فهرست
توهین به دیه‌گو؛ مردک خیکی کثیف مرد!
توهین به دیه‌گو؛ مردک خیکی کثیف مرد!

توهین به دیه‌گو؛ مردک خیکی کثیف مرد!

آی اسپورت - "اگر از دست ما عصبانی بودند به من خبر بده." و  "مردک خیکی قرار است در حالی که خودش را کثیف کرده بمیرد." این دو جملاتی هستند که به همراه پیام های صوتی دیگر در مکالمه ای بین دکتر لئوپولدو لوکه، پزشک شخصی و جراح مغز و اعصاب مارادونا و آگوستینا کازاکوف، روانپزشک او در صبح روزی که مارادونا از دنیا رفت، رد و بدل شده اند.

مرگ مارادونا در 25 نوامبر سال 2020 موجب شد تا تحقیقات گسترده ای راجع به ساعت های آخر زندگی این اسطوره فوتبال و همچنین عملکرد گروه پزشکی که سلامت او را تحت نظر داشت صورت بگیرد.

این پیغام ها درست در لحظاتی که تیم پزشکی پس از سکته قلبی مارادونا در خانه اش در تیگره، مشغول احیای شماره 10 افسانه ای بودند، بین پزشک شخصی و دکتر روانپزشک مارادونا رد و بدل شده است. این مکالمه ها با پیامی از جراح مارادونا خطاب به روانپزشک او آغاز شده که در آن خبر می دهد مارادونا را بدون علائم حیاتی پیدا کرده اند.

نکته باورنکردنی اما آرامش عجیبی است که لوکه در واکنش به پیام ارسالی از سوی یکی دیگر از همکارانش دریافت می‌کند، پیامی که در آن تصویری از صفحه تلویزیون در حال پخش خبر مرگ درگذشت مارادونا ارسال شده است.

لوکه که در راه رساندن خود به خانه مارادونا بود، در پیامی صوتی گفته:"سخت نگیر. من توی اتوبانم. به نظر میاد که مرده. شرط می بندم مرده. همون محله سن آندرس. باید از همون راهی بری که همیشه می رفتیم."

"به نظر میاد سکته قلبی کرده و قراره در حالی که خودش رو کثیف کرده بمیره خیکی.  نمی دونم چی شده. تو راهم."  

 کازاکوف هم با لوکه در تماس بوده و پیام داده: "او نفس نمی کشیده، نبض هم نداشته."...... "لئو دارند او را احیا می کنند ، اما هیچی. هیچی."

قبل از اینکه تیم پزشکی با آمبولانس به خانه مارادونا برسند، کازاکوف و یکی دیگر از روانپزشکان مارادونا، عملیات احیا و ماساژ قبلی را شروع کرده بودند.

"حالا در دست تیم پزشکی است، لوله گذاری کرده اند و مشغول عملیات احیا هستند. اما ما خودمان ده پانزده دقیقه او را احیا کردیم چون آمبولانس هنوز نرسیده بود.

"وقتی ما رسیدیم بدنش یخ کرده بود. سرد سرد بود. ما احیا و گردش خون را شروع کردیم و او یک علائمی به دست آورد. بدن او گرم تر شد."

"حالا تیم پزشکی پیش او هستند. به ما چیزی راجع به وضعیت نمی گویند. من آمدم بیرون و آنها به من هیچ چیز نمی گویند."

"نمی توانند ببرندش چون اعتصاب است."

اینجا بود که لوکه از کازاکوف پرسید: "آیا کسی از ما عصبانی است؟"

کازاکوف گفته فعلا نه.

لوکه پاسخ داده: "ما هر کاری توانستیم کردیم آگوستینا. خانواده اش از اوضاع با خبر بودند."

 

اینها پیام هایی است که از دو گوشی تلفن همراهی که در خانه کازاکوف توقیف شده به دست آمده است. آخرین پیام هایی که بین این دو رد و بدل شده نشان می دهد که لوکه آرام بوده اما کازاکوف به شدت عصبی بوده است

کازاکوف: "مُرد لئو.

لوکه: "باشه"

کازاکوف: "دیگر نمی خواهند به احیا ادامه دهند."

و لوکه جواب داده که تا نیم ساعت دیگر می رسد.

 

لوکه که پزشک شخصی مارادونا بود یکی از افرادی است که در بازرسی مربوط به پرونده مرگ اسطوره فوتبال آرژانتین، تحت بازجویی قرار دارد و اخیراً هم نیروهای پلیس به مطب و منزل وی رفتند تا مدارک و سرنخ‌هایی مربوط به فرضیه اهمال پزشکان در مرگ کاپیتان سابق آلبی‌سلسته را به دست آورند. از این رو با انتشار مدارک جدید، احتمال دارد که او و کازاکوف هر دو به دادگاه احضار شوند.

تحقیات راجع به علت مرگ مارادونا همچنان ادامه دارد و دادگاه به دنبال روشن شدن این موضوع است که آیا ممکن بوده از مرگ دیگو مارادونا جلوگیری کرد؟ سم شناسی پزشکی قانونی اعلام کرده که در بدن مارادونا در هنگام مرگ مواد مخدر و یا الکل وجود نداشته اما مقداری داروی روان در خون او یافت شده است.

 

ورزش سه 

     
آی اسپورت
2021-02-01 15:45:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر