فهرست
ایران-برزیل؛ بازی مرگ ‌و زندگی
ایران-برزیل؛ بازی مرگ ‌و زندگی

ایران-برزیل؛ بازی مرگ ‌و زندگی

آی‌اسپورت-  شاید کمتر کسی پیش‌بینی می‌کرد لهستان که ستاره‌های خودش را به شیکاگو نبرده، با چنین قدرتی در مرحله نهایی لیگ ملت‌ها حاضر شود و بتواند هر ۲ حریف خود را از پیش رو بردارد. «ویتالی هینن» تیمی با انگیزه و آماده را به میدان فرستاد تا حالا با خیالی راحت نظاره‌گر بازی ایران و برزیل باشد.

بعد از اینکه ستاره‌های برزیل برابر لهستان غافلگیر شدند و شکست ۳-۲ را متحمل شدند، بامداد امروز هم شاگردان کولاکوویچ با وجود برتری در ست نخست، در ۳ ست بعدی مغلوب عملکرد خوب شاگردان هینن در سرویس و دفاع روی تور شدند. حالا صدرنشینی لهستان در این گروه قطعی شده و آنها با بازنده دیدار آمریکا و روسیه در نیمه نهایی بازی خواهند کرد. ایران و برزیل نیز در بازی مرگ و زندگی از ساعت ۰۲:۳۰ بامداد فردا به میدان می روند.

شاید بازی با برزیل را بتوان یکی از حساس‌ترین بازی‌های تاریخ والیبال ایران دانست که مسیر تاریخ‌سازی از آن می‌گذرد. با توجه به عملکرد خوب معروف و یارانش در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹ همه انتظار دارند آنها در مرحله نهایی هم بدرخشند و دست خالی به خانه بازنگردند. از آنجایی که اول از همه تعداد برد ملاک رده بندی تیم‌هاست، ایران با هر نتیجه‌ای بتواند برزیل را شکست دهد، قطعا به نیمه نهایی خواهد رسید و با برنده دیدار آمریکا و روسیه مصاف می دهد.

آخرین رویارویی ۲تیم به هفته دوم لیگ ملت های ۲۰۱۹ در ژاپن برمی گردد که ایران در یک بازی نزدیک ۳-۲ نتیجه را به حریف پرستاره خود واگذار کرد. 2 تیم نسبت به آن مسابقه تقریبا تغییری نداشتند و فقط برونو رزنده، پاسور خلاق برزیل به ترکیب تیمش اضافه شده است.

 باید دید ایگور کولاکوویچ با توجه به عملکرد نه چندان مناسب دریافت کننده‌های ایران در بازی با لهستان، تغییری در ترکیب اولیه خود به وجود می‌آورد یا خیر. همچنین یک تغییر احتمالی دیگر در ترکیب ایران حضور علی‌اصغر مجرد به عنوان یکی از بازیکنان سرعتی زن در ترکیب اصلی است چون او وقتی برابر لهستان وارد زمین شد،‌توانست عملکرد خوبی از خود در دفاع روی تور نشان دهد.

 

۲    
آی اسپورت
2019-07-12 15:37:00
نظر دهید

به اشتراک بگذارید
لینک مطلب
x
بیشتر