فهرست
آقای افتخاری؛ این فهرست کامل نیست
آقای افتخاری؛ این فهرست کامل نیست

آقای افتخاری؛ این فهرست کامل نیست

آی اسپورت – سیدرضا افتخاری مدیرعامل استقلال در آخرین پست خود در صفحه اینستاگرامش، ضمن تبریک سال نو، فهرست کارهای بزرگی را که باشگاه استقلال (شما بخوانید جناب مدیرعامل) در سال 1396 انجام داده به هواداران گزارش کرده است. این فهرست از این قرار است:


1-بستن پرونده بازیکنان خارجی / 2-اخذ مجوز حرفه‌ای‌گری از ای‌اف‌سی /3-پرداخت بخش عمده‌ای از معوقات سالیان گذشته /4-جمع‌آوری بخش عمده‌ای از چک‌های برگشتی و تسویه آنها / 5-اخذ تاییدیه از سازمان حسابرسی کل کشور برای عملکرد مالی مطلوب در طول 2 سال گذشته / 6- انعقاد قرارداد مالی با اسپانسر در جهت تامین منابع مالی باشگاه برای اولین بار بالغ بر 43 میلیارد تومان /7-پرداخت 80درصد قرارداد بازیکنان و کادر فنی از فصل گذشته و 55 درصد فصل جاری /8-عدم وجود بدهی به اشخاص حقیقی و حقوقی طی 2 سال گذشته /9- جذب تمام بازیکنان مورد نظر مربیان در 2 سال گذشته / 10-اقدام سریع جهت جذب آقای شفر /11- جذب بازیکنان کلیدی جهت حضور قدرتمند در آسیا / 12-اجرای کامل برنامه‌های سرمربی و تامین هزینه‎ها /13- تعیین تکلیف به موقع بازیکنان مازاد / 14-ایجاد همدلی در تیم / 15-معالجه و درمان بازیکنان مصدوم با بهترین امکانات / 16-برگزاری اردو در ارمنستان ، قطر، عمان، عمان، کیش /17-پرداخت پاداش به موقع بازیکنان /18-تامین البسه مناسب و به موقع /19-تشکیل تیم‌های پایه و مدارس فوتبال در رده‌های مختلف در آکادمی استقلال / 20- ایجاد خوابگاه جهت بازیکنان شهرستانی آکادمی در استادیوم امام رضا علیه‎السلام /21-تشکیل کمیته فنی با استفاده از پیشکسوتان.

البته نباید منکر تاثیرات مثبت افتخاری در استقلال شد. درست است که هواداران استقلال زیاد از او دل خوشی ندارند اما به هر حال انجام اموری مثل بستن پرونده‌های خطرناک بازیکنان خارجی که به فیفا شکایت کرده بودند، جذب بازیکنان موردنظر کادر فنی در دو سال گذشته و... کارهای بزرگی بودند که نباید آنها را نادیده گرفت. اما تعدادی از مواردی که افتخاری در این پست اینستاگرامی آنها را برشمرده قابل اثبات نیست و یا حرف و حدیث‌هایی درباره آنها وجود دارد. مثلا کمیته فنی باشگاه که بعد از استعفای منصوریان تشکیل شد و مشخص نشد دقیقا چه کاری انجام داد و الان در حال چه فعالیتی است. درباره پرداخت به موقع پاداش‌ها هم بازیکنان استقلال بهتر می‌توانند توضیح دهند. ضمن این که تشکیل تیم‌های پایه در آکادمی هم کار شاقی نیست و چیزی که باید مدیران استقلال به آن افتخار کنند، ریشه‌کن کردن فساد و مشکلات در آکادمی است که هنوز انجام نشده است. البته نارضایتی وینفرد شفر از مسئولان آکادمی و تیم‌های پایه را هم نباید فراموش کرد.

اما بد نبود آقای افتخاری علاوه بر شمردن کارهای بزرگ خود، درباره بعضی مسائل دیگر هم توضیح می‌دادند. ماجرای فسخ قرارداد هرایر مکویان که هزینه‌ای سنگین برای استقلال ایجاد کرد یکی از بزرگ‌ترین سوال‌های جامعه فوتبال از مدیران باشگاه استقلال است. روشنگری درباره بویان نایدنوف هم ضروری به نظر می‌رسد. او همزمان با تیام به استقلال پیوست و با این تیم قرارداد امضا کرد اما مدیران استقلال مدعی هستند که در هنگام تست پزشکی مصدوم شده است که باور کردن این اتفاق آسان نیست. شائبه‌هایی هم درباره مدیربرنامه مشترک بویان و تیام شنیده شده و بد نیست آقای افتخاری درباره این ماجرا هم توضیحاتی را بدهند. مساله مهم دیگر درباره افتخاری، به مجتبی جباری و کنار گذاشته شدن او از استقلال مربوط می‌شود. جناب مدیرعامل همواره این ماجرا را به کادر فنی مربوط دانست اما کیست که نداند رفتن جباری فقط و فقط یک دلیل داشت و آن انتقادهای سخت او از افتخاری بود. مساله تسویه حساب با خانواده مرحوم پورحیدری هم جزو دیگر مسائلی است که مدیران استقلال باید به آن توجه می‌کردند اما هرگز تمایلی به ورود به این مساله نشان ندادند. البته در اتفاقاتی هم که برای مهدی قائدی افتاد، مسئولان باشگاه نباید خود را کنار بکشند و همه چیز را یک حادثه معمولی رانندگی بدانند. آنها مسئول حفاظت از استعدادهای تیم هستند و درباره چنین اتفاقاتی باید کوتاهی خود را بپذیرند.

امیدواریم در پست بعدی خود، آقای افتخاری درباره این موارد هم توضیحاتی بدهند تا ابهاماتی که در اذهان عمومی نسبت به عملکرد ایشان و همکاران‌شان به وجود آمده برطرف شود.  

۹ ۸  
آی اسپورت
2018-03-23 17:57:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۸ نظر
یه افتخار تو آسیا حسرت لنگپولیسیا
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۱۰
فوری

باشگاه استقلال در اقدامی انسان دوستانه، یکی از جام های قهرمانی آسیای خود را به باشگاه لنگ فرستاد


تا آن ها هم این جام را از نزدیک دیده، آن را لمس کرده و عکس یادگاری بگیرند.

فدراسیون فوتبال آسیا
طی نامه ای این اقدام پسندیده ی استقلالی ها را تحسین کرد.
کدوم قهرمانی؟
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۲۰:۲۰
1.کیسه بدون داشتن فینال و قهرمانی لیگ قهرمان آسیا.(کیسه در حالی قهرمان تورنمت چهار جانبه اسیا شد که در دور اول ان کلا هفت تیم حضور داشتن و کیسه با انجام سه بازی در حضور تیمهای درجه سه وچهار قهرمان شد
۸
مجیدپرسپولیسی
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۲:۲۷
یه قهرمانی در دسته سوم حسرت خیلی تیمهای مطرح جهان .
۲
مصطفی
جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷، ۱۸:۴۰
سیب زمینی
۱
Taji
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۴
این مواردی که به زور نویسنده پرسپولیسی نوشته رو بزارید کنار کارایی که کرده خودتون متوجه میشید!!
۴
Taji
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۴
این مواردی که به زور نویسنده پرسپولیسی نوشته رو بزارید کنار کارایی که کرده خودتون متوجه میشید!!
۳
Taji
شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷، ۰۱:۲۴
این مواردی که به زور نویسنده پرسپولیسی نوشته رو بزارید کنار کارایی که کرده خودتون متوجه میشید!!
۳
داود
يكشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷، ۰۰:۲۱
یکی دیگه از کارهای عالی در دوره ایشون: زدن ۳ گل به پرسپولیس در زمان مربیگیری علی منصوریان بود
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر