتی بود. ما از طارمی در 24 فروردین امضا گرفتیم که او بازیکن سال بعد ماست. شما دارید ابهام های هواداران را بیشتر می کنید. من حاضرم بیایم در برنامه 90 با خود شما مناظره کنیم و فیلمش را پخش می کنیم. بیایید وکلا باشند ، رسانه ها هم باشند برنامه را ضبط کنیم و پخش شوند و همه هم ببینند.» فردوسی پور اما اصرار داشت که طاهری به 90 بیاید و زنده و بی واسطه از خودش دفاع کند. او تاکید کرد پرونده طارمی و ریزه اسپور اتفاقا خیلی روشن است و جزئیاتش مشخص است. او اصرار کرد طاهری بیاید و توضیح بدهد همین پول هایی که از هخواداران گرفته می شود ، چه می شود. آن پول هایی که از 3090 همچنان کسر می شود ، به کجا می رود؟ که طاهری گفت:«این ابهام را چرا به من وارد می کنید. از روز پایان قرارداد در ابتدای فصل اگر پولی کسر شده است ، باید مشخص شود چرا گرفتند و تازه این ها را باشگاه و مدیریتش باید پاسخ بدهد. اگر پولی گرفته شده از کسی باید کلش بیاید به باشگاه پرسپولیس. »

هدایتی دوباره بعد از حرف های طاهری خواست حرف بزند و گفت: «من این حرف ها را به پای کم حافظه گی آقای طاهری می گذارم. من کی گفتم 30 درصد قرارداد بازیکنان را می دهم؟ در 31 برج 2 سال 95 ، ما با برانکو بودیم. این دوستان گفتند 5 یا 6 بازیکن می خواهند رای قهرمانی که همه آنها را گرفتیم. من 30 هزار دلار برای اواخر تیرماه برای اوکراینی ها  دادم ، 200 هزار دلار برای این بازیکن گرفتم. برای وحید امیری 700 میلیون از من گرفتید ، به او 400 میلیون دادید. برای هر بازیکنی ، بازیکن به بازیکن از من پول گرفتید. رسید بازیکن به بازیکن هم به من دادید. »

دوباره طاهری روی خط آمد و گفت: «مسائل اخیری که برای هدایتی پیش آمده باعث شده دچا فراموشی شود. ایشان گفت من پول را برای من این 700 میلیون را برای شما می آورم تا سیه رو شود هر که در او غش باشد. تا مشخص شود که چه کسی می رود دور بازیکنان را به هم می ریزد. اینکه یکی بخواهد فرافکنی کند ، بگوید ما 300 میلیون را ندادیم به بازیکنی ، دروغ است. فردا من این مطلب را رو می کنم که این 300 میلیون را ما برداشتیم یا رفته کجا. خود آقای خبیری به من پیام تلگرامی داده است. این آقا دارد طوری می گوید که ما را متهم کند ، من واقعا متاسفم برای اخلاق و این بحث دیگر خیلی به انحراف رفته است.»

هدایتی باز تاکید داشت که 30 درصد چقدر می شده است؟ هدایتی گفت 19 میلیارد تومان به پرسپولیس در دوره طاهری پول داده است. بعد طاهری را بی انصاف خطاب کرد. او اصرار کرد طاهری می آمده دفتر او پول بگیرد. طاهری هم گفت برای این ادعای 19 میلیارد تومانی سند رو کند! هدایتی ادعا کرد 19 میلیارد از ترکاشوند رسید دارد و این اسناد را به عادل داده است و عادل بلافاصله گفت: «اگر این 19 میلیارد را به بانک سرمایه برگردانده بودید الان فقط 1000 میلیارد به این بانک بدهی داشتید.»  که هدایتی با قسم آیه گفت این حرف دروغ است و برای اثبات حرفش هم گفت هفته قبل دسته چک گرفته و اگر بدهی داشت ، نمی توانست دسته چک بگیرد. البته او بعد از کمی گفت ، آن ماجرا یک بحث دیگری دارد که باید درباره اش توضیحات دیگری بدهد!

۱۵۷ ۱۴  
آی اسپورت
2017-12-12 02:24:00
نظر دهید

۱۴ نظر
علیرضا
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۲:۵۰
هدایتی شارلاتانه همین.
فرهاد
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۲:۵۸
متاسفانه افرادی مانند هدایتی که با هزار رانت و بده و بستان پول سرشاری جابجا میکنند و با مخفی شدن تحت نامهای مشهور مشغول چپاول جامعه هستند روز به روز بیشتر میشه .حالا ایشان شروع به تفرقه افکنی بین بازیکنان ، مربی و مدیریت پرسپولیس کرده و خودشو حاجی خیر و هوادار معرفی میکنه و با این پولهای بی هویت باز خودشو داره مطرح میکنه . واقعا جای تاسف داره . لطفا دست از سر پرسپولیس بردار .
افشين
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۵۶
دوست عزيز مگه ما مرجع رسيدگي به اموال هدايتي هستيم چه درست چه از راه غلط بحث اقتصادي هدايتي نيست بحث پرسپوليسه
اگه گفته شما هم به فرض درست باشه باز ايراد از مديريت طاهري هست كسي زوري پول نداده تازه كلي جلسه گذاشتن تا از طرف پول بگيرن حالاهم مدعي شدن چرا هدايتي مي پرسه پولها را كه به منظور خاص گرفته شده هزينه نشده. تازه امدن افرادي مثل هدايتي اگه فرضيه شما درست هم باشه پنهانشون نميكنه بلكه هويدا ميشن افراد زيادي مثل هدايتي هستن چندتاشونا مي شناسيم حداقل ايشون به هر انگيزه اي كمك ميكنه اگه هم خلافي داره به قوه قضاييه ربط داره قسمتي كه به ما ربط داره اينه كه يا مديريت كمك نگيره از ايشان واگر گرفت چگونه هزينه ميشه
۶
فرهاد
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۲:۵۲
افشین خان . صحبت من هم اینه که ایشان می‌فرماید 170000 یورو چی شد ؟ که جواب خیلی ساده اینه که تمام پول به حساب باشگاه رفته . ویا جمع کردن بازیکنان و اینکه پول دادم به امیری بدهند ولی فلان قدر دادن و یا سکه چی شد . ایشان راحت میتونه از حسابرسی جواب کامل و صحیح بگیره . کلا ایشان تفرقه افکنی و ایجاد توهم در دستور کارشان شده . اگر مشکلی بابت نحوه خرج کردن پرداخت دارند میتونند با باشگاه حل و فصل و نتیجه نهایی اعلام کنند . نه اینکه در برنامه زنده توهم درست کنند . در ضمن همین سرمایه های درست یا غلط که شما می‌فرماید به ما چه از کجا آورده ، متاسفانه این چند مدت مشخص شده پولهای اینچنینی به راحتی بدست نمیاد . ضمنا من هم منکر مدیریتهای ضعیف نیستم ولی ایشان تمام هدفش را گذاشت برای تفرقه و خودنمایی . ممنون
امید از تفت
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۷:۱۰
فرودسی پور با اینکارها میخواد پرسپولیس را به حاشیه ببره. یه پولی هدایتی داده برای جذب یه تعداد بازیکن داده ولی طاهری به حساب باشگاه ریخته و بر اساس منافع باشگاه هزینه کرده. اختلاف سر نوع هزینه کردن پول بوده و اتفاق خاصی نیفتاده. در مورد گولچ هم مقصر 100% طاهری و باشگاه هست و این موارد توی پرسپولیس کم نبوده ولی دلیلی نداره الان، بخواد واسه این مسائل جنجال بشه. آقای فردوسی پور، شما پرونده بازیکنان خارجی استقلال، برزیلی های سپاهان و تیمهای دیگه هم بررسی کن. چرا هرچی جنجال میخواد بشه باید برای پرسپولیس بشه!؟ هواداران به این دلقک فردوسی پور محل نگذارید.
فرهاد
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۶
سلام . برای استقلال راه دور هم نمیخواد برید . کافیه به خرید های جباری ، منتظری ، شجاعیان ، بیت سعید، شهباززاده و بقیه تو همین سال مراجعه کنند و ببینند چه فاجعه ای رخ داده . یکی یکی در حال لیست مازاد قرار گرفتن هستند . جناب فروشی پور چرا به این خرید های کم توان ورود نمیکنی
۱
علی
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۸:۲۲
آقای فردوسی پور اگه قراره از سو مدیریت و فساد حرف بزنی در مورد دوستانت تو فدراسیون هم حرف بزن.هر روز بیشتر و بیشتر حالم ازت بهم میخوره.لعنت به تو
محسن
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۰۹:۱۹
گند زدی آقای طاهری گند. ..براستی ما کی میتونیم یه مدیر عامل راستگو و درستکار داشته باشیم! !!!؟
SS
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۴۰
کاملن واضح و مشخصه پس پس با چه کثافت کاریی قهرمان شده.اون از دایومی،اون از دوپینگ بلال،این از عابر بانک و...
یواش یواش گندای دیگه اش رو میشه.
متاسفم برای این فوتبال لجن...
در واقع مدیران فوتبال لجن.
فرهاد
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۵:۳۴
آقای طاهری خوشبختانه بیشترین گندش رو به استقلالیها زده که دچار سوزش عجیب و غریب شدند. گند به خودی فقط کار مسؤلان استقلال است و بس . منتظر قهرمانی مجدد پرسپولیس باشد
AcidY
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۰:۵۸
گند کارهای اینا در میاد گرچه طاهری پشتش گرمه این وسط هدایتی رو قربانی میکنن.... ها همه این ریختی هستن .
افشين
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۱:۳۵
بر خلاف بعضي از دوستان كه از نحوه مديريت دكتر طاهري حمايت ميكنن بنظر من هيچ كار خاص وبزرگي انجام ندادوتنها كار خوب در مديريت ايشان كم حرف بودن وبي حاشيه بودن ايشان بود وگرنه در تصميمات حساس نقشي نداشت كه مهمترين ان انتخاب برانكو بود وحتي نتوانست بازيكنهايي كه استعداد حاشيه داشتند وسرمايه تيم بودن قبل از بوجود امدن اتفاق نقش پدرانه ومديريتي داشته وارشاد كنند (پيام ورضاييان) و براحتي از دست داديم و در جريان ژوزه هم عدم اقدام به موقعه ايشان وپيگيري نكردن چنين بهايي پرداخت شد وبا فرافكني پشت اشتباه مدير وقت سرداررويانيان پنهان شد وانتقال طارمي و طلب علي دايي وبرخورد ايشان وخريد اكرايني ها و يا اخيرا گولتس وانتخاب تركاشوند بعنوان معاون با كدام معيار و...... عيار مديريت ايشان را نشان مي دهد كه همه نقص ها در نتايج خوب برانكو بچشم نيامد وپنهان ماند كه البته در بدست امد موفقيت دكترطاهري هم سهم دارند بلاشك كه در صورتي كه مديريت قوي تر و اشناتر به مسائل فوتبال مي بود نتايج قطعا بهتر مي شدگرفت.دكتر طاهري در بهترين شرايط مالي در ادوار ليگ برتر مدير عامل شد كه نتيجه تصميمات وزارت ورزش بودايشان نقشي در تامين منابع مالي نداشتن وبصورت متمركز براي استقلال وپرسپوليس بود و ودر اين شرايط وقتي مقايسه ميكنيم مثلابا زمان رويانيان كه بايدخود مدير تامين منابع ميكرد و از مجوز براي سامانه هواداري خبري نبودكه از طرحهاي سردار بود مديريت طاهري نمره قبولي ندارد و حتي در مديريت پولهاي هواداران نيز درست عمل نشده ودر مورد كمكهاي هدايتي در زماني كه اسپانسر نبوده .وقتي بنظر من پول براي كار خاصي داده مي شود بايد در همون جا هزينه شود وظيفه طاهري تامين منابع هست براي تيم نه هدايتي ونبايد كه پول براي فرد خاص در جاي ديگه تيم هزينه شود.ونوعي سواستفاده است والان طلبكار طرف هم هستيم كه چرا حرف مي زنه مثل اين هست كه پدري هديه تولد فرزندي ازطرف عمو را در روز تولد فرزندان ديگربين همه تقسيم كنديا كمك مردمي به سرپل ذهاب به نيازمندان ديگر اختصاص دهيم ما هواداران كه در سامانه هواداري مبلغي ناچيز در ماه به باشگاه كمك مي كنيم از باشگاه مطالباتي داريم چه برسد به افراد ديگر.
اميدوارم مدير عامل بعدي مدير كاربلدي باشد و ممنون كساني باشيم كه به تيم منفعت مي رسانند۵ ۲
فرهاد
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۳:۴۳
سلام .واقعا شما امیدوارید مدیر عامل بعدی کاربلد باشه ؟ آخه چطور همچین امیدواری دارید با مدیران انتصابی ؟ . در ضمن در دوره آقای طاهری به نسبت قبلی ها حداقل آرامش و قهرمانی برای پرسپولیس اومد . کم حرف و حاشیه بود . دنبال تامین مالی از منابع مختلف و اسپانسر بود و نادیده گرفتن موارد موفق ایشان دردی دوا نمیکنه . تا مشکل اصلی که انتصاب مدیران باشه حل نشه امیدواری زیادی نمیشه داشت .
۴
حمید
سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶، ۱۴:۱۷
اینکه بگی مدیریت طاهری ایراداتی داره قبوله. اینو هیچکس منکرش نیست منتهی جمع بندی شما از نمره مدیریتش فقط برای مبنای نقاط ضعف طاهری بوده. تازه از دید کلان نگاه کنی اون نقاط ضعف هم همه چیز های کم اهمیت تری بودند. با این شیوه خب هر آدمی رو اگه بخوایم با دیدن نقاط ضعفش ارزیابی کنیم نمرش خوب نمیشه. تازه از نظر من بعضی از چیزهایی که شما گفتی دقیقا نقاط قوت طاهریه. مثل همین اجازه ندادن به امثال هدایتی برای تعیین نحوه هزینه کرد پول. تصورشو بکن اگه هدایتی هر چی می خواست و هر جور باب میلش بود می تونست برای تیم هزینه کنه. خب در این صورت طاهری چیکاره بود؟ مدیر عامل چی بود؟ فرقش با کشک و دوغ چی بود؟ نه عزیز من! اشتباه می فرمایید. امثال هدایتی بی خود کردن بخوان برای باشگاه تعیین تکلیف کنن. حتی اگه هدایتی 100 درصد مالک تیم از بعد حرفه ای هم اگه نگاه کنی مالک حق هر دخالتی در هیات مدیره رو نداره. همین الان سهام داران منچستر عمدتا امریکایی هستند اما جرات ندارن هر دخالتی در مدیریت باشگاه بکنند. تازه این آقای هدایتی که با پول دادن خارج از قاعده به بازیکنا عملا داشت یه باند مربوط به خودش رو تو پرسپولیس راه می انداخت. کارش از این جهت مثل دولت ایرانه که توی لبنان حزب الله رو راه انداخت و در اداره لبنان و فلاکت لبنان به صورت غیر مستقیم نقش داره. اما طاهری به هدایتی اجازه نداد پروژه اش رو پیش ببره و هدایتی هم از این ناراحته.
بعلاوه هدف هدایتی از اینکه میگه پول باید کلا به فلان بازیکن داده بشه (یک ادعای شدیدا غیرمنطقی) اینه که افکار عمومی فکر کنه که فلان بازیکن رو 100 درصد هدایتی آورده. در اینصورت برای هدایتی یه تبلیغ عالی میشه. که این رو هم طاهری اجازه نداد.
اما در مورد بازیکن هایی مثل صادقیان و رضاییان. اولا حیف وقت که برای تحلیل رفتار اینا بزاریم. اما به طور کلی مدیریت بازیکن ها و حاشیه ها بر عهده مربیه. و مدیر عامل نقش حاشیه ای داره. مربی خواسته که آفات رو از تیم دور کنه و مدیر عامل هم باید دقیقا این خواسته رو اجرا کنه. پس این دو مورد بازیکنا و هدایتی که اتفاقا جز نقاط قوت طاهری هستند. نتیجه دفع آفات یک پرسپولیس هم دل و یک دسته. فقط به شادی بعد از گل بچه ها نگاه کن تا نتیجه موفق دور کردن صادقیان و رضاییان رو ببینی.
در کنار اینها 2 مورد رو شاید بشه جز نقاط ضعف طاهری دونست. پرونده طارمی و احتمالا پرونده گولچ.
اما نقاط قوت طاهری چی بود؟ نقاط قوت طاهری اصلا مسائل بسیار بزرگتری هستند و در یک لول مدیریتی متفاوت قرار می گیرند. چیزهایی که شما ندیدن.
1-مقاومت در مقابل اسپانسر برای جلوگیری از دزدین 20 میلیارد
2- جنگیدن برای پول بلیط فروشی با برهان مبین و موفقیت در گرفتن حق باشگاه
3- جنگیدن برای گرفتن حق تبلیغات محیطی ا
4- باج ندادن با بازیکنای هدایتی-پسند
5- جنگیدن برای گرفتن حق پخش
و یکی دو مورد دیگه هم هست.
شاید طاهری توی همه مواردی که گفتم موفق نشده بود ولی جوری داشت جلو می رفت که لرزه بر اندام خیلی ها افتاده بود. برای همینم امروز طاهری مدیر عامل پرسپولیس نیست. مطمنم باش طاهری اگه یه مدیر عامل بله قربان گو و بی عرضه و حرف گوش کن بود الان سر کارش بود. ولی طاهری حاضر نشد تسلیم هیچکدوم بشه. فقط و فقط در مقابل زیاده خواهی ها ایستادگی کرد:
زیاده خواهی امثال هدایتی، زیاده خواهی بازیکنای حاشیه ساز، زیاده خواهی اسپانسر، زیاده خواهی تلوزیون، زیاده خواهی برهان مبین، زیاده خواهی سازمان لیگ. خب معلومه حضرت علی هم بود تا الان سرنگون شده بود و هر روز براش یه حرفی در می آوردن.
۴
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر