فهرست
جابجایی ناامیدانه پستها، بلای جان تیم امید
جابجایی ناامیدانه پستها، بلای جان تیم امید

جابجایی ناامیدانه پستها، بلای جان تیم امید

آی اسپورت - قبل از شروع رقابتهای انتخابی المپیک این نگرانی درباره تیم امید وجود داشت که ممکن است استفاده از چند بازیکن در پستهای غیر تخصصی‌شان به ضرر تیم امید شود اما استیلی نگران این قضیه نبود و اتفاقا از چند پسته بودن بازیکنانش دفاع کرد.

منتهی حالا که تیم امید به کره باخته، بازی کردن چند بازیکن در پست غیرتخصصی، به سوژه‌ای برای انتقاد از حمید استیلی تبدیل شده. بهترین مثال در این زمینه بازی دادن به امید نورافکن در خط دفاعی است. اتفاقی که در دوره‌های قبل هم شاهد آن بودیم و محمد خاکپور از روزبه چشمی در قلب خط دفاع استفاده کرد که نهایتا از این موضوع ضربه خورد اما استیلی به بازی از نورافکن – که یک هافبک دفاعی است – در قلب خط دفاع اصرار دارد و طبیعتا باید مسئولیت اشتباهات احتمالی او در این پست را هم قبول کند. با این کار، مهدی‌خانی به عنوان یک بازیکن ذاتا هجومی به خط میانی منتقل شده تا به عنوان هافبک دفاعی بازی کند. اگر چه او تلاش زیادی در هر بازی داشته منتهی در بازی امروز تیم امید مقابل کره، این نکته کاملا مشهود بود که نورافکن به جای آنکه توپ را به هافبکها بسپارد، خودش از خط دفاع، با توپهای بلند، هم تیمی‌هایش را در موقعیت گلزنی قرار می‌داد و با این کار هافبکهای تیم را از جریان بازی خارج کرده بود.

نورافکن تنها بازیکنی نیست که در تیم امید، در پست غیرتخصصی‌اش بازی می‌کند. مهدی قائدی که در استقلال استراماچونی، به عنوان مهاجم سایه تبدیل به یک ستاره شده بود، در تیم امید کارکردی متفاوت دارد. اللهیار صیادمنش هم از محوطه جریمه حریف دور شده و به کناره ها منتقل شده است. احتمالا عدم آشنایی بازیکنان با منطقه‌ای که در آن بازی می‌کردند در اشتباهات فردی آنها در جریان بازی تاثیرگذار بوده. موضوعی که حمید استیلی هم به آن اشاره کرده و گفته: «وقتی در پست‌ها و جایگاه‌هایی باید باشیم قرار نگرفتیم و فضا را خالی کردیم، به حریف این فرصت را دادیم که به گل برسد. وقتی که دوباره وظایف‌مان را به درستی انجام دادیم، دیدید که بازی را کنترل کردیم، اما در نهایت نتوانستیم نتیجه مناسبی را بگیریم.»

۱ ۱  
آی اسپورت
2020-01-12 23:05:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
parsa
دوشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۸، ۰۸:۱۰
با همه احترامی که برای آقای استیلی قایل هستین ایشون در حد اندازه سرمربی گری تیم امید که باید راهی المپیک شود نیست ایشون باید هدایت یک تیم لیگ یکی رو در اختیار بگیره آقای استیلی نشون داد نه بدرد مدیرت میخوره نه سر مربی گری تیم امید ایشون زیر آب کرانچار و مجیدی زدن بعد سرمربی تیم امید شد پس نباید انتظار داشت که موفق بشه .
گیرم به اوج مرتبه امروزتوگذشت باگیر و دارحسرت فرداچه میکنی

گیرم خلق را به طریقی فریفتی با دست انتقام گیر طبیعت چه می کنی
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر