فهرست
سولسشائر و محک جدی؛ این بار جدی‌تر از همیشه
سولسشائر و محک جدی؛ این بار جدی‌تر از همیشه

سولسشائر و محک جدی؛ این بار جدی‌تر از همیشه

آی اسپورت - ولو اینکه عبارت "بزرگترین محک" یا حتی "محکی جدی" در هفته های اخیر بارها و بارها در مورد اوله گونار به کار رفته است ولی حالا او برای اولین بار روی نیمکت یونایتد در یک مسابقه اروپایی به میدان می رود، آن هم در مقابل یکی از مدعیان قهرمانی این فصل اروپا. اوله گونار خود نیز به خوبی می داند که هواداران و رسانه‌ها چشم انتظار بازی با پاریسن ژرمن هستند تا ببینند شرایط تیم‌شان در یک رقابت اروپایی چطور است و به متر و معیار بهتری هم در قبال سرمربی موقت تیمشان برسند. او آماده بود که این سوال را در کنفرانس خبری خود هم بشنود.

روز دوشنبه در کنفرانس خبری پیش از دیدار با پی اس جی، اوله گونار در پاسخ به سوال: "تصور می کنید نتیجه دیدارهای مهمی همچون لیورپول و پاریسن ژرمن، تعیین کننده آینده تان به عنوان سرمربی در یونایتد خواهد بود؟" گفت: «این نگاهی ساده بینانه است، باید داستان را عوض کنید. هنوز ماه های زیادی به پایان فصل باقی مانده است و من می توانم هر آنچه از دستم برمی آید برای یونایتد انجام دهم.»

طبق معمول اوله خندید و از این سوال رد شد. اما مسئله این است که او مدام در مورد تصدی پست سرمربیگری منچستریونایتد به صورت دائمی مورد سوال قرار می گیرد. چرا این اتفاق می افتد؟ سولسشائر شایسته این پست است؟ سولسشائر دسامبر جایگزین مورینیو شد و از آن زمان تاکنون 11 بازی روی نیمکت شیاطین سرخ نشسته است و 10 برد کسب کرده است! نقل قول جالب او حرف های زیادی در پس خود دارد: «هنوز هم بازیکنان از بابت آن دو امتیاز از دست رفته مقابل برنلی ناراحت هستند. همینطور خود من.» کسب 10 برد و چنین فرمی قطعاً او را بدل به یکی از گزینه های اصلی یونایتد می کند.

اما رفتار و نگرش او در مقابل رسانه ها به خصوص در روز دوشنبه، دلیل دیگری است که چرا حالا سولسشائر رقیبی جدی برای آلگری و پوچتینو در تصاحب نیمکت یونایتد محسوب می شود. اوله گونار نه تنها در کسب برد خوب عمل کرده است، بلکه همچون یک مربی یونایتد رفتار می کند.

در میان مربیان بعد از فرگوسن، مویس هرگز نتوانست چنین چهره ای را از خود بروز دهد. فن خال هم بیشتر به جای تکیه به سابقه و اصول باشگاه و موفقیت، در تلاش برای صحبت از فلسفه و دستاوردهای گذشته اش بود. مورینیو هم اگرچه آمار بدی در کسب برد نداشت و چند جام هم برد ولی تکبر و نگاه منفی بینانه اش، جوی مخرب را ایجاد کرد. او از همه چیز انتقاد می کرد؛ از عملکرد باشگاه در نقل و انتقالات گرفته تا هوا و ترافیک منچستر! برعکس سولسشائر خوب می داند باید چطور رفتار کند. تماشای کنفرانس های خبری او تا حدی یادآور روزهای فرگوسن در نشست با خبرنگاران است. در حالی که مورینیو از به خاطر آوردن افتخارات اروپایی یونایتد اجتناب می کرد و از بی تجربگی تیمش در اروپا صحبت می کرد، سولسشائر با جرات به شب های رویایی الدترافورد در اروپا اشاره می کند.

بخشی از صحبت های او در کنفرانس دوشنبه این بود: «مدت زیادی است که یک رقابت اروپایی بزرگ در الدترافورد رقم نخورده است. اگر به عقب بازگردیم شاید یکی از بازی‌های مهم اروپایی اخیرمان در خانه مقابل یکی از بزرگان، بازی با رئال مادرید بود که نانی اخراج شد یا بازی مقابل بایرن مونیخ در سال 2014. هواداران چنین بازی هایی را می خواهند، آنها شب های خاص اروپایی را می خواهند. آخرین بازی من به عنوان بازیکن در الدترافورد در لیگ قهرمانان، مقابل رم بود که 7-1 پیروز شدیم، به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین شدم. ما بازی رفت را 2-1 باخته بودیم ولی مربی با اطمینان از پیروزی تیم در بازی برگشت صحبت می کرد، فرگوسن مطمئن بود که با کیفیتی که داریم می توانیم صعود کنیم. من هم می خواهم بازیکنانم با اعتماد به نفس راهی زمین شدند.»

تاکنون هر زمان صحبت از محک و چالش برای اوله گونار شده است، او توانسته سربلند بیرون آید. از بازی در ومبلی مقابل تاتنهام گرفته تا جدال با آرسنال در امارات و برتری 3-1 در لندن. اما دو هفته آتی واقعاً کلیدی است و می تواند سرنوشت‌ساز باشد. یونایتد سه شنبه شب با پاریسن ژرمن در لیگ قهرمانان اروپا دیدار می کند، سپس در جام حذفی مقابل چلسی در لندن بازی خواهد کرد و در نهایت جدال با لیورپول در لیگ برتر در راه خواهد بود. شاید کسب دو برد هم از این سه بازی، بتواند تضمین بخش حضور او روی نیمکت یونایتد در فصل بعد باشد ولی فرم تیم و روند پیشروی اوضاع، این نوید را به همراه دارد که او می تواند هر سه بازی را هم پیروز شود!

سولسشائر در مورد این اطمینان در نزد بازیکنان که باعث فرم خوب تیم شده است، می گوید: «ابتدا باید به بازی مقابل پاریسن ژرمن فکر کنیم، و سپس بعد از گذر از این جدال حساس، به چالش های بعدی فکر کنیم. از تک تک لحظات حضورم در این باشگاه از زمان پیوستنم به کادرفنی لذت برده ام. اکنون چالش هایی مهم پیش رو داریم، روحیه و اعتماد به نفس بازیکنان بعد از شکست مقابل لیورپول کاهش یافته بود، ولی آنها واکنش خوبی نشان دادند و حالا اعتماد به نفس آنها خیلی خوب است.»  

 

90tv 

۳    
آی اسپورت
2019-02-12 08:20:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر