فهرست
گزارش  AFC از تیم‌های لیگ قهرمانان؛ سه ایرانی
گزارش AFC از تیم‌های لیگ قهرمانان؛ سه ایرانی

گزارش AFC از تیم‌های لیگ قهرمانان؛ سه ایرانی

آی اسپورت - رقابت‌های فصل ۲۰۱۸ لیگ قهرمانان آسیا از چندی دیگر آغاز می‌شود. حضور سه تیم فوتبال پرسپولیس، تراکتورسازی و استقلال ایران در مرحله گروهی قطعی است و ذوب‌آهن هم در صورت پیروزی برابر حریف هندی در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا راهی این رقابت‌ها خواهد شد. مجله کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی به معرفی این تیم‌ها پرداخت.

پرسپولیس

نحوه صعود: پرسپولیس موفق شد دهمین قهرمانی خود در لیگ برتر را با ۹ امتیاز اختلاف نسبت به همشهری خود استقلال کسب کند تا جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست بیاورد. این تیم پارسال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا رسید و امسال نیز می‌تواند حضور موفق دیگری در این رقابت‌ها داشته باشد.

تاریخچه: هیچ تیمی بیش از پرسپولیس، قهرمانی در ایران به دست نیاورده است. آنها هم‌چنین پنج بار قهرمان جام حذفی شده‌اند. پرسپولیس برنده سال ۱۹۹۱ جام برندگان در آسیا است.

آیا می‌دانید؟ مهدی طارمی یکی از پنج بازیکنی بود که پارسال موفق شد برای تیمش در لیگ قهرمانان آسیا هت‌تریک کند. او این کار را مقابل الوحده امارات انجام داد.

تراکتورسازی

نحوه صعود: تیم سوم لیگ برتر فوتبال ایران توانست برای پنجمین بار جواز حضور در این رقابت‌ها را بعد از یک دوره غیبت به دست بیاورد.

تاریخچه: تراکتورسازی هنوز نتوانسته در لیگ ایران قهرمان شود ولی سه بار نایب قهرمانی در لیگ ایران را تجربه کرده است و یک بار هم برنده جام حذفی شده است.

آیا می‌دانید؟ تیم شمال غرب ایران در چهار دوره لیگ قهرمانان آسیا از سال ۲۰۱۳ شرکت کرد و برای اولین بار در سال ۲۰۱۶ از گروه خود توانست صعود کند.

استقلال تهران

نحوه صعود: استقلال، تیم قدرتمند ایرانی در لیگ برتر نایب قهرمان شد و برای نهمین بار جواز حضور در لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورد.

تاریخچه: استقلال همچون الهلال عربستان که هم‌گروه خود در این فصل است، دو بار قهرمانی در آسیا را تجربه کرده است. البته در لیگ قهرمانان آسیا، بهترین عملکردشان حضور در نیمه نهایی سال ۲۰۱۳ بوده است.

آیا می‌دانید؟ بیش از ۷۶ هزار تماشاگر، پارسال دیدار استقلال و الاهلی را در مرحله گروهی تماشا کردند که پرتماشاگرترین بازی رقابت‌های فصل قبل لیگ قهرمانان آسیا بود.

 

 

۵ ۱  
آی اسپورت
2018-01-10 10:54:00
نظر دهید

۱ نظر
ژان والژان
چهارشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۶، ۱۲:۰۶
تیم قدرتمند استقلال آبروی فوتبال ایران و آسیا
و تیم منفور لنگ مایه رسوایی و ننگ ایران
کمیته داوران = اسپانسر لنگ
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر