فهرست
نکته روز؛ چرا سپاهان ترکیبش را دیر اعلام کرد؟
نکته روز؛ چرا سپاهان ترکیبش را دیر اعلام کرد؟

نکته روز؛ چرا سپاهان ترکیبش را دیر اعلام کرد؟

آی اسپورت – درباره اتفاقات امروز مقابل هتل محل اقامت سپاهانی ها و ورزشگاه نقش جهان ادعاهای متفاوت زیادی مطرح شده است. مدیران سپاهان ادعا کرده اند که تجمع هواداران این تیم و مخالفت آنها برای برگزاری بازی باعث شد تا کاروان این تیم با تاخیر راهی استادیوم نقش جهان شود اما فرمانده یگان ویژه اصفهان این ادعا را رد کرده و گفته: «سپاهانی‌ها آمدن‌شان به زمین را به تأخیر انداختند و قرار شد ما به یگان امداد کمک و تیم را به ورزشگاه اسکورت کنیم. هیچ تعرضی هم به تیم یا هواداران سپاهان نشد. هیچ برخوردی با هواداران سپاهان چه از سوی نیرو‌های امدادی و چه از سوی نیرو‌های انتظامی صورت نگرفت. حتی از سوی هواداران سپاهان هم برای جلوگیری از حرکت اتوبوس صورت نگرفت و امنیت در محل هتل مثال زدنی بود.»

مدیران این باشگاه همچنین مدعی شده اند که آنها در نهایت به احترام فوتبال قبول کرده اند که بازی برگزار شود و راهی استادیوم شوند اما جلال مرادی در گفت و گو با برنامه شبهای فوتبالی گفت: «من یک سوال دارم، آیا تیمی که می خواهد مسابقه کند در رختکن گرم می کند؟ مگر نباید لیست را به ما بدهند؟ بنده دو سه مرتبه خواهش کردم اما نیامدند. جالب است این را بگویم که عوامل تیم در همان ساعت بازی رفته بودند استانداری که بازی را لغو کنند!» این ادعا اگر صحت داشته باشد نشان می دهد که سپاهانی ها حتی تا آخرین لحظات هم به دنبال لغو بازی بوده اند و برای آن تلاش کرده اند. البته سپاهانی ها همچنان اصرار دارند که آنها قصد داشتند بازی کنند اما یک سوال مهم دیگر در این میان به وجود می آید که در لابلای صحبت های جلال مرادی به آن اشاره شد ولی توجهی به آن نشد.

مرادی از سپاهانی ها پرسیده: «مگر نباید لیست را به ما بدهند؟» این همان نکته مهمی است که می تواند بخشی از ابهامات را روشن کند و صحت و سقم ادعاها را هم مشخص کند. معمولا یکی دو ساعت قبل از شروع هر بازی، لیست بازیکنان اصلی و ذخیره تیم ها مشخص و به رسانه ها داده می شود. کمتر پیش می آید که تا یک ساعت قبل از شروع بازی، ترکیب اصلی تیم ها اعلام نشود. امروز هم حدود یک ساعت قبل از شروع بازی بود که ترکیب اصلی پرسپولیس در اختیار رسانه ها قرار گرفت. اما ترکیب سپاهان تا قبل از ساعت اولیه برگزاری بازی یعنی 16:15 اعلام نشده بود و تازه چند دقیقه بعد از این ساعت بود که در کانال های ورزشی ترکیب سپاهان اعلام شد. تنها دلیلی که می توان برای این اتفاق متصور شد این است که کادر فنی سپاهان هم تا آخرین لحظه به لغو بازی امیدوار بود و قصد نداشت حتی ترکیب اصلی این تیم را مشخص کند! در واقع به نظر می رسد ترکیب اصلی این تیم نه در هتل و اردو بلکه در اتوبوس و در آستانه رسیدن به استادیوم مشخص و اعلام شده است!

۱۸ ۳  
آی اسپورت
2020-02-24 00:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۳ نظر
محمد
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۰۱:۳۳
این مطلب غلطه چون طبق تایم اخبار سایتا و کانالا ترکیب سپاهان حدود ساعت ۱۶ رو خروجی ها بوده مثلا خبرگزاری ایمنا
۱
کرونای پرسپولیسی
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۰۴:۳۱
بازی با داماش مثال میزنند بی سوادها.آخه بازی داماش پرسپولیس مسئولان اجریی و مدیر عامل داماش اجازه نمیدادند واگر نه پرسپولیس تو زمین بود آماده بازی
تا یادم نرفته کرونای پرسپولیسی
۲
ترسیدن و نیومدن:))))
دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸، ۰۹:۳۲
اظهارات فرمانده یگان ویژه اصفهان علیه ادعای سپاهان
تعیین تکلیف با کمیته انضباطی


بازی بزرگ هفته لغو شد و پرسپولیس بدون اینکه مقابل سپاهان بازی کند از اصفهان برگشت. اما حالا سؤال اینجاست که تکلیف این مسابقه چه می‌شود؟
بعد از لغو این مسابقه سپاهانی‌ها می‌گفتند آماده برگزاری بازی بودند و پرسپولیسی‌ها اعتقاد داشتند با وجود دیر حاضر شدن سپاهانی‌ها در ورزشگاه، آنها فرصت داشتند تا به زمین بیایند و بازی را با نیم ساعت تأخیر شروع
کنند.
پرسپولیسی‌ها می‌گویند عزم تیم سپاهان مبنی بر این بوده که اصلاً بازی نکنند و شواهد حاکی از این ادعاست اما سپاهانی‌ها داستان بازی فینال حذفی پرسپولیس – داماش را مثال می‌زنند و می‌گویند چرا آن مسابقه بعد از دو ساعت برگزار شد و این بار این اتفاق برای آنها تکرار نشد؟
در عین حال سپاهانی‌ها دلیل دیر حاضر شدن‌شان در ورزشگاه را به تجمع هواداران‌شان مقابل هتل محل اقامت این تیم ارتباط دادند و اعلام کردند نمی‌توانستند از هتل خارج شوند اما جالب اینجاست که سرهنگ نورعلی فرمانده یگان ویژه اصفهان در مصاحبه‌ای تلویزیونی گفت: «اول اینکه تا حدود ساعت ۱۰ و نیم امروز (یکشنبه) کسی به ما اعلام نکرد بازی بدون تماشاگر یا با تماشاگر است. ما برای هر دو سناریو آماده بودیم. بعد از اینکه مشخص شد بازی بدون تماشاگر است، طبیعی بود برخی تماشاگران که بلیت خریده بودند ناراحت شوند. ما برای اینکه از ورود تماشاگر به استادیوم جلوگیری کنیم، وارد عمل شدیم.»
وی افزود: «اما درباره هتل بحث با نیروی انتظامی استان بود. ما آماده بودیم. با وجود اینکه اسکورت اتوبوس تیم‌ها وظیفه ما نیست، آماده این موضوع بودیم و کارهای مربوطه را انجام دادیم. من نمی‌دانم علت به تأخیر انداختن حضور سپاهان در زمین چه بود. هیچ تعرضی به تیم سپاهان در طول مسیر و ورودی ورزشگاه نشد. در هتل هم برخوردی نشده است. ما امنیتی مثال‌زدنی‌ را ایجاد کردیم.»
بعد از لغو مسابقه سهیل مهدی مسئول کمیته مسابقات سازمان لیگ هم گفت: «تیم‌ها و داوران بعد از وقفه طولانی در شروع این دیدار، ورزشگاه را ترک کردند و متأسفانه شرایط به شکلی پیش نرفت که بازی برگزار شود. چند ساعت صحبت برای برگزاری این مسابقه، بی‌فایده بود و متأسفانه اراده‌ای برای برگزاری این مسابقه از سوی برخی نبود.»
مهدی گفت: «شاید اگر در این بازی یک ناظر بین‌المللی و خارجی کنار زمین بود حتماً دوستان سر ساعت بازی را برگزار می‌کردند.»
مسئول کمیته برگزاری مسابقات در مصاحبه تلویزیونی‌اش هم گفت: «خب دوستان در باشگاه سپاهان، اشاره داشتند به بازی فینال جام حذفی که هیچ‌کس آن را تأیید نمی‌کند.
ما با توجه به آئین‌نامه‌ای که شما خواندید (خطاب به میثاقی)، از سپاهانی‌ها خواستیم تا در اتوبوس آماده شوند و بلافاصله وارد زمین شوند. این تیم به رختکن رفته و پاسخگو نبوده است و هیچ بازیکنی هم به زمین نیامد. پس این چیزها مغایرت دارد با چیزهایی که در مصاحبه‌ها می‌شنویم. من باید منتظر گزارش ناظرهایم باشم.»
مهدی در رابطه با سرنوشت این دیدار هم گفت: «بر اساس گزارشی که دریافت خواهیم کرد، کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال در این زمینه تصمیم‌گیری خواهد کرد.»
۲
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر