فهرست
دیسلایک روز: حذف شدیم، حذف نکردند
دیسلایک روز: حذف شدیم، حذف نکردند

دیسلایک روز: حذف شدیم، حذف نکردند

آی‌اسپورت- پرسپولیس، آخرین نماینده ایران دیشب مقابل الهلال حذف شد. شاگردان برانکو یک گل پیش از 20 دقیقه اول زدند و امیدوار شدند بتوانند شکست 4 بر صفر دور رفت را جبران کنند. داور بعد از این گل یک پنالتی اشتباه به الهلال داد و پرسپولیسی‌ها را ناامید کرد و ناامیدی روند بازی را هم تغییر داد. پرسپولیس باید 5 گل دیگر می‌زد و بازیکنان می‌دانستند که این کار نزدیک به محال است. بعد از بازی، موجی ایجاد شده است که حذف پرسپولیس را به گردن داور و کنفدراسیون فوتبال آسیا می‌اندازد. راه‌اندازی این موج حتما با این تصور است که اگر پرسپولیس روی پنالتی گل نمی‌خورد بازگشت‌اش حتما تکمیل می‌شد و می‌توانست به فینال لیگ قهرمانان آسیا برسد. البته که پرسپولیس بهترین تیم چند سال اخیر ایران را دارد. شکست آن‌ها با 4 گل مقابل الهلال در دور رفت یک اتفاق بود و برنده شدن آن‌ها با نتیجه بهتر هم می‌توانست در یک روز اتفاقی شکل بگیرد اما با ساختن همین موج‌ها است که باشگاه‌های ایرانی مدت‌ها است از شکست‌هایشان درس نمی‌گیرند. شاید نگاهی به آمار این باشگاه‌ها در سال‌های اخیر گویا باشد:

پرسپولیس، تنها نماینده ایران است که در لیگ قهرمانان آسیا در چهار دوره اخیر است که به نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان رسیده. پیش از آن در سال 2013 استقلال به نیمه‌نهایی رسیده بود و در همه دوره‌های لیگ قهرمانان آسیا به شکل جدید فقط سپاهان و ذوب‌آهن به فینال رسیده‌اند و هیچ وقت قهرمان از ایران نبوده است. در همه سال‌هایی که این مسابقات با شکل جدید برگزار می‌شود تیم‌های از امارات، عربستان، کره جنوبی، ژاپن، استرالیا، قطر و چین قهرمانی را به دست آورده‌اند. 25سال است ایرانی‌ها قهرمان این بازی‌ها نشده‌اند و آخرین باری که یک تیم از ایران به فینال رسیده 7 دوره قبل از این دور اخیر بوده است.

آماری که فاصله باشگاه‌های ایرانی را با باشگاه‌های دیگر کشورهای حاضر در لیگ قهرمانان نشان می‌دهد. با همه این‌ها، رسیدن پرسپولیس به همین مرحله هم راه درستی را که این باشگاه انتخاب کرده نشان می‌دهد. راه درستی همراه با چند اشتباه بزرگ که برای مثال بهترین بازیکن دو سال اخیر تیم را در آستانه یک بازی بزرگ محروم می‌کند. لازمه رسیدن به موفقیت‌های بیشتر اصرار بر این راه درست و درس گرفتن از اشتباه‌ها است و نه انداختن حذف به گردن دیگران و کتمان کردن شکست خردکننده‌ای که قرمزها در دور رفت متحمل شدند. یک شکست می‌تواند اتفاقی باشد اما همه شکست‌های 25 سال اخیر اتفاقی نیستند.

 

۴۹ ۵  
آی اسپورت
2017-10-18 15:51:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۵ نظر
گیر بازار
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۰۴
میدونی اگه الهلال میخواست زودتر از اینها پرسپولیس حذف بود.اونا جوانمردانه مقابل العین بازی کردن وگرنه برانکو شما زودتر از اینها حذف بود.
سروش
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۱۱
بابا توهم کدوم داور یعنی حتمن باید چهارتا میزدن بهمون که باورتون میشد سرتر هستن. تیم رفته فینال نمیخواد بازیکنهاش محروم بشن خیالش از برد راحت هست اجازه داد اولش حمله کنید انتظار نداشتید تیمی که چهارتا جلو هست خودش رو به درو دیوار بزنه که به بیرانوند گل بزنه نمیدونست که توهم برتون میداره که قویتر هستید اونها اصلا حمله نکردن سه حمله کردن دوتاش گل شد یکیش خورد به تیرک اگر به برد نیاز داشتن بیست حمله میکرد و پونزده گل میزد پس اینقدر بدبخت نباشید که شل گرفتن حریف رو به حساب برتری خودتون بزارید. بله پنالتی اشتباه بود ولی این طبیعت فوتبال هست توی همین بازی اشتباه هم به نفع شما داشتیم اخراج انصاری و پنالتی نگرفتن برای الهلال نیمه دوم برگردید به بازیهای گروهی شما به لطف داوری و همین الهلال اومدید بالا پس عرب عرب نکنید. میشه بگی داور از کجا براتون بیارن؟ بیست کشور عربی رو که نمیخواید استرالیایی که نمیخواید بازی قبلی هم که چینی بود باز همین داستان رو داشتیم از این به بعد داور رو با خودتون بیارید بیایید بابا اینا اگر کاره ای بودن که مانع میشدن قدرتمندترین تیمهاشون الاتحاد و النصر و الشباب محروم بشن ولی تیمهای ایرانی با دروغ و جعل سند از محرومیت فرار کردن
فرهاد
پنجشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۶، ۱۰:۱۲
بزار بابا اینها تو همین توهم باشند واقعا باورشان شده می توانستند شکست 4-0 را جبران کنند غیر منطقی ترین هواداران دنیا هواداران پرسپولیس هستند
کامی
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۲۹
پرونده نمایندگان فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا با تلخی بسته شد تا بار دیگر توهم برتری فوتبال ایران بر کشور های حوزه خلیج فارس بر سرمان آوار شود!
اختصاصی طرفداری - بار ها اوصافی کلیشه ای در وصف غیرت ایرانی، پول اعراب، برتری فوتبال ایرانی بر فوتبال کشور های حوزه خلیج فارس و از این دست اصطلاحات را در رسانه ملی و مطبوعات شنیده ایم ولی به راستی تا چه اندازه این مطالب به واقعیت نزدیک هستند؟ هنوز وقت آن نشده که سر از برف کنده و یک بار برای همیشه این توهم برتری را از خود دور کنیم؟
عمر السوما، در تمام دیدار هایی که مقابل نمایندگان ایران در آسیا حضور داشته به غیر از دیدار برگشت الاهلی مقابل پرسپولیس، موفق به گلزنی شده است. او در مقابل سپاهان، تراکتورسازی، نفت تهران، ذوب آهن و پرسپولیس گلزنی کرده است! عمر عبدالرحمن با آن سیمای خاص خود، هربار مقابل نمایندگان ایران موفق عمل کرده و در این فصل هم مقابل ذوب آهن و هم مقابل استقلال، فوق العاده کار کرده است. این آخری هم که دیگر تمام حیثیت فوتبال ایران را با به ثمر رساندن 5 گل مقابل علیرضا بیرانوند و پرسپولیس برد و پیش تر هم در برابر استقلال خوزستان 2 گل زده بود!
عمر عبدالرحمن

وقتی حرف از برتری می زنیم دقیقا از چه صحبت می کنیم زمانی که تنها پاسخ ما در مقابل این چنین درخشش هایی از این 3عمر فوتبال حاشیه خلیج فارس، یادآوری گلزنی های علی دایی و دریبل های علی کریمی است؟! خاطراتی که در بهترین حالت خود، به 15 سال گذشته باز می گردد و این وسط، به همان اندازه که ما در جا زده ایم، اینان به پیش رفته اند.
تا صحبت از فوتبال ناجوانمردانه و اتلاف وقت می شود، سریعا آن را به اعراب ارجاع می دهیم ولی کافیست نگاهی به فوتبال داخلی خود کنیم تا انواع و اقسام توهین ها حتی به مردگان را بشنویم و از رکورد 10 کارت زرد حامد لک پرده برداریم. با نگاهی به دیدار شب گذشته هم این موضوع آشکار می شود که به راستی در ضلالت غوطه ور شده ایم. درست در زمانی که محسن مسلمان خرامان پس از تعویض، از زمین مسابقه خارج می شود، بازیکنان رقیب بدون حاشیه و بسی سریع تر، جای خود را به بازیکنان جانشین می دهند!
عملکرد فردی به کنار، در مقابل فوتبال مالکانه و شناور اعراب چه بهانه ای می تراشیم؟ می گوییم آن ها لژیونر های گران قیمت دارند ولی مگر نه اینکه تنها حق استفاده از سه بازیکن خارجی داشته و باقی بازیکنانشان بومی هستند؟ در حالی که مربیان داخلی ما، ضعف های فنی و تاکتیکی خود در مسابقات داخلی را هر بار پشت داور مسابقه و شانس پنهان می کنند، العین با مامیچ و الهلال با دیاز و الریان با لادروپ و الاهلی با ربروف، مشق فوتبال شناور و سریع می کنند و در پی افزایش ضرب آهنگ خود در انتقال توپ از فاز دفاع به حمله و بالعکس هستند. واکنش ما به این تحولات چیست؟ غیرت ایرانی!
در ساعاتی که نظاره گر تحقیر نمایندگان خود هستیم و با یک حساب سرانگشتی باید هر چند دقیقه یک گل برای صعود بزنیم، آن ها مزد زحمات و تلاش های خود را می گیرند. تلاش هایی که با برنامه ریزی صحیح به بار نشسته اند و نقش مدیران و مسئولان بالامرتبه فوتبال کشورشان نمایان است! البته ما هم مدیر و مسئولان خوبی داریم که اغلب از ژن های خوبی شکل گرفته اند!
در مقابل خوشحالی پس از گل عمر ها و واکنش های احساسی گزارشگران عرب، برای تیم های رقیب باشگاه مورد علاقه مان، لقب و صفت جدید تولید می کنیم در شرایطی که جشن و پایکوبی آن ها نه مقابل استقلال یا پرسپولیس که مقابل نماینده ایران شکل گرفته است. دقیقا همانند آنی که در ورزشگاه آزادی برای سوری ها به وجود آمد و هر کداممان به عنوان یک ایرانی از دیدن و شنیدنش دندان ساییدیم.
https://www.tarafdari.com/%D8%AE%D8%A8%D8%B1/825419/%D8%AA%D8%AD%D9%82%DB%8C%D8%B1-%D9%81%D9%88%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-3-%D8%B9%D9%85%D8%B1%D8%9B-%D8%B3%D9%88%D9%85%D8%A7%D8%8C-%D8%AE%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D9%86%D8%8C-%D8%B9%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%B1%D8%AD%D9%85%D9%86-%D9%88-%D8%B3%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D9%87-%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%D9%81-%D8%A8%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D9%85%D8%A7%D9%86%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AF
۷
هت تریک خریبین یا چیپش؟!
چهارشنبه ۲۶ مهر ۱۳۹۶، ۱۶:۳۷
اصلا و ابدا فکر نکنین که یه وقت ۶ تا گل زد الهلال ها! کلا فقط و فقط و فقط داور باعث شکست شد! خخخخخخ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر