فهرست
سند زنده از بازی شش‌تایی‌ها؛ فیلمی در کار نبود
سند زنده از بازی شش‌تایی‌ها؛ فیلمی در کار نبود

سند زنده از بازی شش‌تایی‌ها؛ فیلمی در کار نبود

آی اسپورت - در پی بالا گرفتن مشاجره بین هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس بعد از انتشار ویدئویی در برنامه نوروز فوتبالی و سپس صحبت های برخی از پیشکسوتان باشگاه استقلال در واکنش به این ویدئو امروز مجید وارث گزارشگر سابق تلویزیون ایران و اولین تهییه کننده برنامه ورزش و مردم در گفت و گوی لایو با سردبیر ورزش سه این موضوع را نقد کرد.

در بخشی از این گفت و گو وارث  بحث را به داستان نقل و قول های برخی از چهره ها در مورد فیلم دربی 6 تایی ها برد. او گفت: «من بعدا دیدم  که مرحوم مرتضی احمدی گفتند که این بازی از سوی صدا و سیما فیلم برداری شده است اما این فیلم به تیمسار خسروانی تحویل داده شده و او این فیلم را مفقود کرده است. البته خدا آقای احمدی را رحمت کند اما این اتفاق به هیچ عنوان صحت ندارد. بنده خودم در آن زمان گزارشگر رادیو بودم و برای تماشای این بازی به ورزشگاه رفته بودم. اتفاقا قبل از این مسابقه بازی دو تیم نورد اهواز و عقاب تهران بود که من آن بازی را برای شبکه رادیویی تخت جمشید گزارش کردم، گزارشگر بازی بعدی (پرسپولیس- تاج) هم توسط آقای روشن زاده انجام شد. حتی تا این حد یادم است که عقاب 3-1 بازی را برد و ایرج دانایی فرد دو گل برای این تیم زد. گلر تیم اهواز هم کریم بوستانی بود.»

وقتی از او درباره گزارش این بازی سئوال می کنیم که گفته می‌شود با آقای بهمنش بوده، وارث با تاکید می‌گوید: «اصلا گزارشی انجام نشد. آقای روشن زاده قرار بود لحظات حساس بازی و گلهای زده شده را در رادیو اعلام کند که از شانس او شش گل در این مسابقه زده شد و او بارها گزارش آقای بهمنش از مسابقات کشتی را قطع کرد. این مساله بارها گفته شده است که چرا از این بازی فیلمبرداری نشد، در آن زمان تهران خود را برای بازی های آسیایی آماده می کرد و گروه های مختلف و واحدهای مختلف سیار در حال فیلمبرداری از این رویداد بودند. در آن روز همزمانی دربی (که البته ابعاد امروز را پیدا نکرده بوده) بود با بازی های جهانی کشتی  باعث شد واحد سیار آن زمان به ورزشگاه کشتی برود و آن بازی‌ها را پخش کند. همانطور هم که گفتم گزارشگر مسابقات کشتی آقای بهمنش بود که برای رادیو و تلویزیون این کار را انجام می ‌داد.»

وارث در پایان این بحث گفت: «این اتفاق باعث شد از بازی آن روز استقلال- پرسپولیس هیچ گزارشی، حتی یک دقیقه موجود نباشد. من این را به عنوان یک کارمند سابق صدا و سیما و کسی که مسوول  تهیه برنامه های تلویزیونی بوده عرض می کنم و به عنوان کسی که این موضوع را از زبان افراد مختلف شنیده ام شهادت می دهم هرگز چنین اتفاقی که می گویند رخ نداده؛ اگرچه آقای مرتضی احمدی این حرف را در برنامه نود زدند که کار خوبی هم نبود.»

۲ ۱  
آی اسپورت
2020-04-06 18:54:00
همچنین بخوانید:
نظر دهید

۱ نظر
جون هوتن راست میگم
سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹، ۰۹:۳۶
سوزش ششتاییاااا
به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر