فهرست
به سوی پیروزی؛ عملیات فتح امان با ویلموتس
به سوی پیروزی؛ عملیات فتح امان با ویلموتس

به سوی پیروزی؛ عملیات فتح امان با ویلموتس

آی اسپورت - بازی ایران و عراق در شرایط عادی هم حساس و جذاب است، چه برسد به حالا که شرایط منطقه و البته شرایط جدول این بازی را از همیشه حساس‌تر کرده است... ایران بعد از شکست مقابل بحرین باید مقابل عراق نتیجه بگیرد تا در کلاف صعودش گره نیفتد... عراق هم که میزبانی بازی با ما را از دست داده، دنبال پیروزی در اردن است تا ۳ امتیاز این بازی را هدر ندهد.

در چنین شرایطی نگاه آسیا هم به این بازی است. یک طرف تیم ملی عراق با کاتانچ و طرف دیگر تیم ایران با ویلموتس... رویارویی‌های اخیر دو تیم، جدا از دو بازی آسان پشت در‌های بسته، همه با حواشی همراه بود. یک بار در استرالیا پشت در‌های بسته با عراق بازی کردیم و با گل سردار آزمون یک بر صفر بردیم و یک بار هم در تهران شب عید بازی دوستانه‌مان با آن‌ها یک بر صفر به سود عراق تمام شد (همان بازی که کی‌روش از قضاوت داور ایرانی شاکی بود و تا روز آخری که در کشورمان حضور داشت، می‌گفت آن داور می‌خواست من را بازنده کند)، اما بازی‌های رسمی‌مان جنگ و جدل داشت. در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۱ عراق را بردیم، در شبی دراماتیک و در دیداری که ایمان مبعلی ستاره و گلزن آن شد. ۴ سال بعد در ۲۰۱۵ و در حالی که با کی‌روش می‌توانستیم خیلی راحت عراق را حذف کنیم، یک بر صفر از عراقی‌ها جلو بودیم و داور استرالیایی مهرداد پولادی را اخراج کرد تا بازی آسان ما تبدیل به یک بازی سخت شود. یکی آن‌ها می‌زدند، یکی ما و دوباره آن‌ها می‌زدند و دوباره ما تا این که کار به پنالتی کشید و باختیم. در ۲۰۱۹ هم دوباره با عراق روبه‌رو شدیم و در شبی که ما برای صدرنشینی و سرگروهی به مساوی نیاز داشتیم و عراق فقط باید پیروز می‌شد، بازی با نتیجه مساوی بدون گل به پایان رسید و همان شب، بازیکنان دو تیم چند باری به هم پریدند و هنوز تصاویر آن تنش‌ها در ذهن مانده است.

البته این بار خبری از جام ملت‌ها نیست و بازی در مرحله مقدماتی جام ملت‌ها و جام جهانی است و اگر تیم ملی ما مقابل بحرین غافلگیر نمی‌شد، بازی امروز در امان هم تا این حد حساسیت پیدا نمی‌کرد.

در جدول رده‌بندی عراق با ۷ امتیاز صدرنشین است، بحرین با همین تعداد امتیاز در جای دوم قرار دارد و ایران با ۶ امتیاز در رده سوم... امروز ساعتی قبل از بازی ایران و عراق در امان، تیم‌های هنگ‌کنگ و بحرین به مصاف یکدیگر می‌روند و بحرین می‌تواند با پیروزی مقابل میزبان خود ۱۰ امتیازی شود. اگر این اتفاق رخ بدهد، حساسیت بازی عراق و ایران چند برابر خواهد شد. در چنین شرایطی تیم ملی نیاز مبرم به ۳ امتیاز بازی با عراق دارد. هرچند در دور برگشت تیم ملی هم مقابل عراق و هم برابر بحرین میزبان است و می‌تواند با دو پیروزی خانگی نتایج دور رفت را جبران کند، ولی مسئله این‌جاست که سه‌شنبه ۲۸ آبان تیم ملی در آغاز دور برگشت بازی‌ها استراحت دارد و اگر در اردن ۹ امتیازی نشویم، نتایج ۲۸ آبان، میان ما و رقبا فاصله بیشتری می‌اندازد و این مسئله فشار مضاعفی روی ویلموتس وارد می‌کند، ویلموتسی که شایعه شده اصلاً دوست نداشت همراه تیم ملی به عراق برود و برعکس فدراسیون فوتبال که مایل به بازی در خاک عراق و ترمیم روابط با عراقی‌ها بود، بیش از همه از انتقال بازی به امان استقبال کرد... حالا نوبت فتح امان است و باید به ناکامی و مساوی مقابل عراق پایان داد. این بار بدون تنش باید پیروز شد... سردار گفته عراق با من؛ روی قولش حساب می‌کنیم.

 

 

 

     
آی اسپورت
2019-11-14 17:15:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر