فهرست
رونمایی از خط آتش میلان/  سو- با - نی !
رونمایی از خط آتش میلان/ سو- با - نی !

رونمایی از خط آتش میلان/ سو- با - نی !

آی اسپورت- ام اس ان، بی بی سی، حتما این حرف های اختصاری این روز ها زیاد به گوشتان می خورند. به نوعی مد شده تا در فوتبال مدرن، تیم های بزرگ را با مثلث فوق ستاره هایشان بشناسیم. مسی، سوارز و نیمار در بارسلونا، بیل، بنزما و رونالدو در رئال، و حتی بارزالی، بونوچی و کیلینی در یوونتوس. هواداران میلان شاید همیشه با حسرت به این حروف اختصاری نگاه کنند. اما دلیلی برای هیجان زده شدن وجود دارد.

از زمان روی کار آمدن، وینچنزو مونتلا با سیستم 3-3-4 میلان را به کنترل بازی با توپ تشویق کرده است.  در این سیستم او از وینگر هایش می خواهد تا با اضافه شدن به وسط، به هافبک ها و مهاجم وسطش کمک کنند. باکا در فصل اول حضورش در میلان 18 گل زد و طبیعی بود گزینه اول خط حمله در وسط باشد. اما برای وینگر های دو طرف، مونتلا تغییراتی اعمال کرده و از نیانگ و سوسو استفاده می کند. نیانگ یکی از ستارگان فصل گذشته میلان بود و با سرعت، تکنیک و نرخ تلاش بالایش به تیم طراوت هدیه می داد. بعد از مصدومیت در فوریه و از دست دادن ادامه فصل، میلان در 11 بازی تنها دو بار پیروز شد. سوسو نیز بعد از نیم فصل حضور قرضی در جنووا، با درخشش به میلان برگشت و در همان بازی اول دوستانه با زدن دو گل، توانایی هایش را نشان داد.

فصل گذشته میلان توانایی ارائه بازی شناور و روان را نداشت. اما حالا با حضور نیانگ در وینگ چپ و سوسو در وینگ راست، اوضاع در حال تغییر است. نیانگ نسبت به سوسو به لب خط نزدیک تر می شود و این گونه با یک تیر چند نشان می زند. هم با باز کردن حریف، فضای بیشتری به باکا و سوسو می دهد و هم با دور شدن از یارگیر مستقیمش، در نبرد یک در برابر یک برای خودش برتری ایجاد می کند. سوسو هم با ارسال پاس های کلیدی قطری و مستقیم برای هم تیمی هایش، به خلاقیت میانه زمین میلان زاویه متفاوتی می دهد. خودش در این باره گفت:" من حس خوبی دارم. حرکات باکا و نیانگ به من اجازه می دهد تا به آن ها توپ را برسانم. آن ها برای نوع بازی من بازیکنان مهمی هستند چون وقتی توپ را دارم، برای من راه حل های متفاوتی فراهم می کنند."

درخشش نیانگ و سوسو، بهترین خبر برای باکا بوده. او که ذاتا یک تمام کننده است تا یک طراح حمله، نیاز به حرکات بازیکنان کناری و پاس های ارسالی دارد، و حالا به خوبی در حال دریافت آن هاست. او با خوشحالی می گوید: "من مثلث خودم، سوسو و نیانگ را خیلی دوست دارم. برای نیانگ هم خوشحالم، وقتی غایب بود جای خالیش احساس می شد."

آمار هم درخشش این سه نفر را تایید می کند. تابحال میلان 8 گل در سری آ زده که سهم باکا 5، نیانگ 2 و سوسو 1 گل بوده است. غیر از 2 گل، تمام پاس گل ها هم بین همین 3 نفر چرخیده. ارتباط مناسب برقرار شده و حالا هر 3 خوشحالند. ترکیب جوانی و تجربه این 3 در کنار هدایت درست مونتلا، می تواند نوید روز های خوبی در میلان باشد. شاید، شاهد تولد مثلث جدید سو - با - نی باشیم.

۲    
آی اسپورت
2016-10-01 17:44:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر