فهرست
گزارش؛ توپخانه استقلال پس از 158 روز از کار افتاد
گزارش؛ توپخانه استقلال پس از 158 روز از کار افتاد

گزارش؛ توپخانه استقلال پس از 158 روز از کار افتاد

آی اسپورت - در هفته بیست و یکم لیگ برتر دو تیم استقلال و گل گهر به مصاف هم رفتند که این دیدار با پیروزی تیم سیرجانی همراه بود. این دیدار برخی نکات جالب را به همراه داشت که با باخت استقلال همراه شد و اکنون به بررسی این نکات می پردازیم.

استقلال بدون استرا، بدون کلین شیت

از زمان خروج استراماچونی از ایران و تیم استقلال این تیم در لیگ برتر دیگر قادر به بسته نگه داشتن دروازه خود نبوده است، این اتفاق حتی در مقابل ضعیف ترین خط حمله لیگ یعنی گل گهر نیز نیفتاد و همین امر باعث ایجاد انتقاداتی نسبت به دروازه بان اول این تیم یعنی سیدحسین حسینی شده است و خیلی از هواداران وی را شایسته عنوان دروازه بان ثابت و اول تیم نمی دانند و معتقد هستند که این مشکل مربوط به نبود یک دروازه بان دوم مطمئن است که انگیزه حسینی را از بین برده است و شاید هواداران قدیمی استقلال را به یاد افت وحید طالب لو دروازه بان محبوب این تیم می اندازد که وی هم در فصلی که زیر نظر صمد مرفاوی افت کرد دارای یک دروازه بان دوم مطمئن نبود ، همین امر وی را به درهای خروجی باشگاه برد اما بی انصافی است که حسینی را مسبب تمام ناکامی های خط دفاعی استقلال بدانیم زیرا مهره های دفاعی این تیم نیز به اندازه کافی موثر ظاهر نشده اند و این نکته را نیز باید ذکر کنیم که استقلال استراماچونی نیز 7 بازی ابتدایی خود را بدون کلین شیت پشت سرگذاشت.

توپخانه استقلال پس از 158 روز خاموش شد

آخرین روز شهریورماه 1398، آخرین روزی بود که استقلالی ها در یک مسابقه توپ را به دروازه حریف نرساندند، پس از آن روز که با باخت در دربی همراه بود موتور گلزنی استقلال کار افتاد و استقلال را به بهترین خط حمله لیگ تبدیل کرد به طوری که در لیست یهترین گل زنان لیگ نام دو بازیکن از استقلال به چشم می خورد اما آنها مقابل گل گهر پس از ماه ها موفق به گل زنی نشدند. عدم تمرکز و مصدومیت شاید اصلی ترین مسبب این اتفاق بود.

یکی از مولفه های یک تیم قهرمان داشتن یک یا چند گلزن ثابت است که تیم استقلال در چند فصل اخیر از داشتن چنین مولفه ای بی بهره بوده اما این فصل آنها با حضور مهدی قائدی و شیخ دیاباته و ارسلان مطهری به این ویژگی دست پیدا کرده اند و حالا به بررسی این قضیه در 3 فصل اخیر می پردازیم:

 

1
1

اولین شکست فرهاد

فرهاد مجیدی پس از نشستن روی نیمکت استقلال هیچ شکستی را تجربه نکرده بود وی با پیروزی مقابل نفت مسجد سلیمان آغاز کرد مقابل پرسپولیس مساوی کرد و ذوب آهن را نیز شکست داد اما نتوانست این رکورد را در سیرجان حفظ کند.

پایان حسرت 9 ساله آقا معلم

مجید جلالی یکی از پای ثابت های تیم های لیگ برتری است و کم پیش آمده که وی بدون تیم بماند اما وی 9 سال بود که در حسرت پیروزی مقابل استقلال بود، او این طلسم را در روزی که تیمش 33 درصد مالکیت توپ داشت شکست تا آقا معلم بتواند با این پیروزی از منطقه سقوط نیز فرار کند.

 

     
آی اسپورت
2020-02-28 21:48:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر