فهرست
بارسلونا بهترین تیم یک دهه گذشته اروپا در خانه
بارسلونا بهترین تیم یک دهه گذشته اروپا در خانه

بارسلونا بهترین تیم یک دهه گذشته اروپا در خانه

آی اسپورت - طبق آمار منتشره در وب سایت اف سی بارسلونا دات کام که نتیجه تحقیقات و بررسی کارشناسان در مورد تمام تیمهای اروپایی بوده، بارسلونا در بازیهای خانگی بهترین تیم یک دهه اروپا لقب گرفته است. در این ده سال بارسلونا ۲۵۲ برد خانگی به دست آورده و در بازیهایش در نوکمپ بین فصول ۲۰۰۹تا ۲۰۱۹، ۹۴۵ گل به ثمر رسانده است.

در طول این یک دهه بارسایی ها در بازیهای خانگی شان به ویژه در لیگ قهرمان اروپا آمار حیرت آوری را به ثبت رسانده اند و بعد از برد اخیرشان مقابل اینترمیلان با نتیجه ۲-۱، بارسایی ها در شش فصل اخیر ۳۳ بازی بدون باخت در اروپا و در خانه داشتند که این دومین روند برتر در بازیهای خانگی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپاست و تنها بایرن مونیخ با ۴۳ بازی بدون باخت در خانه در لیگ قهرمانان اروپا در بین سال های ۱۹۶۹ تا ۱۹۹۱ رکوردی بهتر از بارسا به ثبت رسانده.

آخرین باخت خانگی بارسلونا در لیگ قهرمانان اروپا به سال ۲۰۱۳ برمی گردد و از آن زمان به بعد بارسایی ها در بازی های اروپایی شان در نوکمپ ۱۰۱ گل زده اندو تنها ۱۶ گل دریافت کرده اند و ۳۰ برد و ۳ تساوی به دست آورده اند. بارسایی ها در ده سال اخیر ۲۵۲ برد خانگی در ۲۹۸ بازی برگزار شده در نوکمپ به دست آورده اند و علاوه بر این تعداد برد به ۳۲ تساوی و ۱۴ باخت هم دست یافته اند.

در رنکینگ موفق ترین تیمهای اروپایی در بازیهای خانگی یک دهه اخیر، رئال مادرید با کسب ۲۲۲ برد در رده دوم است و منچسترسیتی با ۲۰۳ برد در رده سوم قرار دارد. علاوه بر این، بارسلونا در رنکینگ تیمهای اروپایی با بیشترین گلهای زده در بازیهای خانگی در یک دهه اخیر هم  صدرنشین است. آبی اناری ها بین فصول ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۹ در بازیهای خانگی شان مجموعا ۹۴۵ گل زده اند و رئال مادرید با زدن ۸۴۱ گل در بازیهای خانگی در یک دهه اخیر در رده دوم است و بایرن مونیخ با ۷۲۶ گل و منچسترسیتی با ۷۱۰ گل در رده های بعدی هستند. درنهایت بارسلونا تیمی است که در بازیهای خانگی اش در یک دهه اخیر کمترین باخت را داشته و تنها ۱۴ بار در طول این یک دهه در نوکمپ طعم باخت را چشیده.

     
آی اسپورت
2019-10-13 00:58:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر