فهرست
فصل رویاپردازی با مخیتاریان
فصل رویاپردازی با مخیتاریان

فصل رویاپردازی با مخیتاریان

آی اسپورت - هافبک ارمنی جدید آرسنال نه تنها در شهرآورد لندن خوش درخشید بلکه در پیروزی قاطع تیمش در اولین مرحله حذفی لیگ اروپا هم نمایش تحسین‌برانگیز دیگری را ارائه کرد. 4 پاس گل در 4 بازی؛ آماری درخشان که این روزها فقط در کارنامه بهترین هافبک‌های بازیساز دنیا بتوان نظیرش را پیدا کرد. این آمار اما توسط کسی ثبت نشده جز هنریک مخیتاریان، همان هافبک ارمنی که روزهای کم فروغش در نیمه اول فصل در اولدترافورد، برای ژوزه مورینیو چاره‌ای باقی نگذاشته بود جز نیمکت‌نشین کردن او در منچستریونایتد. اما از پایان ژانویه و معاوضه‌ای بزرگ با الکسیس سانچس، روزها طور دیگری برای ستاره ارمنی رقم می‌خورد و او دارد نشان می‌دهد همان بازیکنی بود که آرسنال برای پیاده‌سازی تفکرات ونگر نیاز داشت. دو هفته پیش هرچند آرسنال درشهرآورد شمال لندن به همشهری‌اش تاتنهام باخت و مخیتاریان در آن بازی نقش پررنگی ایفا نکرد. به غیر از آن بازی اما ستاره سابق بوروسیا دورتموند در سال جدید میلادی بارها به اهالی لیگ برتر انگلیس یادآوری کرد چرا در دورتموند اینقدر پرطرفدار بود.

لیگ اروپا برای آرسنال در این فصل فرصتی است که ناکامی احتمالی‌اش در لیگ برتر انگلیس برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان را جبران کند. تکرار سناریویی مشابه به آنچه که منچستریونایتد در فصل گذشته اجرا کرد، به ونگر و مردانش اجازه می‌دهد که به عنوان پنجمین نماینده انگلیس در فصل آینده در مرحله گروهی لیگ قهرمانان حضور پیدا کنند پس طبیعی است که لیگ اروپا برای ونگر اهمیت پیدا کند. مخیتاریان هم اهمیت این موضوع را درک کرده و می‌داند که حکم تنها سلاح جدید ونگر را برای رساندن آرسنال به مراحل پایانی دارد چون هم‌تیمی سابقش در دورتموند، پیر امریک اوبامیانگ مجوز بازی در لیگ اروپا را برای توپچی‌ها ندارد. حالا همه نگاه‌ها به او، مسعود اوزیل و الکس ایووبی است تا همانطور که حرارت استعدادشان سردی  یامکرفات آره‌نا را خنثی کرد، سکوی پرتاب توپچی‌ها به سوی پایانی امیدوار کننده در فصل جاری شوند.

لیگ اروپا برای تیم آرسن ونگر روزنه‌ای از امید و برای خودش هم حکم برگ برنده‌ای را خواهد داشت که می‌تواند امنیت شغلی او را حداقل تا پایان قرارداد فعلی‌اش که تابستان سال 2019 است حفظ کند. اما با نمایش قدرتمندانه‌ای که همه بزرگان حاضر در این مرحله از لیگ اروپا ارائه کرده‌‌اند، از بوروسیا دورتموند گرفته تا میلان، مارسی، اسپورتینگ و اتلتیکومادرید،‌ آرسنال کار آسانی برای تحقق رویای کسب اولین جام اروپایی‌اش (صرفنظر از جام در جام اروپای سال 94) نخواهد داشت هرچند با ورود مخیتاریان رویاپردازی برای قرمزهای پایتخت انگلیس آسان‌تر شده است.

منبع: سایت گل

 

۵    
آی اسپورت
2018-02-17 11:59:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر