فهرست
به هزار دلیل برو آقای دایی!
به هزار دلیل برو آقای دایی!

به هزار دلیل برو آقای دایی!

آی اسپورت - فصل جدید لیگ برتر در حالی آغاز خواهد شد که بعد از سال‌ها خبری از علی دایی روی نیمکت مربیان نیست. دایی سالیان متوالی در لیگ برتر روی نیمکت تیم‌های تهرانی جابه‌جا شده است؛ یعنی جایی که بتواند در کنار فوتبال به امور بی‌پایان اقتصادی‌اش هم برسد. او اواخر لیگ هجدهم با دعوا از سایپا جدا شد؛ اتفاقی که البته اصلا برای شهریار تازگی ندارد و پیش‌تر هنگام قطع همکاری او با تیم‌هایی همچون راه‌آهن، صبا، پرسپولیس و حتی تیم ملی هم رخ داده بود. با وجود این، گفته می‌شود نوع جدایی دایی از سایپا و مطالبی که او علیه مدیرعامل این باشگاه گفته، باعث شده دستور خانه‌نشینی او «از بالا» بیاید. هیچ‌کس نمی‌داند این شایعه چقدر درست است؛ مثل خیلی چیزهای دیگر که در عالم مجهولات، بر ما مردم عادی پوشیده است. خود دایی البته موضوع را تکذیب می‌کند و می‌گوید بعد از رفتن برانکو حتی از پرسپولیس هم پیشنهاد داشته؛ ادعایی که با توجه به جو غالب بر هواداران این تیم، بسیار دور از ذهن به‌نظر می‌رسد. در هر صورت همزمان با شائبه تحریم دایی در فوتبال ایران، در سطحی وسیع شنیده می‌شود او برای مربیگری پیشنهادهای خارجی دارد؛ آنچه از صمیم قلب امیدواریم درست باشد. کاش اگر علی دایی واقعا پیشنهاد خارجی دارد، بدون معطلی آن را قبول کند. کاش او به ما و همه منتقدانش نشان بدهد در حرفه مربیگری آنقدر بار فنی داشته که از بیرون مرزها هم سراغش را بگیرند. مگر او چه چیزی از امثال افشین قطبی کم دارد؟ دایی که زبان خارجه می‌داند و شهرت و اعتبارش محصور در جغرافیای این کشور نیست، چرا نباید پیشنهاد خارجی داشته باشد و اگر دارد، چرا نباید آن را بپذیرد؟ کاش دایی برود و ثابت کند همه فرضیه‌ها در مورد اتکای بیش از حد او به داد و فریاد در کنار زمین، یکسره باطل است و آقای گل فوتبال ملی جهان از فنون علمی مربیگری هم بی‌بهره نیست. دایی در این سال‌ها مدام از سوءمدیریت در فوتبال ایران نالان بوده و ادعا کرده بیشتر از کار، انرژی‌اش را باید صرف رفع و رجوع همین مشکلات کند. خب، اگر اینطور است، کاش او به پیشنهادهای خارجی‌اش جواب مثبت بدهد و برود جایی که اسم و فامیل مدیرعامل‌ها عوض نمی‌شود و رفقای اول فصل، آخر فصل در جلد دشمنان خونی فرونمی‌روند. دایی در دوران بازی به بالاترین مدارج رسید و خودش را به همه ثابت کرد، چرا این اتفاق نباید در دوره مربیگری او هم تکرار شود؟ برو و نشان بده آنقدر زور فنی داری که یک باشگاه خارجی هم حاضر باشد با دستمزد بالا و معاف از مالیات، مرخصی‌های نامحدود و نظارت بر تمرینات از کنار زمین با شما همکاری کند و آخرش هم در صلح و آشتی از هم جدا شوید. کاش دایی برود و محمد آقا را هم با خودش ببرد. کاش او نشان بدهد اخوی گرامی‌اش آنقدر مهارت فنی دارد که خارجی‌ها حاضر باشند به او دستمزد دلاری بدهند. اینطوری مظلومیت محمد دایی هم ثابت می‌شود و یک شرمساری تاریخی بر چهره آنانی باقی می‌ماند که تصور می‌کردند داداش دایی فقط دارد نان شناسنامه‌اش را می‌خورد. برو آقای دایی؛ به هزار دلیل برو، وگرنه جدل شما و منتقدانت تا آخر تاریخ پابرجا خواهد ماند.

۴۰ ۴  
آی اسپورت
2019-08-05 01:35:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۴ نظر
شاهین ممسنی ❤❤
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۰۷:۱۱
کاش دایی برود و محمد آقا را هم با خودش ببرد. کاش او نشان بدهد اخوی گرامی‌اش آنقدر مهارت فنی دارد که خارجی‌ها حاضر باشند به او دستمزد دلاری بدهند. اینطوری مظلومیت محمد دایی هم ثابت می‌شود و یک شرمساری تاریخی بر چهره آنانی باقی می‌ماند که تصور می‌کردند داداش دایی فقط دارد نان شناسنامه‌اش را می‌خورد. برو آقای دایی؛ به هزار دلیل برو، وگرنه جدل شما و منتقدانت تا آخر تاریخ پابرجا خواهد ماند

پ.ن:
پوکیدم از خنده رسول خان بهروش
دمت گرم
هیچ کس نمی تونست به این زیبایی ممد مورینیو رو تحقیر کنه
۶
علی پارسا
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۰۸:۵۷
با لا بری پایین بیایی نمیتتونی شهریار فوتبال ایران و خراب کنید چرا که یه دنیا بهش احترام میذارن و درواقع اینجا لیاقت نگه داشتن دایی را مثل سایر نخبه ها که از کشور فراری هستن را نداره و همه ما به نخبه کشی معروفیم و توای که اینقدر نگران محمد دایی هستی همین اندازه هم نگران برادر برانکو هم بودی ؟؟؟ اون هم بنظرت دارای بار علمی بود ؟ نخیر فقط چون اون خارجی بود همه با لبخند ازش پذیرایی میکردیم و این چون دایی و شناسنامه فوتبال ایران باید با نفرت ازش بگوییم و همانا شما ها لایق امثال تفکرات مایلی کهنی هستید
واقعا براتون متاسفم
۲
مهدی
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۱۱:۵۳
شما آقای بهروش شما چرا نمی روید؟ واقعا اگر رسانه های جزیره ای یاران نبود کدام رسانه درجه 3 ای در دنیا به مشا تریبون یکطرفه می داد تا مهملاتتان را به اسم ورزشی نویسی به خورد مخاطب بدهید. اگر خیلی ادعای فهم فوتبال دارید خب شما هم لژیونر ژورنالیستها شوید و به کشور دیگری بروید ببینیم عیار شما که هیچ کس را هم در فوتبال ایران نمی پسندید چقدر است!
۲
ملوانی
دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸، ۱۵:۰۷
علی دایی انسان کاملی نیست اما یک ویژگی با ارزش دارد و آن باج ندادن به مدیران نظامی سفارشی ، دلال های بازیکن و قلم فروشان است . دایی یک ویژگی کمیاب دیگر هم دارد تعصب به تیمی که در خدمت آنست حتی اگر بی تماشاگر باشد . بر خلاف کریمی ها برای خوش خدمتی به پرسپولیس برای سرمایه گذاری بروی آینده فقط به تیم خودش فکر می کند و ذره ای پا پس نمی کشد .
برادر دایی شاید بهترین دستیار فوتبالی نباشد مثل برادر برانکو،مثل پسر شفرد و حجازی اما انتخاب داییست و مورد تایید باشگاهی که می تواند قبولش نکند و شرط و شروط بگذارد .
راز ماندگاری امثال دایی همین است پافشاری روی اصول و جنگیدن تا آخرین لحظه . یاد آور نبرد جان اسنو مقابل انبوه لشکران دشمن با این تفاوت که اینجا لشکر حرامزاده ها ، شاه شب و سرسی هم با هم متحد اند و همزبان به سراغش می آیند و وینترفیلدی هم پشتش نیست .
۱
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر